util-linux-ng 2.14-rc2 - en to hu translation catalogue (1729 entries)

en: set read-only
hu: beállítás csak olvashatóra

en: set read-write
hu: beállítás írhatóra és olvashatóra

en: get read-only
hu: csak olvasható állapot lekérése

en: get blocksize
hu: blokkméret lekérése

en: set blocksize
hu: blokkméret beállítása

en: get 32-bit sector count
hu: 32 bites szektorok számának lekérése

en: get size in bytes
hu: méret lekérése bájtokban

en: set readahead
hu: előreolvasás beállítása

en: get readahead
hu: előreolvasás lekérése

en: set filesystem readahead
hu: fájlrendszer előreolvasásának beállítása

en: get filesystem readahead
hu: fájlrendszer előreolvasásának lekérése

en: flush buffers
hu: pufferek ürítése

en: reread partition table
hu: partíciós tábla újraolvasása

en: Usage:
hu: Használat:

en:   %s --report [devices]
hu:   %s --report [eszközök]

en:   %s [-v|-q] commands devices
hu:   %s [-v|-q] parancsok eszközök

en: Available commands:
hu: Elérhető parancsok:

en: get size in 512-byte sectors
hu: méret lekérése 512 bájtos szektorokban

en: %s: Unknown command: %s
hu: %s: Ismeretlen parancs: %s

en: %s requires an argument
hu: %s egy paramétert igényel

en: %s failed.
hu: %s meghiúsult.

en: %s succeeded.
hu: %s sikeres.

en: %s: cannot open %s
hu: %s: %s nem nyitható meg

en: %s: ioctl error on %s
hu: %s: ioctl hiba a következőn: %s

en: RO    RA   SSZ   BSZ   StartSec            Size   Device
hu: ÍV    EO   SM    BM    KezdőSzektor        Méret   Eszköz

en: usage:
hu: Használat:

en: Formatting ...
hu: Formázás ...

en: done
hu: kész

en: Verifying ...
hu: Ellenőrzés ...

en: Read:
hu: Olvasás:

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
hu: Probléma a(z) %d. cilinder olvasásakor, a várt %d helyett %d került beolvasásra

en: bad data in cyl %d
    Continuing ...
hu: hibás adatok a(z) %d. cilinderben
    Folytatás ...

en: usage: %s [ -n ] device
hu: Használat: %s [-n] eszköz

en: %s: not a block device
hu: %s: ez nem blokkos eszköz

en: Could not determine current format type
hu: Nem sikerült meghatározni az aktuális formázási típust

en: %s-sided, %d tracks, %d sec/track. Total capacity %d kB.
hu: %s oldal, %d sáv, %d szektor/sáv. Teljes kapacitás: %d kB.

en: Double
hu: Dupla

en: Single
hu: Szimpla

en: usage: %s [-hv] [-x dir] file
     -h         print this help
     -x dir     extract into dir
     -v         be more verbose
     file       file to test
hu: Használat  %s [-hv] [-x könyvtár] fájl
     -h             ez a súgószöveg
     -x könyvtár    kibontás ebbe a könyvtárba
     -v             részletes mód
     fájl           tesztelendő fájl

en: malloc failed
hu: a malloc meghiúsult

en: Usage: %s [-larvsmf] /dev/name
hu: Használat: %s [-larvsmf] /dev/név

en: %s is mounted.
hu: %s csatolva van.

en: Do you really want to continue
hu: Valóban folytatni akarja?

en: check aborted.
hu: ellenőrzés megszakítva.

en: Zone nr < FIRSTZONE in file `%s'.
hu: Zónaszám < ELSŐZÓNA a(z) „%s” fájlban.

en: Zone nr >= ZONES in file `%s'.
hu: Zónaszám >= ZÓNA a(z) „%s” fájlban.

en: Remove block
hu: A blokk eltávolítása

en: Read error: unable to seek to block in file '%s'
hu: Olvasási hiba: nem lehet a blokkra pozicionálni a(z) „%s” fájlban

en: Read error: bad block in file '%s'
hu: Olvasási hiba: hibás blokk a(z) „%s” fájlban

en: Internal error: trying to write bad block
    Write request ignored
hu: Belső hiba: kísérlet hibás blokk írására
     Az írási kérés figyelmen kívül maradt

en: seek failed in write_block
hu: a pozicionálás meghiúsult a write_block-ban

en: Write error: bad block in file '%s'
hu: Írási hiba: hibás blokk a(z) „%s” fájlban

en: seek failed in write_super_block
hu: a pozicionálás meghiúsult a write_super_block-ban

en: unable to write super-block
hu: a szuperblokk nem írható

en: Unable to write inode map
hu: Az inode térkép nem írható

en: Unable to write zone map
hu: A zónatérkép nem írható

en: Unable to write inodes
hu: Az inode-ok nem írhatók

en: seek failed
hu: a pozicionálás meghiúsult

en: unable to read super block
hu: a szuperblokk nem olvasható

en: bad magic number in super-block
hu: hibás bűvös szám a szuperblokkban

en: Only 1k blocks/zones supported
hu: Csak 1k blokk/zóna támogatott

en: bad s_imap_blocks field in super-block
hu: hibás s_imap_blocks mező a szuperblokkban

en: bad s_zmap_blocks field in super-block
hu: hibás s_zmap_blocks mező a szuperblokkban

en: Unable to allocate buffer for inode map
hu: Nem foglalható le puffer az inode térképnek

en: Unable to allocate buffer for zone map
hu: Nem foglalható le puffer a zónatérképnek

en: Unable to allocate buffer for inodes
hu: Nem foglalható le puffer az inode-oknak

en: Unable to allocate buffer for inode count
hu: Nem foglalható le puffer a inode-ok számlálójának

en: Unable to allocate buffer for zone count
hu: Nem foglalható le puffer a zóna számlálójának

en: Unable to read inode map
hu: Az inode térkép nem olvasható

en: Unable to read zone map
hu: A zónatérkép nem olvasható

en: Unable to read inodes
hu: Az inode-ok nem olvashatók

en: Warning: Firstzone != Norm_firstzone
hu: Figyelmeztetés: Firstzone != Norm_firstzone

en: %ld inodes
hu: %ld inode

en: %ld blocks
hu: %ld blokk

en: Firstdatazone=%ld (%ld)
hu: Első adatzóna=%ld (%ld)

en: Zonesize=%d
hu: Zónaméret=%d

en: Maxsize=%ld
hu: Max. méret=%ld

en: Filesystem state=%d
hu: Fájlrendszer állapota=%d

en: namelen=%d
hu: névhossz=%d

en: Inode %d marked unused, but used for file '%s'
hu: A(z) %d inode nem használtként van megjelölve, de a(z) „%s” fájl használja

en: Mark in use
hu: Megjelölés használtként

en: The file `%s' has mode %05o
hu: A(z) „%s” fájl módja: %05o

en: Warning: inode count too big.
hu: Figyelmeztetés: az inode szám túl nagy.

en: root inode isn't a directory
hu: a gyökér inode nem könyvtár

en: Block has been used before. Now in file `%s'.
hu: A blokk már használatban volt. Most a(z) „%s” fájlban van.

en: Clear
hu: Törlés

en: Block %d in file `%s' is marked not in use.
hu: A(z) %d blokk a(z) „%s” fájlban nem használtként van megjelölve.

en: Correct
hu: Javítás

en: The directory '%s' contains a bad inode number for file '%.*s'.
hu: A(z) „%s” könyvtár hibás inode-számot tartalmaz a „%.*s” fájlhoz.

en:  Remove
hu:  Eltávolítás

en: %s: bad directory: '.' isn't first
hu: %s: hibás könyvtár: a „.” nem az első

en: %s: bad directory: '..' isn't second
hu: %s: hibás könyvtár: a „..” nem a második

en: internal error
hu: belső hiba

en: %s: bad directory: size < 32
hu: %s: hibás könyvtár, a méret < 32

en: seek failed in bad_zone
hu: a pozicionálás meghiúsult a bad_zone-ban

en: Inode %d mode not cleared.
hu: A(z) %d. inode módja nem került törlésre.

en: Inode %d not used, marked used in the bitmap.
hu: A(z) %d. inode nincs használatban, a bittérképen megjelölve használtként.

en: Inode %d used, marked unused in the bitmap.
hu: A(z) %d. inode használatban, a bittérképen megjelölve használaton kívüliként.

en: Set
hu: Beállítás

en: Inode %d (mode = %07o), i_nlinks=%d, counted=%d.
hu: %d. inode (mód = %07o), i_nlinks=%d, számlált=%d.

en: Set i_nlinks to count
hu: A i_nlinks beállítása a számra

en: Zone %d: marked in use, no file uses it.
hu: A(z) %d. zóna használtként van megjelölve, de egy fájl sem használja.

en: Unmark
hu: Megjelölés törlése

en: Zone %d: in use, counted=%d
hu: %d. zóna: használatban, számlált=%d

en: Zone %d: not in use, counted=%d
hu: %d. zóna: nincs használatban, számlált=%d

en: bad inode size
hu: hibás inode méret

en: bad v2 inode size
hu: hibás v2 inode méret

en: need terminal for interactive repairs
hu: az interaktív helyreállításhoz terminál szükséges

en: unable to open '%s': %s
hu: a(z) „%s” nem nyitható meg: %s

en: %s is clean, no check.
hu: A(z) %s tiszta, nem kerül ellenőrzésre.

en: Forcing filesystem check on %s.
hu: Fájlrendszer-ellenőrzés kényszerítése a következőn: „%s”.

en: Filesystem on %s is dirty, needs checking.
hu: A(z) %s fájlrendszere nem tiszta, ellenőrizni kell.

en: 
    %6ld inodes used (%ld%%)
hu: 
    %6ld inode használatban (%ld%%)

en: %6ld zones used (%ld%%)
hu: %6ld zóna használatban (%ld%%)

en: 
    %6d regular files
    %6d directories
    %6d character device files
    %6d block device files
    %6d links
    %6d symbolic links
    ------
    %6d files
hu: 
    %6d szabályos fájl
    %6d könyvtár
    %6d karaktereseszköz-fájl
    %6d blokkeszközfájl
    %6d link
    %6d szimbolikus link
    ------
    %6d fájl

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
hu: ----------------------------
    A FÁJLRENDSZER MEGVÁLTOZOTT 
    ----------------------------

en: %s: failed to open: %s
hu: %s: a következő megnyitása meghiúsult: %s

en: %s: seek error on %s
hu: %s: pozicionálási hiba a következőn: %s

en: %s: read error on %s
hu: %s: olvasási hiba a következőn: %s

en: sector count: %d, sector size: %d
hu: szektorszám: %d, szektorméret: %d

en: %s: option parse error
hu: %s: kapcsolófeldolgozási hiba

en: Usage: %s [-x] [-d <num>] iso9660-image
hu: Használat: %s [-x] [-d <szám>] iso9660-kép

en: Usage: %s [-v] [-N nr-of-inodes] [-V volume-name]
           [-F fsname] device [block-count]
hu: Használat: %s [-v] [-N inode-ok száma] [-V kötetnév]
           [-F fájlrendszernév] eszköz [blokkszám]

en: volume name too long
hu: a kötetnév túl hosszú

en: fsname name too long
hu: a fájlrendszernév túl hosszú

en: cannot stat device %s
hu: a(z) „%s” eszköz nem érhető el

en: %s is not a block special device
hu: a(z) %s nem egy speciális blokkos eszköz

en: cannot open %s
hu: a(z) %s nem nyitható meg

en: cannot get size of %s
hu: a(z) „%s” mérete nem kérhető le

en: too many inodes - max is 512
hu: túl sok inode, a maximum 512

en: Device: %s
hu: Eszköz: %s

en: Volume: <%-6s>
hu: Kötet: <%-6s>

en: FSname: <%-6s>
hu: Fájlrendszernév: <%-6s>

en: BlockSize: %d
hu: Blokkméret: %d

en: Inodes: %d (in 1 block)
hu: Inode-ok: %d (blokkonként)

en: Inode end: %d, Data end: %d
hu: Inode-ok vége: %d, adatok vége: %d

en: error writing superblock
hu: hiba a szuperblokk írása közben

en: error writing root inode
hu: hiba a gyökér inode írása közben

en: error writing inode
hu: hiba az inode írásakor

en: seek error
hu: pozicionálási hiba

en: error writing . entry
hu: hiba a . bejegyzés írásakor

en: error writing .. entry
hu: hiba a .. bejegyzés írásakor

en: error closing %s
hu: hiba a(z) „%s” lezáráskor

en: Usage: mkfs [-V] [-t fstype] [fs-options] device [size]
hu: Használat: mkfs [-V] [-t fájlrendszertípus] [fájlrendszer-beállítások] eszköz [méret]

en: %s: Out of memory!
hu: %s: A memória elfogyott!

en: Very long (%zu bytes) filename `%s' found.
     Please increase MAX_INPUT_NAMELEN in mkcramfs.c and recompile.  Exiting.
hu: Nagyon (%zu bájt) hosszú fájlnév: „%s”.
    Növelje a MAX_INPUT_NAMELEN értéket az mkcramfs.c-ben és fordítsa újra. Kilépés.

en: filesystem too big.  Exiting.
hu: a fájlrendszer túl nagy. Kilépés.

en: AIEEE: block "compressed" to > 2*blocklength (%ld)
hu: HIBA: a blokk a blokkhossz (%ld) több mint kétszeresére „tömörítve”

en: %6.2f%% (%+ld bytes)	%s
hu: %6.2f%% (%+ld bájt)	%s

en: warning: guestimate of required size (upper bound) is %lldMB, but maximum image size is %uMB.  We might die prematurely.
hu: figyelmeztetés: a szükséges becsült méret (felső határa) %lld MB, de a maximális képfájlméret %u MB. A folyamat idő előtt befejeződhet.

en: Including: %s
hu: Beleértve: %s

en: Directory data: %zd bytes
hu: Könyvtáradatok: %zd bájt

en: Everything: %zd kilobytes
hu: Összesen: %zd kilobájt

en: Super block: %zd bytes
hu: Szuperblokk: %zd bájt

en: not enough space allocated for ROM image (%lld allocated, %zu used)
hu: nincs elég hely lefoglalva a ROM képfájlnak (%lld lefoglalva, %zu használatban)

en: ROM image write failed (%zd %zd)
hu: A ROM képfájl írása meghiúsult (%zd %zd)

en: warning: filenames truncated to 255 bytes.
hu: figyelmeztetés: a fájlnevek 255 bájt hosszra csonkítva.

en: warning: files were skipped due to errors.
hu: figyelmeztetés: hibák történtek, emiatt fájlok kerültek kihagyásra.

en: warning: file sizes truncated to %luMB (minus 1 byte).
hu: figyelmeztetés: a fájlméretek %lu MB-ra (mínusz 1 bájt) csonkítva.

en: warning: uids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
hu: figyelmeztetés: a felhasználói azonosítók %u bitre csonkítva. (Ez biztonsági probléma lehet.)

en: warning: gids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
hu: figyelmeztetés: a csoportazonosítók %u bitre csonkítva.(Ez biztonsági probléma lehet.)

en: WARNING: device numbers truncated to %u bits.  This almost certainly means
    that some device files will be wrong.
hu: FIGYELMEZTETÉS: az eszközszámok %u bitre csonkítva. Ez majdnem biztosan azt
    jelenti, hogy bizonyos eszközfájlok hibásak lesznek.

en: Usage: %s [-c | -l filename] [-nXX] [-iXX] /dev/name [blocks]
hu: Használat: %s [-c | -l fájlnév] [-nXX] [-iXX] /dev/név [blokkok]

en: %s is mounted; will not make a filesystem here!
hu: a(z) %s csatolva van, itt nem lesz létrehozva fájlrendszer!

en: seek to boot block failed in write_tables
hu: a rendszerindító blokkra pozicionálás meghiúsult a write_tables-ben

en: unable to clear boot sector
hu: a rendszerindító szektort nem lehet törölni

en: seek failed in write_tables
hu: a pozicionálás sikertelen a write_tables-ben

en: unable to write inode map
hu: az inode térkép nem írható

en: unable to write zone map
hu: a zónatérkép nem írható

en: unable to write inodes
hu: az inode-ok nem írhatók

en: write failed in write_block
hu: az írás meghiúsult a write_block-ban

en: too many bad blocks
hu: túl sok hibás blokk

en: not enough good blocks
hu: nincs elég jó blokk

en: unable to allocate buffers for maps
hu: nem lehet puffereket lefoglalni a térképeknek

en: unable to allocate buffer for inodes
hu: nem lehet puffereket lefoglalni az inode-oknak

en: Maxsize=%ld
hu: Max. méret=%ld

en: seek failed during testing of blocks
hu: a pozicionálás meghiúsult a blokkok tesztelése közben

en: Weird values in do_check: probably bugs
hu: Szokatlan értékek a do_check-ben: ez valószínűleg hibát jelez

en: seek failed in check_blocks
hu: a pozicionálás meghiúsult a check_blocks-ban

en: bad blocks before data-area: cannot make fs
hu: hibás blokkok az adatterület előtt: nem lehet létrehozni a fájlrendszert

en: %d bad blocks
hu: %d hibás blokk

en: one bad block
hu: egy hibás blokk

en: can't open file of bad blocks
hu: nem nyitható meg a hibás blokkok fájlja

en: badblock number input error on line %d
hu: bemeneti hiba a hibás blokkok számánál a(z) %d. sorban

en: cannot read badblocks file
hu: hibás blokkok fájlja nem olvasható

en: strtol error: number of blocks not specified
hu: strtol hiba: a blokkok száma nincs meghatározva

en: unable to stat %s
hu: %s nem érhető el

en: unable to open %s
hu: %s nem nyitható meg

en: cannot determine sector size for %s
hu: a(z) %s szektormérete nem állapítható meg

en: block size smaller than physical sector size of %s
hu: a blokkméret kisebb, mint a fizikai szektorméret (%s)

en: cannot determine size of %s
hu: a(z) %s mérete nem állapítható meg

en: will not try to make filesystem on '%s'
hu: a(z) „%s” eszközön nem történik kísérlet a fájlrendszer létrehozására

en: number of blocks too small
hu: a blokkok száma túl kicsi

en: Bad user-specified page size %d
hu: Hibás felhasználó által megadott lapméret: %d

en: Using user-specified page size %d, instead of the system value %d
hu: A felhasználó által megadott %d lapméret használata a rendszer %d értéke helyett

en: Bad swap header size, no label written.
hu: A swap fejlécmérete hibás, nem került kiírásra címke.

en: Label was truncated.
hu: A címke csonkítva.

en: no label,
hu: nincs címke,

en: no uuid
hu: nincs uuid

en: too many bad pages
hu: túl sok hibás lap

en: Out of memory
hu: Nincs elég memória

en: one bad page
hu: egy hibás lap

en: %lu bad pages
hu: %lu hibás lap

en: unable to rewind swap-device
hu: nem lehet visszaállítani a lapozóterület-eszközt

en: %1$s: warning: ignore -U (UUIDs are unsupported by %1$s)
hu: %1$s: figyelmeztetés: a -U figyelmen kívül marad (a(z) %1$s nem támogatja az UUID-ket)

en: error: UUID parsing failed
hu: hiba: az UUID feldolgozás meghiúsult

en: %s: error: Nowhere to set up swap on?
hu: %s hiba: Nem állítja be sehová a lapozóterületet?

en: %s: error: swap area needs to be at least %ld KiB
hu: %s hiba: a lapozóterületnek legalább %ld KiB méretűnek kell lennie

en: %s: error: will not try to make swapdevice on '%s'
hu: %s: hiba: a lapozóeszköz létrehozására nem történik kísérlet a(z) „%s” eszközön

en: %s: error: %s is mounted; will not make swapspace.
hu: %s: hiba: a(z) %s csatolva van, a lapozóterület nem kerül létrehozásra.

en: Unable to set up swap-space: unreadable
hu: A lapozóterület nem állítható be: olvashatatlan

en: %s: %s: unable to write signature page: %s
hu: %s: %s: nem lehet írni az aláíráslapra: %s

en: fsync failed
hu: az fsync meghiúsult

en: %s: %s: unable to obtain selinux file label: %s
hu: %s: %s: a selinux fájlcímke nem kérhető le: %s

en: unable to matchpathcon()
hu: nem hajtható végre a matchpathcon() hívás

en: unable to create new selinux context
hu: nem hozható létre új selinux kontextus

en: couldn't compute selinux context
hu: nem számítható ki a selinux kontextus

en: %s: unable to relabel %s to %s: %s
hu: %s: %s nem címkézhető át (erre: %s): %s

en: Unusable
hu: Használhatatlan

en: Free Space
hu: Szabad terület

en: Disk has been changed.
hu: A lemez megváltozott.

en: Reboot the system to ensure the partition table is correctly updated.
hu: A rendszer újraindításával biztosíthatja a partíciós tábla megfelelő frissítését.

en: 
    WARNING: If you have created or modified any
    DOS 6.x partitions, please see the cfdisk manual
    page for additional information.
hu: 
    FIGYELMEZTETÉS: Ha DOS 6.x partíciót hozott
    létre vagy módosított, akkor további információkért
    olvassa el a cfdisk kézikönyv oldalát.

en: FATAL ERROR
hu: VÉGZETES HIBA

en: Press any key to exit cfdisk
hu: Üssön le egy billentyűt a kilépéshez

en: Cannot seek on disk drive
hu: Nem lehet pozicionálni a lemezmeghajtón

en: Cannot read disk drive
hu: A lemezmeghajtó nem olvasható

en: Cannot write disk drive
hu: A lemezmeghajtó nem írható

en: Too many partitions
hu: Túl sok partíció

en: Partition begins before sector 0
hu: A partíció a 0. szektor előtt kezdődik

en: Partition ends before sector 0
hu: A partíció a 0. szektor után fejeződik be

en: Partition begins after end-of-disk
hu: A partíció a lemez vége után kezdődik

en: Partition ends after end-of-disk
hu: A partíció a lemezmeghajtó után végződik

en: Partition ends in the final partial cylinder
hu: A partíció az utolsó részleges cilinder után végződik

en: logical partitions not in disk order
hu: a logikai partíciók nincsenek a lemezlistában

en: logical partitions overlap
hu: logikai partíciók fedik egymást

en: enlarged logical partitions overlap
hu: megnövelt logikai partíciók fedik egymást

en: !!!! Internal error creating logical drive with no extended partition !!!!
hu: Belső hiba logikai partíció kiterjesztett partíció nélküli létrehozása során!

en: Cannot create logical drive here -- would create two extended partitions
hu: Nem hozható létre logikai meghajtó -- ez két kiterjesztett partíciót hozna létre

en: Menu item too long. Menu may look odd.
hu: A menüelem túl hosszú. A menü furcsán jelenhet meg.

en: Menu without direction. Defaulting to horizontal.
hu: A menünek nincs iránya. Alapértelmezetten vízszintes kerül felhasználásra.

en: Illegal key
hu: Érvénytelen billentyű

en: Press a key to continue
hu: Nyomjon meg egy billentyűt a folytatáshoz

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Create a new primary partition
hu: Új elsődleges partíció létrehozása

en: Logical
hu: Logikai

en: Create a new logical partition
hu: Új logikai partíció létrehozása

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Don't create a partition
hu: Ne hozzon létre partíciót

en: !!! Internal error !!!
hu: !!! Belső hiba !!!

en: Size (in MB):
hu: Méret (MB):

en: Beginning
hu: Kezdet

en: Add partition at beginning of free space
hu: Partíció hozzáadása a szabad terület elején

en: End
hu: Vége

en: Add partition at end of free space
hu: Partíció hozzáadása a szabad terület végén

en: No room to create the extended partition
hu: Nincs hely a kiterjesztett partíció létrehozásához

en: No partition table.
hu: Nincs jelen partíciós tábla.

en: No partition table. Starting with zero table.
hu: Nincs partíciós tábla. Indítás üres táblával.

en: Bad signature on partition table
hu: A partíciós tábla aláírása hibás

en: Unknown partition table type
hu: A partíciós tábla típusa ismeretlen

en: Do you wish to start with a zero table [y/N] ?
hu: Üres táblával szeretne indulni [i/N]?

en: You specified more cylinders than fit on disk
hu: Több cilindert adott meg, mint amennyi elfér a lemezen

en: Cannot open disk drive
hu: Nem nyitható meg a lemezmeghajtó

en: Opened disk read-only - you have no permission to write
hu: A megnyitott lemez csak olvasható - nincs joga írni rá

en: Warning!!  Unsupported GPT (GUID Partition Table) detected. Use GNU Parted.
hu: Figyelmeztetés: Nem támogatott GPT (GUID partíciós tábla). Használja a GNU Parted-et.

en: Cannot get disk size
hu: Nem lehet lekérdezni a lemez méretét

en: Bad primary partition
hu: Hibás elsődleges partíció

en: Bad logical partition
hu: Hibás logikai partíció

en: Warning!!  This may destroy data on your disk!
hu: Figyelmeztetés: ez megsemmisítheti a lemezen található adatait!

en: Are you sure you want to write the partition table to disk? (yes or no):
hu: Biztosan ki akarja írni a partíciós táblát a lemezre? (igen vagy nem):

en: no
hu: nem

en: Did not write partition table to disk
hu: A partíciós tábla nem került a lemezre

en: yes
hu: igen

en: Please enter `yes' or `no'
hu: Az „igen” vagy „nem” egyikét írja be

en: Writing partition table to disk...
hu: Partíciós tábla kiírása a lemezre...

en: Wrote partition table to disk
hu: A partíciós tábla kiírva a lemezre

en: No primary partitions are marked bootable. DOS MBR cannot boot this.
hu: Egy elsődleges partíció sincs indíthatóként kijelölve. A DOS MBR ezt nem tudja elindítani.

en: More than one primary partition is marked bootable. DOS MBR cannot boot this.
hu: Több elsődleges partíció van indíthatóként kijelölve. A DOS MBR ezt nem tudja elindítani.

en: Enter filename or press RETURN to display on screen:
hu: Adjon meg fájlnevet vagy nyomja meg az ENTER-t a képernyő megjelenítéshez:

en: Cannot open file '%s'
hu: Nem nyitható meg a(z) „%s” fájl

en: Disk Drive: %s
hu: Lemezmeghajtó: %s

en: Sector 0:
hu: 0. szektor:

en: Sector %d:
hu: %d. szektor:

en:    None
hu:    Nincs

en:    Pri/Log
hu:    Els/Log

en:    Primary
hu:    Elsődleges

en:    Logical
hu:    Logikai

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Boot
hu: Indítható

en: None
hu: Nincs

en: Partition Table for %s
hu: A(z) „%s” partíciós táblája

en:                First       Last
hu:                Első     Utolsó

en:  # Type       Sector      Sector   Offset    Length   Filesystem Type (ID) Flag
hu:  # Típus     Szektor   Szektor   Eltolás   Hossz  Fájlrendszer Típus (ID)  Jelző

en:          ---Starting----      ----Ending-----    Start     Number of
hu:          ---Kezdet--          ---Vég---       Kezdet     Szám

en:  # Flags Head Sect  Cyl   ID  Head Sect  Cyl     Sector    Sectors
hu:  # Jelzők Fej Szekt Cil   ID  Fej Szektor Cil    Szektor Szektorok

en: Raw
hu: Nyers

en: Print the table using raw data format
hu: Tábla megjelenítése nyers formában

en: Sectors
hu: Szektorok

en: Print the table ordered by sectors
hu: Tábla megjelenítése szektorok szerint

en: Table
hu: Táblázat

en: Just print the partition table
hu: Csak megjeleníti a partíciós táblát

en: Don't print the table
hu: Ne jelenjen meg a tábla

en: Help Screen for cfdisk
hu: A cfdisk súgója

en: This is cfdisk, a curses based disk partitioning program, which
hu: Ez a cfdisk, egy curses alapú lemezparticionáló program, amellyel

en: allows you to create, delete and modify partitions on your hard
hu: létrehozhatja, törölheti és módosíthatja a partícióit a

en: disk drive.
hu: merevlemezen.

en: Command      Meaning
hu: Parancs     Jelentés

en:   b          Toggle bootable flag of the current partition
hu:   b          Az aktuális partíció megjelölése indíthatóként

en:   d          Delete the current partition
hu:   d          Az aktuális partíció törlése

en:   g          Change cylinders, heads, sectors-per-track parameters
hu:   g          A cilinder-, fej-, és sávonkénti szektorszám módosítása

en:              WARNING: This option should only be used by people who
hu:              FIGYELMEZTETÉS: Ezt a lehetőséget csak akkor használja,

en:              know what they are doing.
hu:              ha tudja, hogy mit csinál.

en:   h          Print this screen
hu:   h          Ezen képernyő megjelenítése

en:   m          Maximize disk usage of the current partition
hu:   m          Az aktuális partíció lemezkihasználásának maximalizálása

en:              Note: This may make the partition incompatible with
hu:              Megjegyzés: Ez inkompatibilissé teheti a partíciót a

en:              DOS, OS/2, ...
hu:              DOS-sal, OS/2-vel, ...

en:   n          Create new partition from free space
hu:   n          Új partíció létrehozása a szabad területből

en:   p          Print partition table to the screen or to a file
hu:   p          A partíciós tábla kiírása a képernyőre vagy fájlba

en:              There are several different formats for the partition
hu:              Számos különböző partícióformátum létezik,

en:              that you can choose from:
hu:              amelyek közül választhat:

en:                 r - Raw data (exactly what would be written to disk)
hu:                 r - Nyers adatok (pontosan az, ami ki lesz írva a lemezre)

en:                 s - Table ordered by sectors
hu:                 s - Táblázat szektorok szerint rendezve

en:                 t - Table in raw format
hu:                 t - Táblázat nyers formában

en:   q          Quit program without writing partition table
hu:   q          Kilépés a programból a partíciós tábla kiírása nélkül

en:   t          Change the filesystem type
hu:   t          A fájlrendszer típusának megváltoztatása

en:   u          Change units of the partition size display
hu:   u          A partícióméret kijelzési egységének megváltoztatása

en:              Rotates through MB, sectors and cylinders
hu:              Választhat MB-ok, szektorok és cilinderek között

en:   W          Write partition table to disk (must enter upper case W)
hu:   W          Kiírja a partíciós táblát a lemezre (csak a nagy W érvényes)

en:              Since this might destroy data on the disk, you must
hu:              Ez letörli az összes adatot a lemezről, ezért

en:              either confirm or deny the write by entering `yes' or
hu:              erősítse, vagy tagadja meg az írást az „igen”

en:              `no'
hu:              vagy „nem” beírásával

en: Up Arrow     Move cursor to the previous partition
hu: Fel nyíl     A kurzort az előző partícióra mozgatja

en: Down Arrow   Move cursor to the next partition
hu: Le nyíl      A kurzort a következő partícióra mozgatja

en: CTRL-L       Redraws the screen
hu: Ctrl-L       Újrarajzolja a képernyőt

en:   ?          Print this screen
hu:   ?          Ez a képernyő

en: Note: All of the commands can be entered with either upper or lower
hu: Megjegyzés: Az összes parancs beírható kis és nagy betűvel is

en: case letters (except for Writes).
hu: kivéve kiírásnál (W).

en: Cylinders
hu: Cilinderek

en: Change cylinder geometry
hu: Cilinderek geometriájának megváltoztatása

en: Heads
hu: Fejek

en: Change head geometry
hu: Fejek geometriájának megváltoztatása

en: Change sector geometry
hu: Szektorok geometriájának megváltoztatása

en: Done
hu: Kész

en: Done with changing geometry
hu: A geometria megváltoztatása kész

en: Enter the number of cylinders:
hu: Adja meg a cilinderek számát:

en: Illegal cylinders value
hu: Érvénytelen cilinderérték

en: Enter the number of heads:
hu: Adja meg a fejek számát:

en: Illegal heads value
hu: Érvénytelen fejszám

en: Enter the number of sectors per track:
hu: Adja meg a sávonkénti szektorok számát:

en: Illegal sectors value
hu: Érvénytelen szektorszám

en: Enter filesystem type:
hu: Adja meg a fájlrendszer típusát:

en: Cannot change FS Type to empty
hu: A fájlrendszer típusa nem módosítható üresre

en: Cannot change FS Type to extended
hu: A fájlrendszer típusa nem módosítható kiterjesztettre

en: Unk(%02X)
hu: Ism(%02X)

en: Pri/Log
hu: Els/Log

en: Unknown (%02X)
hu: Ismeretlen (%02X)

en: Disk Drive: %s
hu: Lemezmeghajtó: %s

en: Size: %lld bytes, %lld MB
hu: Méret: %lld bájt, %lld MB

en: Size: %lld bytes, %lld.%lld GB
hu: Méret: %lld bájt, %lld.%lld GB

en: Heads: %d   Sectors per Track: %d   Cylinders: %lld
hu: Fejek: %d   Sávonkénti szektorszám: %d   Cilinderek: %lld

en: Name
hu: Név

en: Flags
hu: Jelek

en: Part Type
hu: Part. típus

en: FS Type
hu: FR típus

en: [Label]
hu: [Címke]

en:     Sectors
hu:    Szektorok

en:   Cylinders
hu:   Cilinderek

en:   Size (MB)
hu:   Méret (MB)

en:   Size (GB)
hu:   Méret (GB)

en: Bootable
hu: Aktív

en: Toggle bootable flag of the current partition
hu: Az aktuális partíció indíthatóvá tétele

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete the current partition
hu: Az aktuális partíció törlése

en: Geometry
hu: Geometria

en: Change disk geometry (experts only)
hu: A lemezgeometria módosítása (csak haladóknak)

en: Help
hu: Súgó

en: Print help screen
hu: Segítség kiírása

en: Maximize
hu: Maximal.

en: Maximize disk usage of the current partition (experts only)
hu: Maximalizálja az aktuális partíció lemezkihasználását (csak haladónak)

en: New
hu: Új

en: Create new partition from free space
hu: Új partíció létrehozása a szabad területen

en: Print
hu: Megnézés

en: Print partition table to the screen or to a file
hu: Kiírja a partíciós táblát a képernyőre vagy egy fájlba

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit program without writing partition table
hu: Kilépés a partíciós tábla kiírása nélkül

en: Type
hu: Típus

en: Change the filesystem type (DOS, Linux, OS/2 and so on)
hu: A fájlrendszer típusának módosítása (DOS, Linux, OS/2, stb)

en: Units
hu: Egység

en: Change units of the partition size display (MB, sect, cyl)
hu: A partícióméret kijelzési egységének megváltoztatása (MB, Szekt., Cil.)

en: Write
hu: Kiírás

en: Write partition table to disk (this might destroy data)
hu: A partíciós tábla kiírása a lemezre (adatvesztést okozhat)

en: Cannot make this partition bootable
hu: Ez a partíció nem tehető indíthatóvá

en: Cannot delete an empty partition
hu: Nem törölhet üres partíciót

en: Cannot maximize this partition
hu: Nem maximalizálhatja ezt a partíciót

en: This partition is unusable
hu: Ez a partíció használhatatlan

en: This partition is already in use
hu: Ez a partíció már használatban van

en: Cannot change the type of an empty partition
hu: Üres partíció típusa nem módosítható

en: No more partitions
hu: Nincs több partíció

en: Illegal command
hu: Érvénytelen parancs

en: 
    Usage:
    Print version:
            %s -v
    Print partition table:
            %s -P {r|s|t} [options] device
    Interactive use:
            %s [options] device
    
    Options:
    -a: Use arrow instead of highlighting;
    -z: Start with a zero partition table, instead of reading the pt from disk;
    -c C -h H -s S: Override the kernel's idea of the number of cylinders,
                    the number of heads and the number of sectors/track.
hu: 
    Használat:
    Verzió kiírása:
             %s -v
    Partíciós tábla kiírása:
             %s -P {r|s|t} [kapcsolók] eszköz
    Interaktív használat:
             %s [kapcsolók] eszköz
    
    Kapcsolók:
    -a: Nyilak használata kijelölés helyett;
    -z: Indítás üres partíciós táblával, a lemezről történő beolvasás helyett;
    -c C -h F -s S: A kernel által felismert cilinder-, fej-, és
                      szektorszám-értékek felülbírálása.

en: 
    	There is a valid AIX label on this disk.
    	Unfortunately Linux cannot handle these
    	disks at the moment.  Nevertheless some
    	advice:
    	1. fdisk will destroy its contents on write.
    	2. Be sure that this disk is NOT a still vital
    	   part of a volume group. (Otherwise you may
    	   erase the other disks as well, if unmirrored.)
    	3. Before deleting this physical volume be sure
    	   to remove the disk logically from your AIX
    	   machine.  (Otherwise you become an AIXpert).
hu: 
    	Érvényes AIX címke van a lemezen.
    	Sajnos a Linux jelenleg nem tudja ezeket a lemezeket
    	kezelni. Ennek ellenére néhány tanács:
    	1. Az fdisk megsemmisíti a tartalmát az írás során
    	2. Győződjön meg arról hogy a lemez NEM élő része egy
    	    kötetcsoportnak. (Egyébként letörölheti a
    	    többi nem tükrözött lemezt is.)
    	3. A fizikai kötet törlése előtt győződjön meg, hogy a
    	    lemezt biztosan eltávolította logikailag az AIX gépről
    	    (Ellenkező esetben adatvesztés várható.).

en: 
    BSD label for device: %s
hu: 
    BSD címke a következő eszközön: %s

en: Command action
hu: Parancs Művelet

en:    d   delete a BSD partition
hu:    d    BSD partíció törlése

en:    e   edit drive data
hu:    e   meghajtóadatok szerkesztése

en:    i   install bootstrap
hu:    i   rendszertöltő telepítése

en:    l   list known filesystem types
hu:    l   az ismert fájlrendszertípusok felsorolása

en:    m   print this menu
hu:    m   ezen menü kiírása

en:    n   add a new BSD partition
hu:    n    új BSD partíció hozzáadása

en:    p   print BSD partition table
hu:    p   BSD partíciós tábla kiírása

en:    q   quit without saving changes
hu:    q   kilépés mentés nélkül

en:    r   return to main menu
hu:    r   vissza a főmenübe

en:    s   show complete disklabel
hu:    s   a teljes lemezcímke mutatása

en:    t   change a partition's filesystem id
hu:    t   a partíció fájlrendszer-azonosítójának módosítása

en:    u   change units (cylinders/sectors)
hu:    u   a méretékegységek módosítása (cilinderek/szektorok)

en:    w   write disklabel to disk
hu:    w   lemezcímke írása a lemezre

en:    x   link BSD partition to non-BSD partition
hu:    x   BSD partíció csatolása egy nem BSD partícióhoz

en: Partition %s has invalid starting sector 0.
hu: A(z) „%s” partíció az érvénytelen 0. szektorban kezdődik.

en: Reading disklabel of %s at sector %d.
hu: A(z) %s lemezcímke olvasása a(z) %d. szektornál.

en: There is no *BSD partition on %s.
hu: Nincs *BSD partíció a következőn: %s.

en: BSD disklabel command (m for help):
hu: BSD lemezcímke parancs (m = súgó):

en: First %s
hu: Első %s

en: Last %s or +size or +sizeM or +sizeK
hu: Utolsó %s vagy +méret vagy +méretM vagy +méretK

en: type: %s
hu: típus: %s

en: type: %d
hu: típus: %d

en: disk: %.*s
hu: lemez: %.*s

en: label: %.*s
hu: címke: %.*s

en: flags:
hu: jelzők:

en:  removable
hu:  eltávolítható

en:  badsect
hu:  hibás szektor

en: bytes/sector: %ld
hu: szektoronkénti bájtok: %ld

en: sectors/track: %ld
hu: sávonkénti szektorok: %ld

en: tracks/cylinder: %ld
hu: cilinderenkénti sávok: %ld

en: sectors/cylinder: %ld
hu: cilinderenkénti szektorok: %ld

en: cylinders: %ld
hu: cilinderek: %ld

en: rpm: %d
hu: fordulatszám: %d

en: interleave: %d
hu: átrendezés: %d

en: trackskew: %d
hu: sávdöntés: %d

en: cylinderskew: %d
hu: cilinderdöntés: %d

en: headswitch: %ld		# milliseconds
hu: fejváltás: %ld		# ezredmásodperc

en: track-to-track seek: %ld	# milliseconds
hu: sávról sávra pozicionálás: %ld	 ezredmásodperc

en: drivedata:
hu: meghajtóadatok:

en: 
    %d partitions:
hu: 
    %d partíció:

en: #       start       end      size     fstype   [fsize bsize   cpg]
hu: #       kezdet      vég      méret    frtípus    [fméret bméret cpg]

en: Writing disklabel to %s.
hu: Lemezcímke írása a következőre: %s.

en: %s contains no disklabel.
hu: A(z) %s nem tartalmaz lemezcímkét.

en: Do you want to create a disklabel? (y/n)
hu: Létre akar hozni lemezcímkét? (i/n)

en: bytes/sector
hu: szektoronkénti bájtok

en: sectors/track
hu: sávonkénti szektorok

en: tracks/cylinder
hu: cilinderenkénti sávok

en: cylinders
hu: cilinderek

en: sectors/cylinder
hu: cilinderenkénti szektorok

en: Must be <= sectors/track * tracks/cylinder (default).
hu: Ez nem lehet nagyobb, mint a sávonkénti szektorok száma * cilinderenkénti sávok száma (alapértelmezett).

en: rpm
hu: percenkénti fordulat

en: interleave
hu: átrendezés

en: trackskew
hu: sávdöntés

en: cylinderskew
hu: cilinderdöntés

en: headswitch
hu: fejkapcsolás

en: track-to-track seek
hu: sávról sávra pozicionálás

en: Bootstrap: %sboot -> boot%s (%s):
hu: Rendszerindítás: %sindítás -> indítás%s (%s):

en: Bootstrap overlaps with disk label!
hu: A rendszerindító átfedi a lemezcímkét!

en: Bootstrap installed on %s.
hu: A rendszerindító telepítve a következőre: %s.

en: Partition (a-%c):
hu: Partíció (a-%c):

en: The maximum number of partitions has been created
hu: A létrehozott partíciók száma elérte a maximumot

en: This partition already exists.
hu: Ez a partíció már létezik.

en: Warning: too many partitions (%d, maximum is %d).
hu: Figyelmeztetés: túl sok partíció (%d, a maximum: %d).

en: 
    Syncing disks.
hu: 
    Lemezek szinkronizálása.

en: Unable to open %s
hu: A(z) %s nem nyitható meg

en: Unable to read %s
hu: A(z) %s nem olvasható

en: Unable to seek on %s
hu: Nem lehet a(z) %s eszközön pozicionálni

en: Unable to write %s
hu: A(z) %s nem írható

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s
hu: A BLKGETSIZE ioctl meghiúsult a következőn: %s

en: Unable to allocate any more memory
hu: Nem foglalható le több memória

en: Fatal error
hu: Végzetes hiba

en:    a   toggle a read only flag
hu:    a   a csak olvasható jelző átváltása

en:    b   edit bsd disklabel
hu:    b   bsd lemezcímke szerkesztése

en:    c   toggle the mountable flag
hu:    c   a csatolható jelző átváltása

en:    d   delete a partition
hu:    d   partíció törlése

en:    l   list known partition types
hu:    l   az ismert partíciótípusok felsorolása

en:    n   add a new partition
hu:    n   új partíció hozzáadása

en:    o   create a new empty DOS partition table
hu:    o   új, üres DOS partíciós tábla létrehozása

en:    p   print the partition table
hu:    p   a partíciós tábla kiírása

en:    s   create a new empty Sun disklabel
hu:    s   új, üres Sun lemezcímke létrehozása

en:    t   change a partition's system id
hu:    t   egy partíció rendszerazonosítójának módosítása

en:    u   change display/entry units
hu:    u   a megjelenítési/bejegyzésegységek megváltoztatása

en:    v   verify the partition table
hu:    v   a partíciós tábla ellenőrzése

en:    w   write table to disk and exit
hu:    w   a tábla lemezre írása és kilépés

en:    x   extra functionality (experts only)
hu:    x   extra szolgáltatások (csak szakértőknek)

en:    a   select bootable partition
hu:    a   az indítható partíció kiválasztása

en:    b   edit bootfile entry
hu:    b   indítófájl-bejegyzés szerkesztése

en:    c   select sgi swap partition
hu:    c   sgi lapozópartíció kiválasztása

en:    a   toggle a bootable flag
hu:    a   indítható jelző átváltása

en:    c   toggle the dos compatibility flag
hu:    c   a DOS kompatibilitás jelzésének átváltása

en:    a   change number of alternate cylinders
hu:    a   az alternatív cilinderek számának módosítása

en:    c   change number of cylinders
hu:    c   a cilinderek számának módosítása

en:    d   print the raw data in the partition table
hu:    d   a partíciós tábla nyers adatainak kiírása

en:    e   change number of extra sectors per cylinder
hu:    e   a cilinderenkénti extra szektorok számának módosítása

en:    h   change number of heads
hu:    h   a fejek számának módosítása

en:    i   change interleave factor
hu:    i   az átrendezési tényező módosítása

en:    o   change rotation speed (rpm)
hu:    o   a forgási sebesség (rpm) módosítása

en:    s   change number of sectors/track
hu:    s   a sávonkénti szektorok számának módosítása

en:    y   change number of physical cylinders
hu:    y   a fizikai cilinderek számának módosítása

en:    b   move beginning of data in a partition
hu:    b   az adatok elejének mozgatása egy partícióban

en:    e   list extended partitions
hu:    e   kiterjesztett partíciók felsorolása

en:    g   create an IRIX (SGI) partition table
hu:    g   IRIX (SGI) partíciós tábla létrehozása

en:    f   fix partition order
hu:    f   partíciósorrend javítása

en:    i   change the disk identifier
hu:    i   a lemezazonosító módosítása

en: You must set
hu: Beállítandó

en: heads
hu: fejek

en: sectors
hu: szektorok

en: %s%s.
    You can do this from the extra functions menu.
hu: %s%s.
    Ez csak az extra szolgáltatások menüből érhető el.

en:  and
hu:  és

en: Bad offset in primary extended partition
hu: Hibás eltolás az elsődleges kiterjesztett partíción

en: Warning: omitting partitions after #%d.
    They will be deleted if you save this partition table.
hu: Figyelmeztetés: partíciók kerülnek kihagyásra a(z) %d. után.
    Ezek törlésre kerülnek a partíciós tábla mentésekor.

en: Warning: extra link pointer in partition table %d
hu: Figyelmeztetés: fölösleges linkmutató a(z) %d partíciós táblában

en: Warning: ignoring extra data in partition table %d
hu: Figyelmeztetés: fölösleges adatok maradnak figyelmen kívül a(z) %d partíciós táblában

en: Disk identifier: 0x%08x
hu: Lemezazonosító: 0x%08x

en: New disk identifier (current 0x%08x):
hu: Új lemezazonosító (jelenleg 0x%08x):

en: Building a new DOS disklabel with disk identifier 0x%08x.
    Changes will remain in memory only, until you decide to write them.
    After that, of course, the previous content won't be recoverable.
hu: Egy új DOS lemezcímke kerül létrehozásra 0x%08x lemezazonosítóval.
    A változások a memóriában maradnak amíg ki nem írja azokat.
    Ezután természetesen a korábbi tartalom nem lesz visszaállítható.

en: Note: sector size is %d (not %d)
hu: Megjegyzés: a szektorméret: %d (és nem %d)

en: You will not be able to write the partition table.
hu: Nem lesz képes erre a partíciós táblára írni.

en: This disk has both DOS and BSD magic.
    Give the 'b' command to go to BSD mode.
hu: Ez a lemez DOS és BSD módban is működhet.
    Használja a „b” parancsot a BSD módhoz.

en: Device contains neither a valid DOS partition table, nor Sun, SGI or OSF disklabel
hu: Az eszköz nem tartalmaz érvényes DOS partíciós táblát, sem Sun, SGI vagy OSF lemezcímkét

en: Internal error
hu: Belső hiba

en: Ignoring extra extended partition %d
hu: A(z) %d. fölösleges kiterjesztett partíció figyelmen kívül marad

en: Warning: invalid flag 0x%04x of partition table %d will be corrected by w(rite)
hu: Figyelmeztetés: a 0x%04x jelző érvénytelen a(z) %d. partíciós táblán, ez a kiírás után javításra kerül

en: 
    got EOF thrice - exiting..
hu: 
    Három EOF érkezett -- kilépés..

en: Hex code (type L to list codes):
hu: Hexa kód (a kódok listája az L megnyomásával érhető el):

en: %s (%u-%u, default %u):
hu: %s (%u-%u, alapértelmezetten %u):

en: Unsupported suffix: '%s'.
hu: Nem támogatott utótag: „%s”.

en: Supported: 10^N: KB (KiloByte), MB (MegaByte), GB (GigaByte)
                2^N: K  (KibiByte), M  (MebiByte), G  (GibiByte)
hu: Támogatott: 10^N: KB (KiloByte), MB (MegaByte), GB (GigaByte)
                2^N: K  (KibiByte), M  (MebiByte), G  (GibiByte)

en: Using default value %u
hu: Az alapértelmezett %u érték kerül felhasználásra

en: Value out of range.
hu: Az érték kívül esik a tartományon.

en: Partition number
hu: Partíciószám

en: Warning: partition %d has empty type
hu: Figyelmeztetés: a(z) %d partíció típusa üres

en: Selected partition %d
hu: %d. partíció kiválasztva

en: No partition is defined yet!
hu: Még nincs megadva partíció!

en: All primary partitions have been defined already!
hu: Már minden elsődleges partíció megadásra került!

en: cylinder
hu: cilinder

en: sector
hu: szektor

en: Changing display/entry units to %s
hu: A megjelenítési/bejegyzésegységek módosítva: %s

en: WARNING: Partition %d is an extended partition
hu: FIGYELMEZTETÉS: A(z) %d partíció egy kiterjesztett partíció

en: DOS Compatibility flag is set
hu: A DOS kompatibilitási jelző be van állítva

en: DOS Compatibility flag is not set
hu: A DOS kompatibilitási jelző nincs beállítva

en: Partition %d does not exist yet!
hu: A(z) %d. partíció még nem létezik!

en: Type 0 means free space to many systems
    (but not to Linux). Having partitions of
    type 0 is probably unwise. You can delete
    a partition using the `d' command.
hu: A 0 típus legtöbb rendszeren üres helyet jelent
    (de nem Linuxon). 0 típusú partíciót hagyni nem
    okos dolog. A partíció a 'd' paranccsal törölhető

en: You cannot change a partition into an extended one or vice versa
    Delete it first.
hu: A partíciót nem változtatható kiterjesztett partícióvá vagy vissza
    Először törölje le.

en: Consider leaving partition 3 as Whole disk (5),
    as SunOS/Solaris expects it and even Linux likes it.
hu: Fontolja meg a 3-as partíció egész lemezként (5) hagyását
    mivel a SunOS/Solaris erre számít és a Linux is kezeli.

en: Consider leaving partition 9 as volume header (0),
    and partition 11 as entire volume (6), as IRIX expects it.
hu: Fontolja meg a 9-es partíció kötetfejlécként (0) és a 11-es
    partíció teljes kötetként (6) való meghagyását, ahogyan az IRIX ezt elvárja.

en: Changed system type of partition %d to %x (%s)
hu: A(z) %d. partíció rendszertípusa módosítva a következőre: %x (%s)

en: System type of partition %d is unchanged: %x (%s)
hu: A(z) %d. partíció rendszertípusa változatlan: %x (%s)

en: Partition %d has different physical/logical beginnings (non-Linux?):
hu: A(z) %d. partíción eltér a fizikai és logikai kezdet (nem Linux?):

en:      phys=(%d, %d, %d)
hu:      fizikai=(%d, %d, %d)

en: logical=(%d, %d, %d)
hu: logikai=(%d, %d, %d)

en: Partition %d has different physical/logical endings:
hu: A(z) %d. partíción eltér a fizikai és logikai vég:

en: Partition %i does not start on cylinder boundary:
hu: A(z) %i. partíció nem cillinderhatáron kezdődik:

en: should be (%d, %d, 1)
hu: a várt érték: (%d, %d, 1)

en: Partition %i does not end on cylinder boundary.
hu: A(z) %i. partíció nem cilinderhatáron végződik.

en: should be (%d, %d, %d)
hu: a várt érték: (%d, %d, %d)

en: 
    Disk %s: %ld MB, %lld bytes
hu: 
    %s lemez: %ld MB, %lld) bájt

en: 
    Disk %s: %ld.%ld GB, %lld bytes
hu: 
    %s lemez: %ld.%ld GB, %lld bájt

en: %d heads, %llu sectors/track, %d cylinders
hu: %d fej, %llu szektor, %d cilinder

en: , total %llu sectors
hu: , összesen %llu szektor

en: Units = %s of %d * %d = %d bytes
hu: Egység: %s %d * %d = %d bájt

en: Nothing to do. Ordering is correct already.
hu: Nincs teendő. A sorrend már helyes.

en: This doesn't look like a partition table
    Probably you selected the wrong device.
hu: Ez nem tűnik partíciós táblának
    Valószínűleg nem a megfelelő eszközt választotta ki.

en: %*s Boot      Start         End      Blocks   Id  System
hu: %*s Indítás   Eleje         Vége      Blokkok  Az  Rendszer

en: Device
hu: Eszköz

en: 
    Partition table entries are not in disk order
hu: 
    A partíciós tábla bejegyzései nem a lemezen található sorrendben vannak

en: 
    Disk %s: %d heads, %llu sectors, %d cylinders
hu: 
    %s lemez: %d fej, %llu szektor, %d cilinder

en: Nr AF  Hd Sec  Cyl  Hd Sec  Cyl     Start      Size ID
hu: Szám AF  Fej Szek  Cil  Fej Szek  Cil   Kezdet  Méret Az

en: Warning: partition %d contains sector 0
hu: Figyelmeztetés: a(z) %d. partíció a 0. szektort is tartalmazza

en: Partition %d: head %d greater than maximum %d
hu: %d. partíció: a(z) %d. fej nagyobb, mint a maximális %d

en: Partition %d: sector %d greater than maximum %llu
hu: %d. partíció: a(z) %d. szektor nagyobb, mint a maximális %llu

en: Partitions %d: cylinder %d greater than maximum %d
hu: %d. partíció: a(z) %d. cilinder nagyobb, mint a maximális %d

en: Partition %d: previous sectors %d disagrees with total %d
hu: %d. partíció: az előző %d szektor eltér a teljes %d értéktől

en: Warning: bad start-of-data in partition %d
hu: Figyelmeztetés: az adatok kezdete hibás a(z) %d partíción

en: Warning: partition %d overlaps partition %d.
hu: Figyelmeztetés: a(z) %d. partíció átfedi a(z) %d partíciót.

en: Warning: partition %d is empty
hu: Figyelmeztetés: a(z) %d. partíció üres

en: Logical partition %d not entirely in partition %d
hu: A(z) %d. logikai partíció nincs teljesen bejegyezve a(z) %d. partíción

en: Partition %d is already defined.  Delete it before re-adding it.
hu: A(z) %d. partíció már létezik. Törölje le az ismételt hozzáadás előtt.

en: Sector %llu is already allocated
hu: A(z) %llu. szektor már le van foglalva

en: No free sectors available
hu: Nem érhető el szabad szektor

en: Last %1$s, +%2$s or +size{K,M,G}
hu: Utolsó %1$s, +%2$s vagy +size{K,M,G}

en: 	Sorry - this fdisk cannot handle AIX disk labels.
    	If you want to add DOS-type partitions, create
    	a new empty DOS partition table first. (Use o.)
    	WARNING: This will destroy the present disk contents.
hu: 	Elnézést - ez az fdisk nem kezeli az AIX lemezcímkéket.
    	Ha DOS típusú partíciókat akar hozzáadni, akkor előbb
    	hozzon létre egy üres DOS partíciós táblát (használja az 'o'-t)
    	FIGYELMEZTETÉS: Ez megsemmisíti a lemez jelenlegi teljes tartalmát.

en: 	Sorry - this fdisk cannot handle Mac disk labels.
    	If you want to add DOS-type partitions, create
    	a new empty DOS partition table first. (Use o.)
    	WARNING: This will destroy the present disk contents.
hu: 	Elnézést - ez az fdisk nem kezeli a Mac lemezcímkéket.
    	Ha DOS típusú partíciókat akar hozzáadni, akkor előbb
    	hozzon létre egy üres DOS partíciós táblát (használja az 'o'-t)
    	FIGYELMEZTETÉS: Ez megsemmisíti a lemez jelenlegi teljes tartalmát.

en: You must delete some partition and add an extended partition first
hu: Először töröljön néhány partíciót és vegyen fel egy kiterjesztett partíciót

en: All logical partitions are in use
hu: Az összes logikai partíció használatban van

en: Adding a primary partition
hu: Elsődleges partíció hozzáadása

en: Command action
       %s
       p   primary partition (1-4)
hu: Parancs Művelet
     %s
       p   elsődleges partíció (1-4)

en: l   logical (5 or over)
hu: l   logikai (5 vagy több)

en: e   extended
hu: e   kiterjesztett

en: Invalid partition number for type `%c'
hu: Érvénytelen partíciószám a(z) „%c” típushoz

en: The partition table has been altered!
hu: A partíciós tábla módosítva!

en: Calling ioctl() to re-read partition table.
hu: ioctl() hívása a partíciós tábla újraolvasásához.

en: 
    WARNING: If you have created or modified any DOS 6.x
    partitions, please see the fdisk manual page for additional
    information.
hu: 
    FIGYELMEZTETÉS: Ha DOS 6.x partíciót hozott létre vagy módosított
    akkor további információkért olvassa el a cfdisk kézikönyvoldalát.

en: 
    Error closing file
hu: 
    Hiba a fájl lezárásakor

en: Syncing disks.
hu: Adatok kiírása a lemezekre.

en: Partition %d has no data area
hu: A(z) %d. partíciónak nincs adatterülete

en: New beginning of data
hu: Az adatok új kezdete

en: Expert command (m for help):
hu: Szakértői parancs (m = súgó):

en: Number of cylinders
hu: Cilinderek száma

en: Number of heads
hu: Fejek száma

en: Number of sectors
hu: Szektorok száma

en: Warning: setting sector offset for DOS compatiblity
hu: Figyelmeztetés: a szektoreltolás beállítása DOS-kompatibilitis módra

en: 
    WARNING: GPT (GUID Partition Table) detected on '%s'! The util fdisk doesn't support GPT. Use GNU Parted.
hu: 
    FIGYELMEZTETÉS: A(z) „%s” eszközön GPT (GUID partíciós tábla) található! Az fdisk segédprogram nem támogatja a GPT-t. Használja a GNU parted programot.

en: Disk %s doesn't contain a valid partition table
hu: A(z) %s lemez nem tartalmaz érvényes partíciós táblát

en: Cannot open %s
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg

en: cannot open %s
hu: a(z) „%s” nem nyitható meg

en: %c: unknown command
hu: %c: ismeretlen parancs

en: This kernel finds the sector size itself - -b option ignored
hu: Ez a rendszermag a szektorméretet önállóan állapítja meg - a -b kapcsoló figyelmen kívül maradt

en: Warning: the -b (set sector size) option should be used with one specified device
hu: Figyelmeztetés: a -b (szektorméret beállítása) kapcsolóhoz meg kell adni egy eszközt

en: Detected an OSF/1 disklabel on %s, entering disklabel mode.
hu: OSF/1 lemezcímke található a(z) %s eszközön, lemezcímke módra váltás.

en: Command (m for help):
hu: Parancs (m = súgó):

en: 
    The current boot file is: %s
hu: 
    Az aktuális indítófájl: %s

en: Please enter the name of the new boot file:
hu: Adja meg az új indítófájl nevét:

en: Boot file unchanged
hu: Az indítófájl változatlan

en: 
    	Sorry, no experts menu for SGI partition tables available.
hu: 
    	Elnézést, nincs szakértői menü az SGI partíciós táblákhoz.

en: 
    	There is a valid Mac label on this disk.
    	Unfortunately fdisk(1) cannot handle these disks.
    	Use either pdisk or parted to modify the partition table.
    	Nevertheless some advice:
    	1. fdisk will destroy its contents on write.
    	2. Be sure that this disk is NOT a still vital
    	   part of a volume group. (Otherwise you may
    	   erase the other disks as well, if unmirrored.)
hu: 
    	Érvényes Mac címke van a lemezen.
    	Sajnos a fdisk(1) jelenleg nem tudja ezeket a lemezeket
    	kezelni. A partíciós tábla módosításához használja a pdisk
    	vagy parted programot. Ennek ellenére néhány tanács:
    	1. Az fdisk megsemmisíti a tartalmát az írás során
    	2. Győződjön meg arról hogy a lemez NEM élő része egy
    	    kötetcsoportnak. (Egyébként letörölheti a
    	    többi nem tükrözött lemezt is.)

en: SGI raw
hu: SGI nyers

en: SGI volume
hu: SGI kötet

en: Linux swap
hu: Linux lapozó

en: Linux native
hu: Linux natív

en: According to MIPS Computer Systems, Inc the Label must not contain more than 512 bytes
hu: A MIPS Computer Systems, Inc szerint a címke nem lehet 512 bájtnál hosszabb

en: Detected sgi disklabel with wrong checksum.
hu: Az sgi lemezcímke ellenőrzőösszege hibás.

en: 
    Disk %s (SGI disk label): %d heads, %llu sectors
    %d cylinders, %d physical cylinders
    %d extra sects/cyl, interleave %d:1
    %s
    Units = %s of %d * %d bytes
hu: 
    %s lemez (SGI lemezcímke): %d fej, %llu szektor
    %d cilinder, %d fizikai cilinder
    %d extra szekt/cil, átrendezés: %d:1
    %s
    Egység = %s, összesen %d * %d bájt

en: 
    Disk %s (SGI disk label): %d heads, %llu sectors, %d cylinders
    Units = %s of %d * %d bytes
hu: 
    %s lemez (SGI lemezcímke): %d fej, %llu szektor, %d cilinder
    Egység = %s, összesen %d * %d bájt

en: ----- partitions -----
    Pt# %*s  Info     Start       End   Sectors  Id  System
hu: ----- partíciók -----
    Pt# %*s  Info     Kezdet      Vége  Szektorok Az  Rendszer

en: ----- Bootinfo -----
    Bootfile: %s
    ----- Directory Entries -----
hu: ----- Indítási információk -----
    Indítófájl: %s
    ----- Könyvtárbejegyzések -----

en: %2d: %-10s sector%5u size%8u
hu: %2d: %-10s szektor: %5u méret: %8u

en: 
    Invalid Bootfile!
    	The bootfile must be an absolute non-zero pathname,
    	e.g. "/unix" or "/unix.save".
hu: 
    Érvénytelen indítófájl
    	Az indítófájlnak abszolút, nem üres útvonalnévnek kell lennie,
    	például „/unix” vagy „/unix.save”.

en: 
    	Name of Bootfile too long:  16 bytes maximum.
hu: 
    	Az indítófájl neve túl hosszú: Maximum 16 bájt lehet.

en: 
    	Bootfile must have a fully qualified pathname.
hu: 
    	Az indítófájlnak teljes képzésű útvonalnévvel kell rendelkeznie.

en: 
    	Be aware, that the bootfile is not checked for existence.
    	SGI's default is "/unix" and for backup "/unix.save".
hu: 
    	Ne feledje, hogy az indítófájl létezése nem került ellenőrzésre
    	Az SGI alapértelmezése a „/unix” és a biztonsági mentés a „/unix.save”.

en: 
    	Bootfile is changed to "%s".
hu: 
    	Az indítófájl a következőre módosítva: „%s”.

en: More than one entire disk entry present.
hu: Több teljes lemez bejegyzés van jelen.

en: No partitions defined
hu: Nincsenek partíciók megadva

en: IRIX likes when Partition 11 covers the entire disk.
hu: Az IRIX szereti, ha a 11. partíció elfoglalja a teljes lemezt.

en: The entire disk partition should start at block 0,
    not at diskblock %d.
hu: A teljes lemezpartíciónak a 0. blokkon kellene kezdődnie
    és nem a(z) %d. lemezblokkon.

en: The entire disk partition is only %d diskblock large,
    but the disk is %d diskblocks long.
hu: A teljes lemezpartíció csak %d lemezblokk méretű,
    de a lemez %d lemezblokk hosszú.

en: One Partition (#11) should cover the entire disk.
hu: Egy partíciónak (a 11.-nek) le kellene fednie a teljes lemezt.

en: Partition %d does not start on cylinder boundary.
hu: A(z) %d. partíció nem cilinderhatáron kezdődik.

en: Partition %d does not end on cylinder boundary.
hu: A(z) %d. partíció nem cilinderhatáron végződik.

en: The Partition %d and %d overlap by %d sectors.
hu: A(z) %d. és %d. partíciók átfedik egymást %d szektorral.

en: Unused gap of %8u sectors - sectors %8u-%u
hu: Nem használt %8u szektor hosszú hézag - a(z) %8u-%u szektorok

en: 
    The boot partition does not exist.
hu: 
    Az indítópartíció nem létezik.

en: 
    The swap partition does not exist.
hu: 
    A lapozópartíció nem létezik.

en: 
    The swap partition has no swap type.
hu: 
    A lapozópartíció nem lapozópartíció típusú.

en: 	You have chosen an unusual boot file name.
hu: 	Szokatlan indítófájl nevet választott.

en: Sorry You may change the Tag of non-empty partitions.
hu: Elnézést, megváltoztathatja nem üres partíciók címkéjét.

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is of type "SGI volhdr", the IRIX system will rely on it to
    retrieve from its directory standalone tools like sash and fx.
    Only the "SGI volume" entire disk section may violate this.
    Type YES if you are sure about tagging this partition differently.
hu: Erősen ajánlott, hogy a 0 eltolásnál található partíció „SGI volhdr”
    típusú legyen, az IRIX rendszer erre fog hagyatkozni a könyvtárból
    önálló eszközök lekérdezéskor, mint a sash és az fx.
    Csak az „SGI kötet” teljes lemezszakasz sértheti ezt meg.
    Írja be az IGEN szót, ha biztosan eltérő módon kívánja címkézni ezt a partíciót.

en: YES
hu: IGEN

en: Do You know, You got a partition overlap on the disk?
hu: Tudta, hogy a lemezén egymást fedik a partíciók?

en: Attempting to generate entire disk entry automatically.
hu: Kísérlet a teljes lemezbejegyzés automatikus előállítására.

en: The entire disk is already covered with partitions.
hu: A partíciók már lefedik a teljes lemezt.

en: You got a partition overlap on the disk. Fix it first!
hu: Egymást átfedő partíciók találhatók a lemezen. Először javítsa ezt ki!

en: It is highly recommended that eleventh partition
    covers the entire disk and is of type `SGI volume'
hu: Erősen ajánlott, hogy a 11. partíció
    lefedje az egész lemezt és 'SGI kötet' típusú legyen.

en: You will get a partition overlap on the disk. Fix it first!
hu: Egymást átfedő partíciók lesznek a lemezen. Először javítsa ezt ki!

en:  Last %s
hu:  Utolsó %s

en: Building a new SGI disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content will be unrecoverably lost.
hu: Egy új SGI lemezcímke kerül létrehozásra. A változások a memóriában
    maradnak, amíg el nem menti azokat. Ezután természetesen
    a korábbi tartalom visszavonhatatlanul elvész.

en: Warning:  BLKGETSIZE ioctl failed on %s.  Using geometry cylinder value of %d.
    This value may be truncated for devices > 33.8 GB.
hu: Figyelmeztetés: a BLKGETSIZlE ioctl meghiúsult a(z) %s eszközön. A(z) %d geometria-cilinderérték kerül felhasználásra. Ez az érték csonkításra kerülhet 33,8 GB-nál nagyobb eszközökön.

en: Trying to keep parameters of partition %d.
hu: Kísérlet a(z) %d. partíció paramétereinek megtartására.

en: ID=%02x	START=%d	LENGTH=%d
hu: AZ=%02x	KEZDET=%d	HOSSZ=%d

en: Unassigned
hu: Társítatlan

en: SunOS root
hu: SunOS gyökér

en: SunOS swap
hu: SunOS lapozó

en: Whole disk
hu: Teljes lemez

en: SunOS alt sectors
hu: SunOS alt szektorok

en: SunOS reserved
hu: SunOS fenntartott

en: Linux raid autodetect
hu: Linux raid automatikus felismeréssel

en: Detected sun disklabel with wrong checksum.
    Probably you'll have to set all the values,
    e.g. heads, sectors, cylinders and partitions
    or force a fresh label (s command in main menu)
hu: A Sun lemezcímke ellenőrzőösszege hibás.
    Valószínűleg be kell állítania minden értéket
    például a fejek, szektorok, cilinderek és partíciók számát
    vagy készítsen új címkét (a fő menü 's' parancsával)

en: Detected sun disklabel with wrong version [0x%08x].
hu: A Sun lemezcímke verziószáma hibás [0x%08x].

en: Detected sun disklabel with wrong sanity [0x%08x].
hu: A Sun lemezcímke állapota hibás [0x%08x].

en: Detected sun disklabel with wrong num_partitions [%u].
hu: A Sun lemezcímke num_partitions[%u] értéke hibás.

en: Warning: Wrong values need to be fixed up and will be corrected by w(rite)
hu: Figyelmeztetés: A hibás értékeket javítani kell, ez az íráskor megtörténik

en: Building a new sun disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content won't be recoverable.
hu: Egy új Sun lemezcímke kerül létrehozásra. A változások a memóriában
    maradnak, amíg el nem menti azokat. Ezután természetesen
    a korábbi tartalom elvész.

en: Sectors/track
hu: Sávonkénti szektorok

en: Partition %d doesn't end on cylinder boundary
hu: A(z) %d. partíció nem cilinderhatáron végződik.

en: Partition %d overlaps with others in sectors %d-%d
hu: A(z) %d. partíció másokat fed át a(z) %d-%d szektorokban

en: Unused gap - sectors 0-%d
hu: Nem használt hézag a 0-%d szektorokon

en: Unused gap - sectors %d-%d
hu: Nem használt hézag a(z) %d-%d szektorokon

en: Other partitions already cover the whole disk.
    Delete some/shrink them before retry.
hu: A többi partíció már lefedi a teljes lemezt.
    Töröljön vagy zsugorítson össze néhányat az újrapróbálkozás előtt.

en: Sector %d is already allocated
hu: A(z) %d. szektor már le van foglalva

en: You haven't covered the whole disk with the 3rd partition, but your value
    %d %s covers some other partition. Your entry has been changed
    to %d %s
hu: Nem foglalta le a teljes lemezt a 3. partícióval, de a(z) %d %s érték
    lefoglal egy másik partíciót. A bejegyzése módosítva %d %s értékre.

en: If you want to maintain SunOS/Solaris compatibility, consider leaving this
    partition as Whole disk (5), starting at 0, with %u sectors
hu: Ha fenn akarja tartani a SunOS/Solaris kompatibilitást, akkor hagyja a
    partíciót teljes lemezként (5), a 0. szektortól %u szektorral

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is UFS, EXT2FS filesystem or SunOS swap. Putting Linux swap
    there may destroy your partition table and bootblock.
    Type YES if you're very sure you would like that partition
    tagged with 82 (Linux swap):
hu: Erősen ajánlott a 0 eltolásnál található partíciót UFS, EXT2FS vagy
    SunOS lapozó partíció típusúra állítani. Linux lapozópartíció
    létrehozásakor megsemmisülhet a partíciós tábla és az indítóblokk.
    Írja be az IGEN szót, ha a partíció biztosan 82-es (Linux lapozó)
    típusú legyen:

en: 
    Disk %s (Sun disk label): %d heads, %llu sectors, %d rpm
    %d cylinders, %d alternate cylinders, %d physical cylinders
    %d extra sects/cyl, interleave %d:1
    Label ID: %s
    Volume ID: %s
    Units = %s of %d * 512 bytes
hu: 
    Lemez %s (Sun lemezcímke): %d fej, %llu szektor, %d fordulat percenként
    %d cilinder, %d alternatív cilinder, %d fizikai cilinder
    %d extra szekt/cil, átrendezés: %d:1
    Címkeazonosító: %s
    Kötetazonosító: %s
    Egység = %s, összesen %d * 512 bájt

en: 
    Disk %s (Sun disk label): %d heads, %llu sectors, %d cylinders
    Units = %s of %d * 512 bytes
hu: 
    Lemez %s (Sun lemezcímke): %d fej, %llu szektor, %d cilinder
    Egység = %s, összesen %d * 512 bájt

en: %*s Flag    Start       End    Blocks   Id  System
hu: %*s Jelző   Kezdet      Vége   Blokkok  Az  Rendszer

en: Number of alternate cylinders
hu: Az alternatív cilinderek száma

en: Extra sectors per cylinder
hu: Cilinderenkénti extra szektorok

en: Interleave factor
hu: Átrendezési tényező

en: Rotation speed (rpm)
hu: Forgási sebesség (percenkénti fordulat)

en: Number of physical cylinders
hu: A fizikai cilinderek száma

en: Empty
hu: Üres

en: Extended
hu: Kiterjesztett

en: AIX bootable
hu: AIX indítható

en: OS/2 Boot Manager
hu: OS/2 Rendszerindítás-kezelő

en: W95 Ext'd (LBA)
hu: W95 kiterj. (LBA)

en: Hidden FAT12
hu: Rejtett FAT12

en: Compaq diagnostics
hu: Compaq diagnosztikai

en: Hidden FAT16 <32M
hu: Rejtett FAT16 <32M

en: Hidden FAT16
hu: Rejtett FAT16

en: Hidden HPFS/NTFS
hu: Rejtett HPFS/NTFS

en: Hidden W95 FAT32
hu: Rejtett W95 FAT32

en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
hu: Rejtett W95 FAT32 (LBA)

en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
hu: Rejtett W95 FAT16 (LBA)

en: PartitionMagic recovery
hu: PartitionMagic helyreállítás

en: PPC PReP Boot
hu: PPC PReP indító

en: QNX4.x 2nd part
hu: QNX4.x 2. partíció

en: QNX4.x 3rd part
hu: QNX4.x 3. partíció

en: GNU HURD or SysV
hu: GNU HURD vagy SysV

en: Old Minix
hu: Régi Minix

en: Minix / old Linux
hu: Minix / régi Linux

en: Linux swap / Solaris
hu: Linux lapozó / Solaris

en: OS/2 hidden C: drive
hu: OS/2 rejtett C: meghajtó

en: Linux extended
hu: Linux kiterjesztett

en: NTFS volume set
hu: NTFS kötetkészlet

en: Linux plaintext
hu: Linux egyszerű szöveg

en: IBM Thinkpad hibernation
hu: IBM Thinkpad hibernálás

en: Darwin boot
hu: Darwin indító

en: BSDI swap
hu: BSDI lapozó

en: Boot Wizard hidden
hu: Boot Wizard rejtett

en: Solaris boot
hu: Solaris indító

en: Non-FS data
hu: Nem fájlrendszeradatok

en: DOS access
hu: DOS elérés

en: Linux/PA-RISC boot
hu: Linux/PA-RISC indító

en: DOS secondary
hu: DOS másodlagos

en: seek error on %s - cannot seek to %lu
hu: pozicionálási hiba a(z) %s eszközön - nem lehet a(z) %lu helyre pozicionálni

en: seek error: wanted 0x%08x%08x, got 0x%08x%08x
hu: pozicionálási hiba: a várt 0x%08x%08x helyett 0x%08x%08x érkezett

en: out of memory - giving up
hu: elfogyott a memória - feladom

en: read error on %s - cannot read sector %lu
hu: olvasási hiba a(z) %s eszközön - a(z) %lu. szektor nem olvasható

en: ERROR: sector %lu does not have an msdos signature
hu: HIBA: a(z) %lu. szektor nem rendelkezik msdos aláírással

en: write error on %s - cannot write sector %lu
hu: írási hiba a(z) %s eszközön - nem lehet írni a(z) %lu. szektorra

en: cannot open partition sector save file (%s)
hu: nem nyitható meg a partíció szektormentés fájlja (%s)

en: write error on %s
hu: írási hiba a(z) %s eszközön

en: cannot stat partition restore file (%s)
hu: nem érhető el a partíció visszaállítófájlja (%s)

en: partition restore file has wrong size - not restoring
hu: a partíció visszaállítófájljának mérete hibás - nem kerül visszaállításra

en: out of memory?
hu: elfogyott a memória?

en: cannot open partition restore file (%s)
hu: a partíció visszaállítófájlja nem nyitható meg (%s)

en: error reading %s
hu: hiba a(z) %s olvasásakor

en: cannot open device %s for writing
hu: a(z) %s eszköz nem nyitható meg írásra

en: error writing sector %lu on %s
hu: hiba a(z) %lu. szektor írása közben a(z) %s eszközön

en: Disk %s: cannot get geometry
hu: %s lemez: nem kérhető le a geometria

en: Disk %s: cannot get size
hu: %s lemez: nem kérhető le a méret

en: Warning: start=%lu - this looks like a partition rather than
    the entire disk. Using fdisk on it is probably meaningless.
    [Use the --force option if you really want this]
hu: Figyelmeztetés: Kezdés=%lu - ez partíciónak tűnik és nem a teljes
    lemeznek. Az fdisk használata valószínűleg értelmetlen. [Ha valóban
    ezt akarja, akkor a --force kapcsolóval teheti meg]

en: Warning: HDIO_GETGEO says that there are %lu heads
hu: Figyelmeztetés: a HDIO_GETGEO %lu fej jelenlététét jelzi

en: Warning: HDIO_GETGEO says that there are %lu sectors
hu: Figyelmeztetés: a HDIO_GETGEO %lu szektor jelenlététét jelzi

en: Warning: BLKGETSIZE/HDIO_GETGEO says that there are %lu cylinders
hu: Figyelmeztetés: a BLKGETSIZE/HDIO_GETGEO %lu cilinder jelenlététét jelzi

en: Warning: unlikely number of sectors (%lu) - usually at most 63
    This will give problems with all software that uses C/H/S addressing.
hu: Figyelmeztetés: a szektorok száma (%lu) valószínűtlen - általában
    legfeljebb 63. Ez a problémákat fog okozni az összes C/H/S címzést
    használó szoftverben.

en: 
    Disk %s: %lu cylinders, %lu heads, %lu sectors/track
hu: 
    %s lemez: %lu cilinder, %lu fej, %lu szektor sávonként

en: %s of partition %s has impossible value for head: %lu (should be in 0-%lu)
hu: A(z) $%2s partíció $%1s értéke lehetetlen fejszámot ad meg: $%3lu (0-$%4lu között kellene lennie)

en: %s of partition %s has impossible value for sector: %lu (should be in 1-%lu)
hu: A(z) $%2s partíció $%1s értéke lehetetlen szektorszámot ad meg: $%3lu (0-$%4lu között kellene lennie)

en: %s of partition %s has impossible value for cylinders: %lu (should be in 0-%lu)
hu: A(z) $%2s partíció $%1s értéke lehetetlen cilinderszámot ad meg: $%3lu (0-$%4lu között kellene lennie)

en: Id  Name
hu: Azonosító  Név

en: Re-reading the partition table ...
hu: A partíciós tábla újraolvasása ...

en: Error closing %s
hu: Hiba a(z) %s lezárásakor

en: %s: no such partition
hu: %s: nincs ilyen partíció

en: unrecognized format - using sectors
hu: ismeretlen formátum - a szektorok kerülnek felhasználásra

en: unimplemented format - using %s
hu: megvalósítatlan formátum - a(z) %s kerül felhasználásra

en: Units = cylinders of %lu bytes, blocks of 1024 bytes, counting from %d
hu: Egység = %lu bájtos cilinderek, 1024 bájtos blokkok, kezdősorszám: %d

en:    Device Boot Start     End   #cyls    #blocks   Id  System
hu:   Eszköz Indítás Kezdet Vége    #cill    #blokk   Az  Rendszer

en: Units = sectors of 512 bytes, counting from %d
hu: Egység = 512 bájtos szektorok, kezdősorszám: %d

en:    Device Boot    Start       End   #sectors  Id  System
hu:   Eszköz Indítás Kezdet      Vége   #szektor  Az Rendszer

en: Units = blocks of 1024 bytes, counting from %d
hu: Egység = 1024 bájtos blokkok, kezdősorszám: %d

en:    Device Boot   Start       End    #blocks   Id  System
hu:   Eszköz Indítás  Kezdet    Vége     #blokk   Az  Rendszer

en: Units = mebibytes of 1048576 bytes, blocks of 1024 bytes, counting from %d
hu: Egység = 1048576 bájtos mebibájt, 1024 bájtos blokkok, kezdősorszám: %d

en:    Device Boot Start   End    MiB    #blocks   Id  System
hu: Eszköz Indítás Kezdet Vége    MiB   #blokkok   Az  Rendszer

en: 		start: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
hu: 		kezdet: (c,h,s) várt: (%ld,%ld,%ld) talált: (%ld,%ld,%ld)

en: 		end: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
hu: 		vége: (c,h,s) várt: (%ld,%ld,%ld) talált: (%ld,%ld,%ld)

en: partition ends on cylinder %ld, beyond the end of the disk
hu: a partíció a(z) %ld cilinderen végződik, a lemez vége után

en: No partitions found
hu: Nem találhatók partíciók

en: Warning: The partition table looks like it was made
      for C/H/S=*/%ld/%ld (instead of %ld/%ld/%ld).
    For this listing I'll assume that geometry.
hu: Figyelmeztetés: Úgy tűnik, a partíciós tábla a
      C/H/S=*/%ld/%ld értékekhez készült (%ld/%ld/%ld helyett).
    Ehhez a listához ez lesz a feltételezett geometria.

en: no partition table present.
hu: nincs jelen partíciós tábla.

en: strange, only %d partitions defined.
hu: furcsa, csak %d partíció van megadva.

en: Warning: partition %s has size 0 but is not marked Empty
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s partíció mérete 0, de nincs üresként megjelölve

en: Warning: partition %s has size 0 and is bootable
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s partíció mérete 0 és indítható

en: Warning: partition %s has size 0 and nonzero start
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s partíció mérete 0 és nem nulláról indul

en: Warning: partition %s
hu: Figyelmeztetés: %s partíció

en: is not contained in partition %s
hu: nem része a(z) %s partíciónak

en: Warning: partitions %s
hu: Figyelmeztetés: %s partíció

en: and %s overlap
hu: és a(z) %s átfedik egymást

en: Warning: partition %s contains part of the partition table (sector %lu),
    and will destroy it when filled
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s tartalmazza a partíciós tábla egy részét
    (%lu. szektor) és megsemmisíti azt a kitöltéskor

en: Warning: partition %s starts at sector 0
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s partíció a 0. szektornál kezdődik

en: Warning: partition %s extends past end of disk
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s partíció túlnyúlik a lemezen

en: Among the primary partitions, at most one can be extended
     (although this is not a problem under Linux)
hu: Az elsődleges partíciók közül legfeljebb egy lehet kiterjesztett
    (noha ez Linux alatt nem probléma)

en: Warning: partition %s does not start at a cylinder boundary
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s partíció nem cilinderhatáron kezdődik.

en: Warning: partition %s does not end at a cylinder boundary
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s partíció nem cilinderhatáron végződik.

en: Warning: more than one primary partition is marked bootable (active)
    This does not matter for LILO, but the DOS MBR will not boot this disk.
hu: Figyelmeztetés: több elsődleges partíció van indíthatóként megjelölve.
    Ez nem probléma a LILO-nak, de a DOS MBR nem fog elindulni erről a lemezről.

en: Warning: usually one can boot from primary partitions only
    LILO disregards the `bootable' flag.
hu: Figyelmeztetés: általában csak elsődleges partícióról lehet rendszert
    indítani. A LILO nem veszi figyelembe az „indítható” jelzőt.

en: Warning: no primary partition is marked bootable (active)
    This does not matter for LILO, but the DOS MBR will not boot this disk.
hu: Figyelmeztetés: nem elsődleges partíció van megjelölve indíthatóként (aktív).
    Ez nem probléma a LILO-nak, de a DOS MBR nem fog elindulni erről a lemezről.

en: start
hu: kezdet

en: partition %s: start: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
hu: %s partíció: kezdete: (c,h,s) a várt (%ld,%ld,%ld) helyett
    (%ld,%ld,%ld) található

en: end
hu: vég

en: partition %s: end: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
hu: %s partíció: vége: (c,h,s) a várt (%ld,%ld,%ld) helyett
    (%ld,%ld,%ld) található

en: partition %s ends on cylinder %ld, beyond the end of the disk
hu: a partíció (%s) a(z) %ld. cilinderen végződik, a lemez vége előtt

en: Warning: shifted start of the extd partition from %ld to %ld
    (For listing purposes only. Do not change its contents.)
hu: Figyelmeztetés: a kiterjesztett partíció kezdete eltolva: %ld -> %ld
    (Csak kiíratáshoz. Ne változtassa meg a tartalmát.)

en: Warning: extended partition does not start at a cylinder boundary.
    DOS and Linux will interpret the contents differently.
hu: Figyelmeztetés: a kiterjesztett partíció nem cilinderhatárnál kezdődik.
    A DOS és Linux a tartalmát eltérően fogja értelmezni.

en: too many partitions - ignoring those past nr (%d)
hu: túl sok partíció - a(z) %d. utániak figyelmen kívül maradnak

en: tree of partitions?
hu: partíciófa?

en: detected Disk Manager - unable to handle that
hu: az érzékelt Disk Manager nem kezelhető

en: DM6 signature found - giving up
hu: DM6 aláírást található - feladom

en: strange..., an extended partition of size 0?
hu: furcsa... a kiterjesztett partíció mérete 0?

en: strange..., a BSD partition of size 0?
hu: furcsa... a BSD partíció mérete 0?

en:  %s: unrecognized partition table type
hu:  %s: azonosítatlan partícióstábla-típus

en: -n flag was given: Nothing changed
hu: megadta a -n kapcsolót: Semmi sem módosult

en: Failed saving the old sectors - aborting
hu: Nem sikerült elmenteni a régi szektorokat - megszakítás

en: Failed writing the partition on %s
hu: Nem sikerült a partíció kiírása a(z) %s eszközön

en: long or incomplete input line - quitting
hu: hosszú vagy hiányos bemeneti sor - kilépés

en: input error: `=' expected after %s field
hu: bemeneti hiba: a(z) %s mezőt „=” jelnek kellene követnie

en: input error: unexpected character %c after %s field
hu: bemeneti hiba: váratlan karakter (%c) a(z) %s mező után

en: unrecognized input: %s
hu: azonosítatlan bemenet: %s

en: number too big
hu: a szám túl nagy

en: trailing junk after number
hu: befejező szemét egy szám után

en: no room for partition descriptor
hu: nincs hely a partícióleírónak

en: cannot build surrounding extended partition
hu: nem lehet felépíteni a körülvevő kiterjesztett partíciót

en: too many input fields
hu: túl sok bemeneti mező

en: No room for more
hu: Nincs hely több elem számára

en: Illegal type
hu: Érvénytelen típus

en: Warning: given size (%lu) exceeds max allowable size (%lu)
hu: Figyelmeztetés: a megadott méret (%lu) túllépte az engedélyezhető legnagyobb méretet (%lu)

en: Warning: empty partition
hu: Figyelmeztetés: üres partíció

en: Warning: bad partition start (earliest %lu)
hu: Figyelmeztetés: hibás a partíció kezdete (legelső %lu)

en: unrecognized bootable flag - choose - or *
hu: azonosítatlan indítható jelző - válassza a - vagy * egyikét

en: partial c,h,s specification?
hu: részleges c,h,s meghatározás?

en: Extended partition not where expected
hu: A kiterjesztett partíció nem a várt helyen van

en: bad input
hu: hibás bemenet

en: too many partitions
hu: túl sok partíció

en: Input in the following format; absent fields get a default value.
    <start> <size> <type [E,S,L,X,hex]> <bootable [-,*]> <c,h,s> <c,h,s>
    Usually you only need to specify <start> and <size> (and perhaps <type>).
hu: Használja az alábbi formát; a hiányzó mezők alapértelmezett értéket kapnak.
    <kezdet> <méret> <típus [E,S,L,X,hex]> <indítható [-,*]> <c,h,s> <c,h,s>
    Általában csak a <kezdet> és a <méret> megadása szükséges (és néha a <típus>).

en: Usage: %s [options] device ...
hu: Használat: %s [kapcsolók] eszköz ...

en: device: something like /dev/hda or /dev/sda
hu: eszköz: /dev/hda, /dev/sda vagy ezekhez hasonló eszköznév

en: useful options:
hu: Hasznos kapcsolók:

en:     -s [or --show-size]: list size of a partition
hu:     -s [vagy --show-size]: kiírja egy partíció méretét

en:     -c [or --id]:        print or change partition Id
hu:     -c [vagy --id]:        kiírja vagy módosítja egy partíció azonosítóját

en:     -l [or --list]:      list partitions of each device
hu:     -l [vagy --list]:      kiírja az egyes eszközök partícióit

en:     -d [or --dump]:      idem, but in a format suitable for later input
hu:     -d [vagy --dump]:      ugyanaz, de későbbi bemenetnek megfelelő formában

en:     -i [or --increment]: number cylinders etc. from 1 instead of from 0
hu:     -i [vagy --increment]: cilinderek stb. számozása 1-től és nem 0-tól

en:     -uS, -uB, -uC, -uM:  accept/report in units of sectors/blocks/cylinders/MB
hu:     -uS, -uB, -uC, -uM:  elfogadás/jelentés szektor/blokk/cilinder/MB egységben

en:     -T [or --list-types]:list the known partition types
hu:     -T [vagy --list-types]:az ismert partíciótípusok kiírása

en:     -D [or --DOS]:       for DOS-compatibility: waste a little space
hu:     -D [vagy --DOS]:       a DOS kompatibilitáshoz egy kevés hely elpazarlása

en:     -R [or --re-read]:   make kernel reread partition table
hu:     -R [vagy --re-read]:   a rendszermag újraolvassa a partíciós táblát

en:     -N# :                change only the partition with number #
hu:     -N# :                  csak a megadott számú partíció módosítása

en:     -n :                 do not actually write to disk
hu:     -n :                   a lemez tényleges írásának kihagyása

en:     -O file :            save the sectors that will be overwritten to file
hu:     -O fájl :              a felülírandó szektorok fájlba mentése

en:     -I file :            restore these sectors again
hu:     -I fájl :              az előbbivel mentett szektorok visszaállítása

en:     -v [or --version]:   print version
hu:     -v [vagy --version]:   verziószám kiírása

en:     -? [or --help]:      print this message
hu:     -? [vagy --help]:      ezen súgó kiírása

en: dangerous options:
hu: Veszélyes kapcsolók:

en:     -g [or --show-geometry]: print the kernel's idea of the geometry
hu:     -g [vagy --show-geometry]: kiírja a rendszermag elképzelését a geometriáról

en:     -G [or --show-pt-geometry]: print geometry guessed from the partition table
hu:     -g [vagy --show-geometry]: kiírja a geometriát a partíciós tábla alapján

en:     -x [or --show-extended]: also list extended partitions on output
                                 or expect descriptors for them on input
hu:     -x [vagy --show-extended]: felsorolja a kibővített partíciókat is
                                     vagy leírókat vár hozzájuk a bemenetről

en:     -L  [or --Linux]:      do not complain about things irrelevant for Linux
hu:     -L  [vagy --Linux]:    nem jelez Linux alatt lényegtelen dolgok miatt

en:     -q  [or --quiet]:      suppress warning messages
hu:     -q  [vagy --quiet]:    figyelmeztető üzenetek elnémítása

en:     You can override the detected geometry using:
hu: Felülbírálhatja az érzékelt geometriát a következőkkel:

en:     -C# [or --cylinders #]:set the number of cylinders to use
hu:     -C# [vagy --cylinders #]:  a használandó cilinderszám beállítása

en:     -H# [or --heads #]:    set the number of heads to use
hu:     -H# [vagy --heads #]:      a használandó fejszám beállítása

en:     -S# [or --sectors #]:  set the number of sectors to use
hu:     -S# [vagy --sectors #]:    a használandó szektorszám beállítása

en: You can disable all consistency checking with:
hu: Letilthatja az összes konzisztencia-ellenőrzést a következőkkel:

en:     -f  [or --force]:      do what I say, even if it is stupid
hu:     -f  [vagy --force]:    parancs végrehajtása, akkor is ha értelmetlen

en: Usage:
hu: Használat:

en: %s device		 list active partitions on device
hu: %s eszköz		 az eszköz aktív partícióinak felsorolása

en: %s device n1 n2 ... activate partitions n1 ..., inactivate the rest
hu: %s eszköz n1 n2...  az n1... partíciók aktiválása, a többi deaktiválása

en: %s -An device	 activate partition n, inactivate the other ones
hu: %s -An eszköz	 az n. partíció aktiválása, a többi deaktiválása

en: 
    WARNING: GPT (GUID Partition Table) detected on '%s'! The util sfdisk doesn't support GPT. Use GNU Parted.
hu: 
    FIGYELMEZTETÉS: A(z) „%s” eszközön GPT (GUID Partition Table) található!
    Az sfdisk segédprogram nem támogatja a GPT-t. Használja a GNU Parted programot.

en: Use the --force flag to overrule this check.
hu: Ezt az ellenőrzést a --force kapcsoló segítségével bírálhatja felül.

en: no command?
hu: nincs parancs?

en: total: %llu blocks
hu: összesen: %llu blokk

en: usage: sfdisk --print-id device partition-number
hu: használat: sfdisk --print-id eszköz partíciószám

en: usage: sfdisk --change-id device partition-number Id
hu: használat: sfdisk --change-id eszköz partíciószám azonosító

en: usage: sfdisk --id device partition-number [Id]
hu: használat: sfdisk --id eszköz partíciószám [azonosító]

en: can specify only one device (except with -l or -s)
hu: csak egy eszköz adható meg (kivéve a -l vagy -s kapcsolót)

en: cannot open %s read-write
hu: a(z) %s nem nyitható meg írásra és olvasásra

en: cannot open %s for reading
hu: a(z) %s nem nyitható meg olvasásra

en: %s: OK
hu: %s: Rendben

en: %s: %ld cylinders, %ld heads, %ld sectors/track
hu: %s: %ld cilinder, %ld fej, %ld sáv szektoronként

en: Cannot get size of %s
hu: Nem kérhető le a(z) %s mérete

en: bad active byte: 0x%x instead of 0x80
hu: hibás aktív bájt: 0x%x a 0x80 helyett

en: Done
hu: Kész

en: You have %d active primary partitions. This does not matter for LILO,
    but the DOS MBR will only boot a disk with 1 active partition.
hu: %d aktív elsődleges partíció található. Ez nem probléma a LILO-nak, de a DOS
    MBR csak a pontosan egy aktív partíciót tartalmazó lemezről képes elindulni.

en: partition %s has id %x and is not hidden
hu: a(z) %s partíció azonosítója %x és nem rejtett

en: Bad Id %lx
hu: Hibás azonosító: %lx

en: This disk is currently in use.
hu: A lemez jelenleg használatban van.

en: Fatal error: cannot find %s
hu: Végzetes hiba: a(z) „%s” nem található

en: Warning: %s is not a block device
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s nem blokkeszköz

en: Checking that no-one is using this disk right now ...
hu: Ellenőrzésre kerül, hogy pillanatnyilag senki sem használja a lemezt...

en: 
    This disk is currently in use - repartitioning is probably a bad idea.
    Umount all file systems, and swapoff all swap partitions on this disk.
    Use the --no-reread flag to suppress this check.
hu: 
    A lemez jelenleg használatban van; az újraparticionálása rossz ötlet.
    Válassza le az összes fájlrendszert és használja a swapoff parancsot a
    lapozópartíciók kikapcsolásához. Használja a --no-reread kapcsolót ezen
    ellenőrzés letiltásához.

en: Use the --force flag to overrule all checks.
hu: Használja a --force kapcsolót az összes ellenőrzés felülbírálásához.

en: OK
hu: Rendben

en: Old situation:
hu: Régi helyzet:

en: Partition %d does not exist, cannot change it
hu: A(z) %d. partíció nem létezik, nem lehet módosítani

en: New situation:
hu: Új helyzet:

en: I don't like these partitions - nothing changed.
    (If you really want this, use the --force option.)
hu: Nem szeretem ezeket a partíciókat - semmit sem változott.
    (Ha tényleg ezt akarja, használja a --force kapcsolót.)

en: I don't like this - probably you should answer No
hu: Nem szeretem ezt - Ajánlott a Nem válasz

en: Are you satisfied with this? [ynq]
hu: Elégedett ezzel? [ynq]

en: Do you want to write this to disk? [ynq]
hu: Valóban lemezre akarja ezt írni? [ynq]

en: 
    sfdisk: premature end of input
hu: 
    sfdisk: idő előtt vége a bemenetnek

en: Quitting - nothing changed
hu: Kilépés - semmi sem változott

en: Please answer one of y,n,q
hu: Az y, n, q (igen, nem, kilépés) egyikével válaszoljon

en: Successfully wrote the new partition table
hu: Az új partíciós tábla sikeresen kiírva

en: If you created or changed a DOS partition, /dev/foo7, say, then use dd(1)
    to zero the first 512 bytes:  dd if=/dev/zero of=/dev/foo7 bs=512 count=1
    (See fdisk(8).)
hu: Ha DOS partíciót hozott létre vagy módosított, például: /dev/foo7, akkor
    használja a dd(1) parancsot az első 512 bájt kinullázáshoz:
    dd if=/dev/zero of=/dev/foo7 bs=512 count=1
    (Nézze meg az fdisk(8) kézikönyvoldalt)

en: Try `getopt --help' for more information.
hu: További információért adja ki a „getopt --help” parancsot.

en: empty long option after -l or --long argument
hu: üres hosszú kapcsoló a -l vagy --long paraméter után

en: unknown shell after -s or --shell argument
hu: ismeretlen parancsértelmező a -s vagy --shell paraméter után

en: Usage: getopt optstring parameters
hu: Használat: getopt kapcsoló-karakterlánc paraméterek

en:        getopt [options] [--] optstring parameters
hu:        getopt [kapcsolók] [--] kapcsoló-karakterlánc paraméterek

en:        getopt [options] -o|--options optstring [options] [--]
hu:        getopt [kapcsolók] -o|--options kapcsoló-karakterlánc [kapcsolók] [--]

en:               parameters
hu:               paraméterek

en:   -a, --alternative            Allow long options starting with single -
hu:   -a, --alternative                Engedélyezi a kötőjellel kezdődő hosszú
                                         kapcsolókat

en:   -h, --help                   This small usage guide
hu:   -h, --help                       Ez a súgószöveg

en:   -l, --longoptions=longopts   Long options to be recognized
hu:   -l, --longoptions=hosszú_kapcsolók    Felismerendő hosszú kapcsolók

en:   -n, --name=progname          The name under which errors are reported
hu:   -n, --name=programnév            A hibák ezen név alatt kerülnek jelentésre

en:   -o, --options=optstring      Short options to be recognized
hu:   -o, --options=kapcsoló-karakterlánc  Felismerendő rövid kapcsolók

en:   -q, --quiet                  Disable error reporting by getopt(3)
hu:   -q, --quiet                      A hibajelentés letiltása a getopt(3)-nak

en:   -Q, --quiet-output           No normal output
hu:   -Q, --quiet-output               Nincs normál kimenet

en:   -s, --shell=shell            Set shell quoting conventions
hu:   -s, --shell=parancsértelmező     A parancsértelmező idézési megállapodásainak
                                         beállítása

en:   -T, --test                   Test for getopt(1) version
hu:   -T, --test                       A getopt(1) verzió tesztelése

en:   -u, --unqote                 Do not quote the output
hu:   -u, --unqote                     Nem idézőjelezi a kimenetet

en:   -V, --version                Output version information
hu:   -V, --version                    Verzióinformációk kiírása

en: missing optstring argument
hu: hiányzó kapcsoló-karakterlánc paraméter

en: getopt (enhanced) 1.1.4
hu: getopt (kibővített) 1.1.4

en: internal error, contact the author.
hu: belső hiba, vegye fel a kapcsolatot a szerzővel.

en: booted from MILO
hu: a MILO-ról indult

en: Ruffian BCD clock
hu: Ruffian BCD óra

en: clockport adjusted to 0x%x
hu: az óraport 0x%x értékhez igazítva

en: funky TOY!
hu: szokatlan TOY (Time of Year)!

en: %s: atomic %s failed for 1000 iterations!
hu: %s: az atomi %s meghiúsult 1000 ismétlésben!

en: Cannot open /dev/port: %s
hu: A /dev/port eszköz nem nyitható meg: %s

en: I failed to get permission because I didn't try.
hu: Nem sikerült engedélyt kapni, mivel nem is próbáltam.

en: %s is unable to get I/O port access:  the iopl(3) call failed.
hu: %s nem képes megkapni az I/O port elérését. Az iopl(3) hívása meghiúsult.

en: Probably you need root privileges.
hu: Valószínűleg root jogosultság szükséges.

en: Assuming hardware clock is kept in %s time.
hu: Feltesszük, hogy a hardveróra a(z) %s időben marad.

en: local
hu: helyi

en: %s: Warning: unrecognized third line in adjtime file
hu: %s: Figyelmeztetés: az adjtime fájl harmadik sora ismeretlen

en: (Expected: `UTC' or `LOCAL' or nothing.)
hu: (Várt érték: „UTC” vagy „LOCAL” vagy semmi.)

en: Last drift adjustment done at %ld seconds after 1969
hu: Utolsó csúszó igazítás: 1969 után %ld másodperccel

en: Last calibration done at %ld seconds after 1969
hu: Utolsó beállítás: 1969 után %ld másodperccel

en: Hardware clock is on %s time
hu: A hardveróra a(z) %s időt mutatja

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Waiting for clock tick...
hu: Várakozás az óra ütésére...

en: ...got clock tick
hu:    az óraütés megvan

en: Invalid values in hardware clock: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d
hu: Érvénytelen értékek a hardverórában: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d

en: Hw clock time : %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconds since 1969
hu: A hardveróra ideje: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %ld másodperc 1969 óta

en: Time read from Hardware Clock: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d
hu: A hardverórából olvasott idő: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d

en: Setting Hardware Clock to %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconds since 1969
hu: A hardveróra beállítása %.2d:%.2d:%.2d = %ld másodperc 1969 óta

en: Clock not changed - testing only.
hu: Az óra nem változott - csak teszt.

en: The Hardware Clock registers contain values that are either invalid (e.g. 50th day of month) or beyond the range we can handle (e.g. Year 2095).
hu: A hardveróra regiszterei érvénytelen (például a hónap 50. napja) vagy a kezelhetőn túli tartományban lévő (például 2095-ös év) értéket tartalmaznak

en: %s  %.6f seconds
hu: %s  %.6f másodperc

en: No --date option specified.
hu: A „--date” kapcsoló nincs megadva.

en: --date argument too long
hu: A --date paramétere túl hosszú

en: The value of the --date option is not a valid date.
    In particular, it contains quotation marks.
hu: A --date kapcsoló értéke nem egy érvényes dátum.
    Pontosabban: idézőjeleket tartalmaz.

en: Issuing date command: %s
hu: Dátum parancs kiadása: %s

en: Unable to run 'date' program in /bin/sh shell. popen() failed
hu: A „date” program nem futtatható a /bin/sh parancsértelmezőben. A popen() meghiúsult

en: response from date command = %s
hu: a date parancs válasza = %s

en: The date command issued by %s returned unexpected results.
    The command was:
      %s
    The response was:
      %s
hu: A(z) %s által meghívott date parancs váratlan eredményt adott vissza.
    A kiadott parancs:
      %s
    A válasz:
      %s

en: The date command issued by %s returned something other than an integer where the converted time value was expected.
    The command was:
      %s
    The response was:
     %s
hu: A(z) %s által meghívott date parancs az átalakított időérték helyén nem egy egész számot adott vissza.
    A kiadott parancs:
      %s
    A válasz:
      %s

en: date string %s equates to %ld seconds since 1969.
hu: a(z) %s dátum karakterlánc egyenlő %ld másodperccel 1969 óta.

en: The Hardware Clock does not contain a valid time, so we cannot set the System Time from it.
hu: A hardveróra nem tartalmaz érvényes időt, így nem lehet beállítani a rendszeridőt.

en: Calling settimeofday:
hu: A settimeofday hívása:

en: Not setting system clock because running in test mode.
hu: A rendszeróra teszt módban nem kerül beállításra.

en: Must be superuser to set system clock.
hu: Rendszergazdai jog szükséges a rendszeróra beállításához.

en: settimeofday() failed
hu: A settimeofday() nem sikerült

en: Not adjusting drift factor because the Hardware Clock previously contained garbage.
hu: A csúsztatási tényező nem kerül beállításra, mert a hardveróra korábban szemetet tartalmazott.

en: Not adjusting drift factor because last calibration time is zero,
    so history is bad and calibration startover is necessary.
hu: A csúsztatási tényező nem kerül beállításra, mert az utolsó kalibráció ideje 0,
    így az előzmények hibásak és új kalibráció szükséges.

en: Not adjusting drift factor because it has been less than a day since the last calibration.
hu: A csúsztatási tényező nem kerül beállításra, mert még nem telt el egy nap az utolsó kalibráció óta.

en: Clock drifted %.1f seconds in the past %d seconds in spite of a drift factor of %f seconds/day.
    Adjusting drift factor by %f seconds/day
hu: Az óra %.1f másodpercet csúszott az elmúlt %d másodpercben, a napi %f másodperc csúsztatási tényező ellenére.
    A csúsztatási tényező beállítva napi %f másodpercre

en: Time since last adjustment is %d seconds
hu: Az utolsó igazítás óta eltelt idő %d másodperc

en: Need to insert %d seconds and refer time back %.6f seconds ago
hu: %d másodperc beszúrása szükséges és az idő visszaállítása %.6f másodperccel

en: Not updating adjtime file because of testing mode.
hu: Az adjtime fájl teszt módban nem kerül módosításra.

en: Would have written the following to %s:
    %s
hu: A(z) %s fájlba a következő került volna kiírásra:
    %s

en: Drift adjustment parameters not updated.
hu: A csúsztatás paraméterei nem kerültek frissítésre.

en: The Hardware Clock does not contain a valid time, so we cannot adjust it.
hu: A hardveróra nem tartalmaz érvényes időt, így nem lehet igazítani.

en: Needed adjustment is less than one second, so not setting clock.
hu: A szükséges igazítás kevesebb mint egy másodperc, így nem kerül beállításra.

en: Using %s.
hu: %s használata.

en: No usable clock interface found.
hu: Nem található használható órafelület

en: Unable to set system clock.
hu: A rendszeróra nem állítható be.

en: The kernel keeps an epoch value for the Hardware Clock only on an Alpha machine.
    This copy of hwclock was built for a machine other than Alpha
    (and thus is presumably not running on an Alpha now).  No action taken.
hu: A rendszermag a hardverórához csak Alpha gépeken tárol epoch értéket.
    A hwcolock ezen másolata nem Alpha gépre készült
    (és így feltételezhetően most sem Alpha gépen fut). Nincs teendő.

en: Unable to get the epoch value from the kernel.
hu: Nem lehet lekérni az epoch értékét a rendszermagból.

en: Kernel is assuming an epoch value of %lu
hu: A rendszermag feltételezi, hogy az epoch értéke %lu

en: To set the epoch value, you must use the 'epoch' option to tell to what value to set it.
hu: A beállítandó epoch érték megadásához használja az „epoch” kapcsolót.

en: Not setting the epoch to %d - testing only.
hu: Az epoch értéke nem kerül beállításra (%d értékre) - ez csak teszt.

en: Unable to set the epoch value in the kernel.
hu: Nem lehet beállítani az epoch értéket a rendszermagban.

en: %s from %s
hu: %s a(z) %s csomagból

en: %s: Unable to connect to audit system
hu: %s: Nem lehet a megfigyelőrendszerhez csatlakozni.

en: %s takes no non-option arguments.  You supplied %d.
hu: A(z) %s nem vár nem kapcsoló paramétereket. A következőt adta meg: %d.

en: You have specified multiple functions.
    You can only perform one function at a time.
hu: Több műveletet adott meg egyszerre.
    Egyszerre csak egy művelet használható.

en: %s: The --utc and --localtime options are mutually exclusive.  You specified both.
hu: %s: Az --utc és a --locatime kölcsönösen kizárják egymást.
    Mégis mindkettőt megadta.

en: %s: The --adjust and --noadjfile options are mutually exclusive.  You specified both.
hu: %s: Az --adjust és a --noadjfile kölcsönösen kizárják egymást.
    Mégis mindkettőt megadta.

en: %s: The --adjfile and --noadjfile options are mutually exclusive.  You specified both.
hu: %s: Az --adjfile és a --noadjfile kölcsönösen kizárják egymást, de mindkettőt megadta.

en: %s: With --noadjfile, you must specify either --utc or --localtime
hu: %s: A --noadjfile kapcsolóval használnia kell a --utc vagy --localtime egyikét

en: No usable set-to time.  Cannot set clock.
hu: Nem használható a beállítandó idő. Az óra nem állítható be.

en: Sorry, only the superuser can change the Hardware Clock.
hu: Elnézést, csak a rendszergazda módosíthatja a hardverórát.

en: Sorry, only the superuser can change the System Clock.
hu: Elnézést, csak a rendszergazda módosíthatja a rendszerórát.

en: Sorry, only the superuser can change the Hardware Clock epoch in the kernel.
hu: Elnézést, csak a rendszergazda módosíthatja a hardveróra epoch értékét a rendszermagban.

en: Cannot access the Hardware Clock via any known method.
hu: A hardveróra egyetlen ismert módon sem érhető el.

en: Use the --debug option to see the details of our search for an access method.
hu: Használja a --debug kapcsolót az elérési mód keresésével kapcsolatos részletek megjelenítéséhez.

en: Waiting in loop for time from KDGHWCLK to change
hu: Ismételt várakozás a megváltoztatandó időre a KDGHWCLK-től

en: KDGHWCLK ioctl to read time failed
hu: Az idő beolvasása érdekében kiadott KDGHWCLK ioctl meghiúsult

en: KDGHWCLK ioctl to read time failed in loop
hu: Az idő beolvasása érdekében kiadott KDGHWCLK ioctl ismételten meghiúsult

en: Timed out waiting for time change.
hu: Időtúllépés az idő változására történő várakozás során.

en: ioctl() failed to read time from %s
hu: A(z) %s idejének beolvasása érdekében kiadott ioctl() meghiúsult

en: ioctl KDSHWCLK failed
hu: a KDSHWCLK ioctl meghiúsult

en: Can't open /dev/tty1 or /dev/vc/1
hu: Nem nyitható meg a /dev/tty1 vagy /dev/vc/1 eszköz

en: KDGHWCLK ioctl failed
hu: a KDSHWCLK ioctl meghiúsult

en: open() of %s failed
hu: a(z) %s megnyitása meghiúsult

en: ioctl() to %s to read the time failed.
hu: a(z) %s idejének kiolvasása érdekében kiadott ioctl() meghiúsult.

en: Waiting in loop for time from %s to change
hu: Ismételt várakozás a(z) %s idejének változására

en: %s does not have interrupt functions.
hu: %s nem rendelkezik megszakítási funkciókkal.

en: read() to %s to wait for clock tick failed
hu: a read() %s hívás az óraütésre várakozáshoz meghiúsult

en: select() to %s to wait for clock tick failed
hu: a select() %s hívás az óraütésre várakozáshoz meghiúsult

en: select() to %s to wait for clock tick timed out
hu: a select() %s hívás az óraütésre várakozáshoz túllépte az időkorlátot

en: ioctl() to %s to turn off update interrupts failed
hu: az ioctl() %s hívás a frissítési megszakítások kikapcsolásához meghiúsult

en: ioctl() to %s to turn on update interrupts failed unexpectedly
hu: az ioctl() %s hívás a frissítési megszakítások bekapcsolásához váratlanul meghiúsult

en: ioctl() to %s to set the time failed.
hu: az ioctl() %s hívás az idő beállításához meghiúsult.

en: ioctl(%s) was successful.
hu: az ioctl(%s) sikerült.

en: Open of %s failed
hu: A(z) %s megnyitása meghiúsult

en: To manipulate the epoch value in the kernel, we must access the Linux 'rtc' device driver via the device special file %s.  This file does not exist on this system.
hu: A rendszermag epoch értékének kezeléséhez el kell érni a Linux rtc eszközmeghajtóját a speciális %s eszközfájlon keresztül. A fájl ezen a rendszeren nem létezik.

en: Unable to open %s
hu: %s nem nyitható meg

en: ioctl(RTC_EPOCH_READ) to %s failed
hu: az ioctl(RTC_EPOCH_READ) %s hívás meghiúsult

en: we have read epoch %ld from %s with RTC_EPOCH_READ ioctl.
hu: a(z) %ld epoch beolvasva a(z) %s eszközről az RTC_EPOCH_READ ioctl segítségével.

en: The epoch value may not be less than 1900.  You requested %ld
hu: Az epoch értéke nem lehet kevesebb, mint 1900. A kért érték: %ld

en: setting epoch to %ld with RTC_EPOCH_SET ioctl to %s.
hu: az epoch beállítása %ld értékre a(z) %s eszközön az RTC_EPOCH_SET ioctl segítségével.

en: The kernel device driver for %s does not have the RTC_EPOCH_SET ioctl.
hu: A rendszermag %s eszközmeghajtójában nincs RTC_EPOCH_SET ioctl.

en: ioctl(RTC_EPOCH_SET) to %s failed
hu: a(z) %s ioctl(RTC_EPOCH_SET) hívása meghiúsult

en: %s: can't exec %s: %m
hu: %s: a(z) %s nem futtatható: %m

en: can't malloc initstring
hu: nem lehet lefoglalni a kiinduló szöveget

en: bad timeout value: %s
hu: hibás időkorlátérték: %s

en: bad speed: %s
hu: hibás sebesség: %s

en: too many alternate speeds
hu: túl sok alternatív sebesség

en: /dev: chdir() failed: %m
hu: /dev: a chdir() meghiúsult: %m

en: /dev/%s: not a character device
hu: /dev/%s: nem egy karaktereszköz

en: /dev/%s: cannot open as standard input: %m
hu: /dev/%s: nem nyitható meg szabványos bemenetként: %m

en: %s: not open for read/write
hu: %s: nem nyitható meg írásra vagy olvasásra

en: %s: dup problem: %m
hu: %s: kettőzési probléma: %m

en: user
hu: felhasználó

en: users
hu: felhasználó

en: %s: read: %m
hu: %s: olvasás: %m

en: %s: input overrun
hu: %s: a bemenet túlcsordult

en: Usage: %s [-8hiLmUw] [-l login_program] [-t timeout] [-I initstring] [-H login_host] baud_rate,... line [termtype]
    or	[-hiLmw] [-l login_program] [-t timeout] [-I initstring] [-H login_host] line baud_rate,... [termtype]
hu: Használat: %s [-8hiLmUw] [-l beléptető_program] [-t időtúllépés] [-I kiinduló_szöveg] [-H bejelentkezési_gépnév] átviteli_sebesség,... vonal [termináltípus]
    vagy	[-hiLmw] [-l beléptető_program] [-t időtúllépés] [-I kiinduló_szöveg] [-H bejelentkezési_gépnév] vonal átviteli_sebesség,... [termináltípus]

en: login: memory low, login may fail
hu: login: kevés memória, a bejelentkezés meghiúsulhat

en: can't malloc for ttyclass
hu: nem lehet memóriát foglalni a ttyclassnak

en: can't malloc for grplist
hu: nem lehet memóriát foglalni a grplistnek

en: Login on %s from %s denied by default.
hu: A bejelentkezés %s gépre a(z) %s gépről alapértelmezésben megtagadva.

en: Login on %s from %s denied.
hu: A bejelentkezés %s gépre a(z) %s gépről megtagadva.

en: %s: you (user %d) don't exist.
hu: %s: a(z) %d azonosítójú felhasználó nem létezik.

en: %s: user "%s" does not exist.
hu: %s: a(z) „%s” felhasználó nem létezik.

en: %s: can only change local entries; use yp%s instead.
hu: %s: csak helyi bejegyzések módosíthatók, használja inkább az yp%s lehetőséget.

en: Unknown user context
hu: ismeretlen felhasználói kontextus

en: %s: %s is not authorized to change the finger info of %s
hu: %s: %s nincs felhatalmazva %s finger információinak módosítására

en: %s: Can't set default context for /etc/passwd
hu: %s: Nem állítható be az /etc/passwd alapértelmezett kontextusa

en: Changing finger information for %s.
hu: %s finger információinak megváltoztatása.

en: %s: PAM failure, aborting: %s
hu: %s: jelszó-hitelesítési (PAM) hiba, megszakítva: %s

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Incorrect password.
hu: Helytelen jelszó.

en: Finger information not changed.
hu: A finger információk nem változtak.

en: Usage: %s [ -f full-name ] [ -o office ]
hu: Használat: %s [ -f teljes_név ] [ -o iroda ]

en: [ -p office-phone ]
    	[ -h home-phone ]
hu: [ -p irodai_szám ]
    	[ -h otthoni_szám ]

en: 
    Aborted.
hu: 
    Megszakítva.

en: field is too long.
hu: a mező túl hosszú.

en: '%c' is not allowed.
hu: A(z) „%c” nem engedélyezett.

en: Control characters are not allowed.
hu: A vezérlőkarakterek nem engedélyezettek.

en: Finger information *NOT* changed.  Try again later.
hu: A finger információk *NEM* változtak. Próbálja meg újra később.

en: Finger information changed.
hu: A finger információk megváltoztak.

en: %s: %s is not authorized to change the shell of %s
hu: %s: %s nem jogosult %s parancsértelmezőjének módosítására

en: %s: Running UID doesn't match UID of user we're altering, shell change denied
hu: %s: Az aktuális felhasználó azonosítója (UID) nem egyezik a módosítandó
    felhasználó azonosítójával, a módosítás megtagadva

en: %s: Your shell is not in /etc/shells, shell change denied
hu: %s: A parancsértelmezője hiányzik az /etc/shells fájlból, a
    parancsértelmező módosítása megtagadva

en: Changing shell for %s.
hu: %s parancsértelmezőjének megváltoztatása.

en: New shell
hu: Új parancsértelmező

en: Shell not changed.
hu: A parancsértelmező nem változott.

en: Shell *NOT* changed.  Try again later.
hu: A parancsértelmező *NEM* változott. Próbálja újra később.

en: Shell changed.
hu: A parancsértelmező megváltozott.

en: Usage: %s [ -s shell ] [ --list-shells ] [ --help ] [ --version ]
           [ username ]
hu: Használat: %s [ -s parancsértelmező ] [ --list-shells ] [ --help ] [ --version ]
           [ felhasználónév ]

en: %s: shell must be a full path name.
hu: %s: A parancsértelmező teljes elérési útját meg kell adnia.

en: %s: "%s" does not exist.
hu: %s: „%s” nem létezik.

en: %s: "%s" is not executable.
hu: %s: „%s” nem futtatható.

en: %s: '%c' is not allowed.
hu: %s: „%c” nem engedélyezett.

en: %s: Control characters are not allowed.
hu: %s: A vezérlőkarakterek nem engedélyezettek.

en: Warning: "%s" is not listed in /etc/shells.
hu: Figyelmeztetés: az /etc/shells fájl nem tartalmazza a következőt: „%s”

en: %s: "%s" is not listed in /etc/shells.
hu: %s: a(z) „%s” hiányzik az /etc/shells fájlból.

en: %s: Use -l option to see list.
hu: %s: Használja a „-l” kapcsolót a lista megjelenítéséhez.

en: Use %s -l to see list.
hu: A lista megjelenítéséhez használja a következő parancsot: %s -l

en: No known shells.
hu: Nincsenek ismert parancsértelmezők.

en: Failed to open %s for reading, exiting.
hu: A(z) %s nem nyitható meg olvasásra, kilépés.

en: usage: last [-#] [-f file] [-t tty] [-h hostname] [user ...]
hu: Használat: last [-#] [-f fájl] [-t terminál] [-h gépnév] [felhasználó ...]

en:   still logged in
hu:   bejelentkezve

en: 
    wtmp begins %s
hu: 
    wtmp kezdete: %s

en: last: malloc failure.
hu: last: memóriafoglalási hiba.

en: last: gethostname
hu: last: gépnév feloldása

en: 
    interrupted %10.10s %5.5s
hu: 
    megszakítva: %10.10s %5.5s

en: FATAL: can't reopen tty: %s
hu: VÉGZETES: nem nyitható meg újra a terminál: %s

en: FATAL: bad tty
hu: VÉGZETES: hibás terminál

en: login: -h for super-user only.
hu: login: a -h csak rendszergazdaként érhető el.

en: usage: login [-fp] [username]
hu: Használat: login [-fp] [felhasználónév]

en: Couldn't initialize PAM: %s
hu: A jelszó-hitelesítés (PAM) nem inicializálható: %s

en: login:
hu: felhasználónév:

en: FAILED LOGIN %d FROM %s FOR %s, %s
hu: %d SIKERTELEN BEJELENTKEZÉS ERRŐL: %s A KÖVETKEZŐKÉNT: %s, %s

en: Login incorrect
hu: A bejelentkezés meghiúsult

en: TOO MANY LOGIN TRIES (%d) FROM %s FOR %s, %s
hu: TÚL SOK BEJELENTKEZÉSI KÍSÉRLET (%d) ERRŐL: %s A KÖVETKEZŐKÉNT: %s, %s

en: FAILED LOGIN SESSION FROM %s FOR %s, %s
hu: A MUNKAMENETBE BEJELENTKEZÉS MEGHIÚSULT ERRŐL: %s A KÖVETKEZŐKÉNT: %s, %s

en: 
    Login incorrect
hu: 
    A bejelentkezés meghiúsult

en: 
    Session setup problem, abort.
hu: 
    Munkamenet-beállítási probléma, megszakítva.

en: NULL user name in %s:%d. Abort.
hu: Üres felhasználónév a következőben: %s:%d. Megszakítva.

en: Invalid user name "%s" in %s:%d. Abort.
hu: Érvénytelen felhasználónév („%s”) a következőben: %s:%d. Megszakítva.

en: login: Out of memory
hu: login: Elfogyott a memória

en: Illegal username
hu: Érvénytelen felhasználónév

en: %s login refused on this terminal.
hu: %s bejelentkezése megtagadva ezen a terminálon.

en: LOGIN %s REFUSED FROM %s ON TTY %s
hu: %s BEJELENTKEZÉSE MEGTAGADVA ERRŐL: %s A KÖVETKEZŐ TERMINÁLON: %s

en: LOGIN %s REFUSED ON TTY %s
hu: %s BEJELENTKEZÉSE MEGTAGADVA A KÖVETKEZŐ TERMINÁLON: %s

en: Login incorrect
hu: A bejelentkezés meghiúsult

en: DIALUP AT %s BY %s
hu: BEHÍVÁS EZEN: %s A KÖVETKEZŐTŐL: %s

en: ROOT LOGIN ON %s FROM %s
hu: ROOT BEJELENTKEZÉS EZEN: %s A KÖVETKEZŐRŐL: %s

en: ROOT LOGIN ON %s
hu: ROOT BEJELENTKEZÉS EZEN: %s

en: LOGIN ON %s BY %s FROM %s
hu: BEJELENTKEZÉS EZEN: %s %s FELHASZNÁLÓTÓL A KÖVETKEZŐRŐL: %s

en: LOGIN ON %s BY %s
hu: BEJELENTKEZÉS EZEN: %s %s FELHASZNÁLÓTÓL

en: You have new mail.
hu: Új levele érkezett.

en: You have mail.
hu: Levele van.

en: login: failure forking: %s
hu: login: a programindítás meghiúsult: %s

en: TIOCSCTTY failed: %m
hu: TIOCSCTTY meghiúsult: %m

en: setuid() failed
hu: a setuid() hívása meghiúsult

en: No directory %s!
hu: Nincs %s nevű könyvtár!

en: Logging in with home = "/".
hu: Bejelentkezés a „/” saját könyvtárral.

en: login: no memory for shell script.
hu: login: nincs memória a parancsfájlnak.

en: login: couldn't exec shell script: %s.
hu: login: a parancsfájl nem futtatható: %s.

en: login: no shell: %s.
hu: login: nincs parancsértelmező: %s.

en: 
    %s login:
hu: 
    %s felhasználónév:

en: login name much too long.
hu: A felhasználónév túl hosszú.

en: NAME too long
hu: A NÉV túl hosszú

en: login names may not start with '-'.
hu: A felhasználónevek nem kezdődhetnek „-” jellel.

en: too many bare linefeeds.
hu: túl sok üres soremelés.

en: EXCESSIVE linefeeds
hu: TÚL SOK soremelés

en: Login timed out after %d seconds
hu: A bejelentkezés %d másodperc után túllépte az időkorlátot

en: Last login: %.*s
hu: Utolsó bejelentkezés: %.*s

en: from %.*s
hu: erről: %.*s

en: on %.*s
hu: ezen: %.*s

en: LOGIN FAILURE FROM %s, %s
hu: BEJELENTKEZÉSI HIBA ERRŐL: %s, %s

en: LOGIN FAILURE ON %s, %s
hu: BEJELENTKEZÉSI HIBA EZEN: %s, %s

en: %d LOGIN FAILURES FROM %s, %s
hu: %d BEJELENTKEZÉSI HIBA ERRŐL: %s, %s

en: %d LOGIN FAILURES ON %s, %s
hu: %d BEJELENTKEZÉSI HIBA EZEN: %s, %s

en: is y
hu: most igen

en: is n
hu: most nem

en: usage: mesg [y | n]
hu: Használat: mesg [y | n]

en: newgrp: Who are you?
hu: newgrp: Ön ki?

en: newgrp: No such group.
hu: newgrp: Nincs ilyen csoport.

en: newgrp: Permission denied
hu: newgrp: Hozzáférés megtagadva

en: No shell
hu: Nincs parancsértelmező

en: Usage: shutdown [-h|-r] [-fqs] [now|hh:ss|+mins]
hu: Használat: shutdown [-h|-r] [-fqs] [now|óó:pp|+perc]

en: Shutdown process aborted
hu: A leállítási folyamat megszakítva

en: %s: Only root can shut a system down.
hu: %s: Csak rendszergazda állíthatja le a rendszert.

en: That must be tomorrow, can't you wait till then?
hu: Ezt holnap kell, nem tud addig várni?

en: for maintenance; bounce, bounce
hu: karbantartási céllal; patt, patt

en: The system is being shut down within 5 minutes
hu: A rendszer 5 percen belül leáll

en: Login is therefore prohibited.
hu: A bejelentkezés emiatt le van tiltva.

en: rebooted by %s: %s
hu: újraindította: %s: %s

en: halted by %s: %s
hu: leállította: %s: %s

en: 
    Why am I still alive after reboot?
hu: 
    Miért élek az újraindítás után?

en: 
    Now you can turn off the power...
hu: 
    Most már kikapcsolhatja a számítógépet...

en: Calling kernel power-off facility...
hu: A rendszermag kikapcsolási szolgáltatásának hívása...

en: Error powering off	%s
hu: Hiba a kikapcsolás során	%s

en: Executing the program "%s" ...
hu: „%s” program futtatása...

en: Error executing	%s
hu: Hiba a következő futtatásakor:	%s

en: URGENT: broadcast message from %s:
hu: SÜRGŐS: szórt üzenet a következőtől: %s:

en: System going down in %d hours %d minutes
hu: A rendszer %d óra %d perc múlva leáll

en: System going down in 1 hour %d minutes
hu: A rendszer 1 óra %d perc múlva leáll

en: System going down in %d minutes
hu: A rendszer %d perc múlva leáll

en: System going down in 1 minute
hu: A rendszer 1 perc múlva leáll

en: System going down IMMEDIATELY!
hu: A rendszer AZONNAL leáll!

en: Cannot fork for swapoff. Shrug!
hu: Nem lehet elindítani a swapoff programot.

en: Cannot exec swapoff, hoping umount will do the trick.
hu: Nem lehet végrehajtani a swapoff programot, talán az umount megoldja.

en: Cannot fork for umount, trying manually.
hu: Nem lehet elindítani az umount programot, próbálja meg saját kezűleg.

en: Cannot exec %s, trying umount.
hu: A(z) %s nem hajtható végre, kísérlet az umount végrehajtására.

en: Cannot exec umount, giving up on umount.
hu: Nem lehet végrehajtani az umount programot, feladom a kísérletet.

en: Unmounting any remaining filesystems...
hu: A megmaradt fájlrendszerek leválasztása...

en: shutdown: Couldn't umount %s: %s
hu: shutdown: Nem lehet leválasztani a következőt: %s: %s

en: Booting to single user mode.
hu: Indulás egy felhasználós módban.

en: exec of single user shell failed
hu: az egy felhasználós parancsértelmező végrehajtása meghiúsult

en: fork of single user shell failed
hu: az egy felhasználós parancsértelmező indítása meghiúsult

en: error opening fifo
hu: hiba a fifo megnyitása közben

en: error setting close-on-exec on /dev/initctl
hu: hiba a bezárás végrehajtáskor bit beállításakor a /dev/initctl

en: error running finalprog
hu: hiba az utolsó program futtatása során

en: error forking finalprog
hu: hiba az utolsó program indítása során

en: 
    Wrong password.
hu: 
    Rossz jelszó.

en: lstat of path failed
hu: az lstat végrehajtása az elérési úton meghiúsult

en: stat of path failed
hu: a stat végrehajtása az elérési úton meghiúsult

en: open of directory failed
hu: a könyvtár megnyitása meghiúsult

en: fork failed
hu: az indítás meghiúsult

en: exec failed
hu: a végrehajtás meghiúsult

en: cannot open inittab
hu: nem nyitható meg az inittab fájl

en: no TERM or cannot stat tty
hu: nincs TERM vagy nem érhető el a terminált

en: too many iov's (change code in wall/ttymsg.c)
hu: túl sok iov (módosítsa a wall/ttymsg.c kódját)

en: excessively long line arg
hu: túlságosan hosszú sorargumentum

en: cannot fork
hu: a programindítás meghiúsult

en: fork: %s
hu: programindítás: %s

en: %s: BAD ERROR
hu: %s: ROSSZ HIBA

en: %s: the password file is busy.
hu: %s: a jelszófájl foglalt.

en: %s: the group file is busy.
hu: %s: a csoportfájl foglalt.

en: %s: the %s file is busy (%s present)
hu: %s: a(z) %s fájl foglalt (%s jelen van)

en: %s: can't link %s: %s
hu: %s: nem hozható létre link a(z) %s fájlra: %s

en: %s: Can't get context for %s
hu: %s: Nem kérhető le a(z) %s kontextusa

en: %s: Can't set context for %s
hu: %s: Nem állítható be a(z) %s kontextusa

en: %s: can't unlock %s: %s (your changes are still in %s)
hu: %s: a(z) %s zárolása nem oldható fel: %s (a változtatásai még mindig a következőben vannak: %s)

en: %s: Cannot fork
hu: %s: Nem indítható a program

en: %s: %s unchanged
hu: %s: A(z) %s változatlan

en: %s: no changes made
hu: %s: nem történt változás

en: You are using shadow groups on this system.
hu: Árnyékcsoportokat használ a rendszeren.

en: You are using shadow passwords on this system.
hu: Árnyékjelszavakat használ a rendszeren.

en: Would you like to edit %s now [y/n]?
hu: Kívánja szerkeszteni a következőt: %s [i/n]?

en: usage: %s [file]
hu: Használat: %s [fájl]

en: %s: can't open temporary file.
hu: %s: nem nyitható meg az ideiglenes fájl.

en: Broadcast Message from %s@%s
hu: Szórt üzenet a következőtől: %s@%s

en: %s: will not read %s - use stdin.
hu: %s: nem olvasható a(z) %s - a szabványos bemenet kerül felhasználásra.

en: %s: can't read %s.
hu: %s: nem olvasható a(z) %s.

en: %s: can't stat temporary file.
hu: %s: nem érhető el az ideiglenes fájl.

en: %s: can't read temporary file.
hu: %s: nem olvasható az ideiglenes fájl.

en: illegal day value: use 1-%d
hu: érvénytelen napérték: használjon 1-%d közötti értéket

en: illegal month value: use 1-12
hu: érvénytelen hónapérték: használjon 1-12 közötti értéket

en: illegal year value: use 1-9999
hu: érvénytelen évérték: használjon 1-9999 közötti értéket

en: usage: cal [-13smjyV] [[[day] month] year]
hu: Használat: cal [-13smjyV] [[[nap] hónap] év]

en: usage: %s [+format] [day month year]
hu: Használat: %s [+formátum] [nap hónap év]

en: St. Tib's Day
hu: Szent Tib napja

en: %s: unknown signal %s
hu: %s: ismeretlen jelzés: %s

en: %s: can't find process "%s"
hu: %s: a(z) „%s” folyamat nem található

en: %s: unknown signal %s; valid signals:
hu: %s: ismeretlen jelzés: %s; az érvényes jelzések:

en: usage: %s [ -s signal | -p ] [ -a ] pid ...
hu: Használat: %s [ -s jelzés | -p ] [ -a ] folyamatazonosító ...

en:        %s -l [ signal ]
hu:        %s -l [ jelzés ]

en: logger: unknown facility name: %s.
hu: logger: ismeretlen szolgáltatásnév: %s.

en: logger: unknown priority name: %s.
hu: logger: ismeretlen prioritásnév: %s.

en: usage: logger [-is] [-f file] [-p pri] [-t tag] [-u socket] [ message ... ]
hu: Használat: logger [-is] [-f fájl] [-p pri] [-t címke] [-u foglalat] [ üzenet ... ]

en: usage: look [-dfa] [-t char] string [file]
hu: Használat : look [-dfa] [-t karakter] karakterlánc [fájl]

en: Could not open %s
hu: Nem nyitható meg a következő: %s

en: Got %d bytes from %s
hu: %d bájt érkezett a következőtől: %s

en: %s: out of memory
hu: %s: elfogyott a memória

en: %s: renaming %s to %s failed: %s
hu: %s: a(z) %s átnevezése meghiúsult a következőre: %s: %s

en: call: %s from to files...
hu: hívás: %s a fájlokhoz...

en: Warning: `%s' is a link.
    Use `%s [options] %s' if you really want to use it.
    Script not started.
hu: Figyelmeztetés: a(z) „%s” egy link
    Használja a(z) „%s [kapcsolók] %s” parancsot, ha valóban
    használni akarja. A parancsfájl nem indult el.

en: usage: script [-a] [-f] [-q] [-t] [file]
hu: Használat: script [-a] [-f] [-q] [-t] [fájl]

en: Script started, file is %s
hu: A parancsfájl elindult, a fájl: %s

en: %s: write error %d: %s
hu: %s: %d. írási hiba: %s

en: Script started on %s
hu: A parancsfájl elindult ekkor: %s

en: %s: write error: %s
hu: %s: írási hiba: %s

en: %s: cannot write script file, error: %s
hu: %s: nem írható a parancsfájl, hiba: %s

en: 
    Script done on %s
hu: 
    A parancsfájl kész ekkor: %s

en: Script done, file is %s
hu: A parancsfájl kész, a fájl: %s

en: openpty failed
hu: az openpty meghiúsult

en: Out of pty's
hu: Elfogytak a pszeudoterminálok

en: %s <timingfile> [<typescript> [<divisor>]]
hu: %s <időzítésfájl> [<típusparancsfájl> [<elválasztó>]]

en: expected a number, but got '%s'
hu: a várt szám helyett „%s” található

en: divisor '%s'
hu: „%s” elválasztó

en: write to stdout failed
hu: a szabványos kimenetre írás meghiúsult

en: unexpected end of file on %s
hu: váratlan fájlvége a következőn: %s

en: failed to read typescript file %s
hu: a típusparancsfájl (%s) olvasása meghiúsult

en: cannot open timing file %s
hu: nem nyitható meg az időzítésfájl (%s)

en: cannot open typescript file %s
hu: nem nyitható meg a típusparancsfájl (%s)

en: failed to read timing file %s
hu: az időzítésfájl (%s) olvasása meghiúsult

en: %s: Argument error, usage
hu: %s: Paraméterhiba, használat:

en:   [ -term terminal_name ]
hu:   [ -term terminál_név ]

en:   [ -dump   [1-NR_CONSOLES] ]
hu:   [ -dump   [1-KONZOLOK_SZÁMA] ]

en:   [ -append [1-NR_CONSOLES] ]
hu:   [ -append [1-KONZOLOK_SZÁMA] ]

en:   [ -file dumpfilename ]
hu:   [ -file kiíratási_fájlnév ]

en:   [ -bfreq freqnumber ]
hu:   [ -bfreq frekvencia ]

en: cannot force blank
hu: az ürítés nem kényszeríthető

en: cannot force unblank
hu: a visszaállítás nem kényszeríthető

en: cannot get blank status
hu: az ürítés állapota nem kérhető le

en: cannot (un)set powersave mode
hu: nem lehet átváltani az energiatakarékos módot

en: klogctl error: %s
hu: klogctl hiba: %s

en: Error writing screendump
hu: Hiba a képernyő-kiíratás írása közben

en: Couldn't read %s
hu: Nem olvasható a következő: %s

en: %s: $TERM is not defined.
hu: %s: A $TERM nincs megadva.

en: whereis [ -sbmu ] [ -SBM dir ... -f ] name...
hu: whereis [ -sbmu ] [ -SBM könyvtár ... -f ] név...

en: write: can't find your tty's name
hu: write: nem található a terminál neve

en: write: you have write permission turned off.
hu: write: az írási jogosultság ki van kapcsolva.

en: write: %s is not logged in on %s.
hu: write: %s nincs bejelentkezve a következőn: %s.

en: write: %s has messages disabled on %s
hu: write: %s letiltotta az üzeneteket a következőn: %s

en: usage: write user [tty]
hu: Használat: write felhasználó [terminál]

en: write: %s is not logged in
hu: write: %s nincs bejelentkezve

en: write: %s has messages disabled
hu: write: %s letiltotta az üzeneteket

en: write: %s is logged in more than once; writing to %s
hu: write: %s több helyen is belépett, írás a következőre: %s

en: Message from %s@%s (as %s) on %s at %s ...
hu: Üzenet %s@%s felhasználótól (mint %s) ezen: %s ekkor: %s ...

en: Message from %s@%s on %s at %s ...
hu: Üzenet %s@%s felhasználótól ezen: %s ekkor: %s ...

en: warning: error reading %s: %s
hu: figyelmeztetés: hiba a következő olvasásakor: %s:%s

en: warning: can't open %s: %s
hu: figyelmeztetés: nem nyitható meg a következő: %s:%s

en: mount: could not open %s - using %s instead
hu: mount: a(z) %s nem nyitható meg - helyette a(z) %s kerül felhasználásra

en: can't create lock file %s: %s (use -n flag to override)
hu: a(z) %s zárolási fájl nem hozható létre: %s (használja a -n kapcsolót a felülbíráláshoz)

en: can't link lock file %s: %s (use -n flag to override)
hu: a(z) %s zárolási fájlra nem hozható létre link: %s (használja a -n kapcsolót a felülbíráláshoz)

en: can't open lock file %s: %s (use -n flag to override)
hu: a(z) %s zárolási fájl nem nyitható meg: %s (használja a -n kapcsolót a felülbíráláshoz)

en: Can't lock lock file %s: %s
hu: Nem lehet zárolni a(z) %s zárolási fájlt: %s

en: can't lock lock file %s: %s
hu: Nem lehet zárolni a(z) %s zárolási fájlt: %s

en: timed out
hu: időtúllépés

en: Cannot create link %s
    Perhaps there is a stale lock file?
hu: Nem lehet létrehozni a(z) %s linket
    Lehet, hogy egy elárvult a zárolási fájl miatt?

en: cannot open %s (%s) - mtab not updated
hu: nem nyitható meg a(z) %s fájl (%s) - az mtab nem frissült

en: error writing %s: %s
hu: hiba a(z) %s írásakor: %s

en: error changing mode of %s: %s
hu: hiba a(z) %s módjának módosításakor: %s

en: error changing owner of %s: %s
hu: hiba a(z) %s tulajdonosának módosításakor: %s

en: can't rename %s to %s: %s
hu: %s nem nevezhető át %s névre: %s

en: , offset %<PRIu64>
hu: , eltolás: %<PRIu64>

en: , sizelimit %<PRIu64>
hu: , méretkorlát: %<PRIu64>

en: , encryption %s (type %<PRIu32>)
hu: , %s titkosítás (típus: %<PRIu32>)

en: , offset %d
hu: , eltolás: %d

en: , encryption type %d
hu: , titkosítástípus: %d

en: loop: can't get info on device %s: %s
hu: loop: nem kaphatók információk a(z) %s eszközről: %s

en: loop: can't open device %s: %s
hu: loop: nem nyitható meg a(z) %s eszköz: %s

en: %s: /dev directory does not exist.
hu: %s: a /dev könyvtár nem létezik.

en: %s: could not find any free loop device
hu: %s: nem található szabad hurokeszköz

en: %s: Could not find any loop device. Maybe this kernel does not know
           about the loop device? (If so, recompile or `modprobe loop'.)
hu: %s: Nem található egy hurokeszköz sem. Lehet, hogy ez a rendszermag nem
           ismeri a hurokeszközt?. (fordítsa újra a rendszermagot vagy
           adja ki a „modprobe loop” parancsot.)

en: warning: %s is already associated with %s
hu: figyelmeztetés: a(z) %s már társítva van a következőhöz: %s

en: Couldn't lock into memory, exiting.
hu: Nem lehet zárolni a memóriába, kilépés.

en: ioctl LOOP_SET_FD failed: %s
hu: A LOOP_SET_FD ioctl meghiúsult: %s

en: set_loop(%s,%s,%llu,%llu): success
hu: set_loop(%s,%s,%llu,%llu): siker

en: del_loop(%s): success
hu: del_loop(%s): siker

en: loop: can't delete device %s: %s
hu: loop: nem törölhető a(z) %s eszköz: %s

en: This mount was compiled without loop support. Please recompile.
hu: Ez a „mount” parancs hurokeszköz-támogatás nélkül lett lefordítva. Fordítsa újra.

en: 
    Options:
     -e | --encryption <type> enable data encryption with specified <name/num>
     -h | --help              this help
     -o | --offset <num>      start at offset <num> into file
          --sizelimit <num>   loop limited to only <num> bytes of the file
     -p | --pass-fd <num>     read passphrase from file descriptor <num>
     -r | --read-only         setup read-only loop device
          --show              print device name (with -f <file>)
     -v | --verbose           verbose mode
hu: 
    Kapcsolók:
     -e | --encryption <típus> az adott <nevű/számú> adattitkosítás engedélyezése
     -h | --help               ez a súgó
     -o | --offset <szám>      kezdés <szám> eltolással a fájlban
          --sizelimit <szám>   a hurok korlátozása csak <szám> bájtra a fájlban
     -p | --pass-fd <szám>     jelmondat beolvasása a <szám> fájlleíróból
     -r | --read-only          csak olvasható hurokeszköz beállítása
          --show               eszköznév kiíratása (a -f <fájl> kapcsolóval)
     -v | --verbose            részletes mód

en: No loop support was available at compile time. Please recompile.
hu: A 'loop' támogatás nem volt elérhető fordításkor. Fordítsa újra a programot.

en: mount: improperly quoted option string '%s'
hu: mount: helytelenül idézőjelezett kapcsoló-karaktersorozat: „%s”

en: mount: translated %s '%s' to '%s'
hu: mount: a(z) %s „%s” lefordítva a következőre: „%s”

en: mount: according to mtab, %s is already mounted on %s
hu: mount: az mtab alapján a(z) %s már csatolva van a következőn: %s

en: mount: according to mtab, %s is mounted on %s
hu: mount: az mtab alapján a(z) %s a következő alá van csatolva: %s

en: mount: can't open %s for writing: %s
hu: mount: a(z) %s nem nyitható meg írásra: %s

en: mount: error writing %s: %s
hu: mount: hiba a(z) %s írásakor: %s

en: mount: error changing mode of %s: %s
hu: mount: hiba a(z) %s módjának módosításakor: %s

en: mount: cannot set group id: %s
hu: mount: nem állítható be a csoportazonosító: %s

en: mount: cannot set user id: %s
hu: mount: nem állítható be a felhasználóazonosító: %s

en: mount: cannot fork: %s
hu: mount: nem indítható a program: %s

en: Trying %s
hu: Kísérlet: %s

en: mount: you didn't specify a filesystem type for %s
hu: mount: nem adta meg a következő fájlrendszerét: %s

en:        I will try all types mentioned in %s or %s
hu:        Kísérlet a(z) %s vagy a(z) %s fájlban említett összes típussal

en:        and it looks like this is swapspace
hu:       és úgy tűnik, ez egy lapozóterület

en:        I will try type %s
hu:       Kísérlet a(z) %s típussal

en: %s looks like swapspace - not mounted
hu: %s lapozóterületnek tűnik - nem került csatolásra

en: mount failed
hu: a csatolás meghiúsult

en: mount: only root can mount %s on %s
hu: mount: csak a rendszergazda csatolhatja a(z) %s eszközt a(z) %s helyre

en: mount: loop device specified twice
hu: mount: a hurokeszközt kétszer adta meg

en: mount: type specified twice
hu: mount: a típust kétszer adta meg

en: mount: skipping the setup of a loop device
hu: mount: a hurokeszköz beállításának kihagyása

en: mount: according to mtab %s is already mounted on %s as loop
hu: mount: az mtab alapján a(z) %s már csatolva van hurokeszközként a következőn: %s

en: mount: going to use the loop device %s
hu: mount: a(z) %s hurokeszköz kerül felhasználásra

en: mount: stolen loop=%s ...trying again
hu: mount: a(z) %s hurokeszközt egy másik folyamat ellopta... újrapróbálom

en: mount: stolen loop=%s
hu: mount: a(z) %s hurokeszközt egy másik folyamat ellopta

en: mount: failed setting up loop device
hu: mount: a hurokeszköz beállítása meghiúsult

en: mount: setup loop device successfully
hu: mount: a hurokeszköz beállítása sikerült

en: mount: no %s found - creating it..
hu: mount: nem található a(z) %s - létrehozás...

en: mount: can't open %s: %s
hu: mount: a(z) %s nem nyitható meg: %s

en: mount: argument to -p or --pass-fd must be a number
hu: mount: a -p vagy --pass-fd argumentumának számnak kell lennie

en: mount: cannot open %s for setting speed
hu: mount: a(z) %s nem nyitható meg a sebesség beállításához

en: mount: cannot set speed: %s
hu: mount: nem állítható be a sebesség: %s

en: mount: according to mtab, %s is already mounted on %s
hu: mount: az mtab alapján a(z) %s már csatolva van a következőn: %s

en: mount: I could not determine the filesystem type, and none was specified
hu: mount: nem határozható meg a fájlrendszer típusa és nem is adta azt meg

en: mount: you must specify the filesystem type
hu: mount: meg kell adnia a fájlrendszer típusát

en: mount: mount failed
hu: mount: a csatolás meghiúsult

en: mount: mount point %s is not a directory
hu: mount: a(z) %s csatolási pont nem egy könyvtár

en: mount: permission denied
hu: mount: hozzáférés megtagadva

en: mount: must be superuser to use mount
hu: mount: csak a rendszergazda használhatja a mount parancsot

en: mount: %s is busy
hu: mount: a(z) %s foglalt

en: mount: proc already mounted
hu: mount: a proc fájlrendszer már csatolva van

en: mount: %s already mounted or %s busy
hu: mount: a(z) %s már csatolva van, vagy a(z) %s foglalt

en: mount: mount point %s does not exist
hu: mount: a(z) %s csatolási pont nem létezik

en: mount: mount point %s is a symbolic link to nowhere
hu: mount: a(z) %s csatolási pont egy szimbolikus link a semmibe

en: mount: special device %s does not exist
hu: mount: a(z) %s speciális eszköz nem létezik

en: mount: special device %s does not exist
           (a path prefix is not a directory)
hu: mount: a(z) %s speciális eszköz nem létezik
           (az elérési út egy előtagja nem könyvtár)

en: mount: %s not mounted already, or bad option
hu: mount: a(z) %s még nincs csatolva, vagy a kapcsoló hibás

en: mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on %s,
           missing codepage or helper program, or other error
hu: mount: hibás fájlrendszertípus, hibás kapcsoló, hibás szuperblokk a(z)
           %s eszközön, hiányzó kódlap vagy segédprogram, vagy egyéb hiba

en:        (for several filesystems (e.g. nfs, cifs) you might
           need a /sbin/mount.<type> helper program)
hu:        (számos fájlrendszer (például nfs, cifs) esetén szükséges
           lehet egy /sbin/mount.<típus> segédprogram)

en:        (could this be the IDE device where you in fact use
           ide-scsi so that sr0 or sda or so is needed?)
hu:        (lehet, hogy ez egy IDE eszköz, miközben ide-scsi-t
           használ, így az sr0 vagy sda vagy hasonló szükséges?)

en:        (aren't you trying to mount an extended partition,
           instead of some logical partition inside?)
hu:        (lehet, hogy egy kiterjesztett partíciót próbál csatolni
           az általa tartalmazott valamelyik logikai partíció helyett?)

en:        In some cases useful info is found in syslog - try
           dmesg | tail  or so
hu:        Egyes esetekben hasznos információk találhatók a syslogban
           próbálja kiadni a dmesg | tail parancsot vagy egy ehhez hasonlót

en: mount table full
hu: a csatolási tábla megtelt

en: mount: %s: can't read superblock
hu: mount: nem lehet olvasni a(z) %s szuperblokkját

en: mount: %s: unknown device
hu: mount: a(z) %s eszköz ismeretlen

en: mount: unknown filesystem type '%s'
hu: mount: ismeretlen fájlrendszertípus: „%s”

en: mount: probably you meant %s
hu: mount: talán a következőre gondolt: %s

en: mount: maybe you meant 'iso9660'?
hu: mount: talán az „iso9660” típusra gondolt?

en: mount: maybe you meant 'vfat'?
hu: mount: talán a „vfat” típusra gondolt?

en: mount: %s has wrong device number or fs type %s not supported
hu: mount: a(z) %s eszközszáma hibás vagy a(z) %s fájlrendszer nem támogatott

en: mount: %s is not a block device, and stat fails?
hu: mount: a(z) %s nem blokkeszköz és az elérés meghiúsult.

en: mount: %s is not a block device (maybe try `-o loop'?)
hu: mount: a(z) %s nem blokkeszköz (próbálja használni a „-o loop” kapcsolót)

en: mount: %s is not a block device
hu: mount: a(z) %s nem blokkeszköz

en: mount: %s is not a valid block device
hu: mount: a(z) %s nem egy érvényes blokkeszköz

en: block device
hu: blokkeszköz

en: mount: cannot mount %s%s read-only
hu: mount: a(z) %2$s%1$s nem csatolható írásvédettként

en: mount: %s%s is write-protected but explicit `-w' flag given
hu: mount: a(z) %2$s%1$s írásvédett, de megadásra került a „-w” kapcsoló

en: mount: %s%s is write-protected, mounting read-only
hu: mount: a(z) %2$s%1$s írásvédett, csatolás csak olvashatóként

en: mount: no type was given - I'll assume nfs because of the colon
hu: mount: nem adott meg típust - a kettőspont miatt nfs típust feltételezek

en: mount: no type was given - I'll assume cifs because of the // prefix
hu: mount: nem adott meg típust - a // előtag miatt cifs típust feltételezek

en: mount: %s already mounted on %s
hu: mount: a(z) %s már csatolva van a(z) %s alá

en: Usage: mount -V                 : print version
           mount -h                 : print this help
           mount                    : list mounted filesystems
           mount -l                 : idem, including volume labels
    So far the informational part. Next the mounting.
    The command is `mount [-t fstype] something somewhere'.
    Details found in /etc/fstab may be omitted.
           mount -a [-t|-O] ...     : mount all stuff from /etc/fstab
           mount device             : mount device at the known place
           mount directory          : mount known device here
           mount -t type dev dir    : ordinary mount command
    Note that one does not really mount a device, one mounts
    a filesystem (of the given type) found on the device.
    One can also mount an already visible directory tree elsewhere:
           mount --bind olddir newdir
    or move a subtree:
           mount --move olddir newdir
    One can change the type of mount containing the directory dir:
           mount --make-shared dir
           mount --make-slave dir
           mount --make-private dir
           mount --make-unbindable dir
    One can change the type of all the mounts in a mount subtree
    containing the directory dir:
           mount --make-rshared dir
           mount --make-rslave dir
           mount --make-rprivate dir
           mount --make-runbindable dir
    A device can be given by name, say /dev/hda1 or /dev/cdrom,
    or by label, using  -L label  or by uuid, using  -U uuid .
    Other options: [-nfFrsvw] [-o options] [-p passwdfd].
    For many more details, say  man 8 mount .
hu: Használat: 
           mount -V                       : verziószám kiírása
           mount -h                       : ez a súgó
           mount                          : a csatolt fájlrendszerek felsorolása
           mount -l                       : ugyanaz, de a kötetcímkékkel
    Ez az informális rész volt. A következő a csatolásról szól.
    A parancs általános alakja: „mount [-t fájlrendszertípus] mit hová”.
    Az /etc/fstab fájlban megtalálható részletek kihagyhatók.
           mount -a [-t|-O]               : mindent csatol az /etc/fstab fájlból
           mount eszköz                   : az eszköz csatolása az ismert helyre
           mount könyvtár                 : ismert eszköz csatolása a könyvtárba
           mount -t típus eszköz könyvtár : a parancs általános alakja
    Ne feledje, hogy ez valójában nem csatol eszközöket, ténylegesen az eszközön
    található (adott típusú) fájlrendszert csatolja.
    Egy már látható könyvárfa másik könyvtárba is csatolható:
           mount --bind régikönyvtár újkönyvtár
    vagy áthelyezhet egy részfát:
           mount --move régikönyvtár újkönyvtár
    Módosítható a könyvtár csatolási típusa is:
           mount --make-shared könyvtár
           mount --make-slave könyvtár
           mount --make-private könyvtár
           mount --make-unbindable könyvtár
    Egy csatolt részfa adott könyvtárát tartalmazó összes csatolástípusának
    módosítása:
           mount --make-rshared könyvtár
           mount --make-rslave könyvtár
           mount --make-rprivate könyvtár
           mount --make-runbindable könyvtár
    Az eszköz megadható név szerint, például: /dev/hda1 vagy /dev/cdrom,
    vagy címke szerint a „-L címke”, illetve uuid szerint a „-U uuid”
    kapcsoló használatával.
    Egyéb kapcsolók: [-nfFrsvw] [-o kapcsolók].
    További információkért adja ki a „man 8 mount” parancsot.

en: mount: only root can do that
hu: mount: ezt csak a rendszergazda teheti meg

en: nothing was mounted
hu: semmi nem lett csatolva

en: mount: no such partition found
hu: mount: nincs ilyen partíció

en: mount: can't find %s in %s or %s
hu: mount: a(z) %s nem található a(z) %s vagy a(z) %s alatt

en: [mntent]: warning: no final newline at the end of %s
hu: [mntent]: figyelmeztetés: nincs befejező újsor a(z) %s végén

en: [mntent]: line %d in %s is bad%s
hu: [mntent]: a(z) %d. sor hibás a(z) %s fájlban%s

en: ; rest of file ignored
hu: ; a fájl többi része figyelmen kívül marad

en: bug in xstrndup call
hu: hiba az xstrndup hívásban

en: not enough memory
hu: nincs elég memória

en: The <special> parameter:
     {-L label | LABEL=label}             LABEL of device to be used
     {-U uuid  | UUID=uuid}               UUID of device to be used
     <device>                             name of device to be used
     <file>                               name of file to be used
hu: A <speciális> paraméter:
     {-L címke | LABEL=címke}             a használandó eszköz CÍMKÉJE
     {-U uuid  | UUID=uuid}               a használandó eszköz UUID-je
     <eszköz>                             a használandó eszköz neve
     <fájl>                               a használandó fájl neve

en: 
    Usage:
     %1$s -a [-v]                      disable all swaps
     %1$s [-v] <special>               disable given swap
     %1$s -h                           display help
     %1$s -V                           display version
hu: 
    Használat:
     %1$s -a [-v]                      minden lapozóterület kikapcsolása
     %1$s [-v] <speciális>             adott lapozóterület kikapcsolása
     %1$s -h                           súgó megjelenítése
     %1$s -V                           verzió megjelenítése

en: %s on %s
hu: %s a következőn: %s

en: umount: compiled without support for -f
hu: umount: a program a -f kapcsoló támogatása nélkül lett lefordítva

en: umount: cannot set group id: %s
hu: umount: nem állítható be a csoportazonosító: %s

en: umount: cannot set user id: %s
hu: mount: nem állítható be a felhasználóazonosító: %s

en: umount: cannot fork: %s
hu: mount: nem indítható program: %s

en: umount: %s: invalid block device
hu: umount: %s érvénytelen blokkeszköz

en: umount: %s: not mounted
hu: umount: %s nincs csatolva

en: umount: %s: can't write superblock
hu: umount: %s szuperblokkja nem írható

en: umount: %s: device is busy.
            (In some cases useful info about processes that use
             the device is found by lsof(8) or fuser(1))
hu: umount: %s: az eszköz foglalt.
            (Egyes esetekben az eszközt használó folyamatokról hasznos
             információkat talál az lsof(8) vagy fuser(1))

en: umount: %s: not found
hu: umount: %s nem található

en: umount: %s: must be superuser to umount
hu: umount: %s leválasztásához rendszergazdai jog szükséges

en: umount: %s: block devices not permitted on fs
hu: umount: a blokkeszközök nem engedélyezettek ezen a fájlrendszeren (%s)

en: no umount2, trying umount...
hu: nem található az umount2, kísérlet az umount használatára...

en: umount: %s busy - remounted read-only
hu: umount: a(z) %s foglalt - újracsatolva csak olvashatóként

en: umount: could not remount %s read-only
hu: umount: nem csatolható újra csak olvashatóként a következő: %s

en: %s umounted
hu: %s leválasztva

en: umount: cannot find list of filesystems to unmount
hu: umount: nem található a leválasztandó fájlrendszerek listája

en: Cannot umount ""
hu: Nem választható le: „”

en: Trying to umount %s
hu: Kísérlet a következő leválasztására: %s

en: Could not find %s in mtab
hu: A(z) %s nem található az mtab fájlban

en: umount: %s is not mounted (according to mtab)
hu: umount: a(z) %s nincs csatolva (az mtab fájl alapján)

en: umount: it seems %s is mounted multiple times
hu: umount: úgy tűnik, hogy a(z) %s többször került csatolásra

en: umount: %s is not in the fstab (and you are not root)
hu: umount: a(z) %s nincs az fstab fájlban (és Ön nem rendszergazda)

en: umount: %s mount disagrees with the fstab
hu: umount: a(z) %s csatolás nem egyezik az fstab tartalmával

en: umount: only %s can unmount %s from %s
hu: umount: csak a(z) %s felhasználó választhatja le a(z) %s eszközt a(z) %s alól

en: umount: only root can do that
hu: umount: ezt csak a rendszergazda teheti meg

en: You must be root to set the Ctrl-Alt-Del behaviour.
hu: Csak rendszergazda állíthatja be a Ctrl-Alt-Del viselkedését.

en: Usage: ctrlaltdel hard|soft
hu: Használat: ctrlaltdel hard|soft

en: File %s, For threshold value %lu, Maximum characters in fifo were %d,
    and the maximum transfer rate in characters/second was %f
hu: A(z) %s fájl %lu küszöbértékéhez a maximális karakterszám a fifo-ban: %d
    és a maximális átviteli sebesség: %f karakter/másodperc volt

en: File %s, For threshold value %lu and timrout value %lu, Maximum characters in fifo were %d,
    and the maximum transfer rate in characters/second was %f
hu: A(z) %s fájl %lu küszöbértékéhez és %lu időkorlátjához a maximális karakterszám a fifo-ban: %d
    és a maximális átviteli sebesség: %f karakter/másodperc volt

en: Invalid interval value: %s
hu: Érvénytelen időkorlátérték: %s

en: Invalid set value: %s
hu: Érvénytelen beállított érték: %s

en: Invalid default value: %s
hu: Érvénytelen alapértelmezett érték: %s

en: Invalid set time value: %s
hu: Érvénytelen beállított időérték: %s

en: Invalid default time value: %s
hu: Érvénytelen alapértelmezett időérték: %s

en: Usage: %s [-q [-i interval]] ([-s value]|[-S value]) ([-t value]|[-T value]) [-g|-G] file [file...]
hu: Használat: %s [-q [-i időkorlát]] ([-s érték]|[-S érték]) ([-t érték]|[-T érték]) [-g|-G] fájl [fájl...]

en: Can't open %s: %s
hu: %s nem nyitható meg: %s

en: Can't set %s to threshold %d: %s
hu: A(z) %s küszöbértéke nem állítható %d értékre: %s

en: Can't set %s to time threshold %d: %s
hu: A(z) %s nem állítható be a(z) %d időküszöbértékre: %s

en: Can't get threshold for %s: %s
hu: Nem kérhető le a(z) %s küszöbértéke: %s

en: Can't get timeout for %s: %s
hu: Nem kérhető le a(z) %s időkorlátja: %s

en: %s: %ld current threshold and %ld current timeout
hu: %s: az aktuális küszöbérték: %ld, az aktuális időkorlát: %ld

en: %s: %ld default threshold and %ld default timeout
hu: %s: az alapértelmezett küszöbérték: %ld, az alapértelmezett időkorlát: %ld

en: Can't set signal handler
hu: Nem állítható be a jelzéskezelő

en: gettimeofday failed
hu: a gettimeofday hívás meghiúsult

en: Can't issue CYGETMON on %s: %s
hu: Nem adható ki a CYGETMON hívás a következőn: %s: %s

en: %s: %lu ints, %lu/%lu chars; fifo: %lu thresh, %lu tmout, %lu max, %lu now
hu: %s: %lu egész, %lu/%lu karakter; fifo: %lu küszöb, %lu időkorlát, %lu max, %lu most

en:    %f int/sec; %f rec, %f send (char/sec)
hu:    %f  egész/mp; %f rögzítve, %f küldve (kar/mp)

en: %s: %lu ints, %lu chars; fifo: %lu thresh, %lu tmout, %lu max, %lu now
hu: %s: %lu egész, %lu karakter; fifo: %lu küszöb, %lu időkorlát, %lu max, %lu most

en:    %f int/sec; %f rec (char/sec)
hu:    %f egész/mp; %f rögzítve (kar/mp)

en: invalid id: %s
hu: érvénytelen azonosító: %s

en: cannot remove id %s (%s)
hu: a(z) %s azonosító nem távolítható el (%s)

en: deprecated usage: %s {shm | msg | sem} id ...
hu: elavult használat: %s {shm | msg | sem} azonosító ...

en: unknown resource type: %s
hu: ismeretlen erőforrástípus: %s

en: resource(s) deleted
hu: erőforrások törölve

en: usage: %s [ [-q msqid] [-m shmid] [-s semid]
              [-Q msgkey] [-M shmkey] [-S semkey] ... ]
hu: Használat: %s [ [-q üzenetazonosító] [-m osztottmemória-azonosító]
                  [-s szemaforazonosító]
                  [-Q üzenetkulcs] [-M osztottmemória-kulcs] [-S szemaforkulcs] ... ]

en: %s: illegal option -- %c
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- %c

en: %s: illegal key (%s)
hu: %s: érvénytelen kulcs (%s)

en: permission denied for key
hu: a kulcs elérése megtagadva

en: already removed key
hu: a kulcs már el van távolítva

en: invalid key
hu: érvénytelen kulcs

en: unknown error in key
hu: ismeretlen hiba a kulcsban

en: permission denied for id
hu: az azonosító elérése megtagadva

en: invalid id
hu: érvénytelen azonosító

en: already removed id
hu: az azonosító már el van távolítva

en: unknown error in id
hu: ismeretlen hiba az azonosítóban

en: %s: unknown argument: %s
hu: %s: ismeretlen argumentum: %s

en: usage : %s -asmq -tclup
hu: Használat: %s -asmq -tclup

en: 	%s [-s -m -q] -i id
hu: 	%s [-s -m -q] -i azonosító

en: 	%s -h for help.
hu: 	%s -h - súgó.

en: %s provides information on ipc facilities for which you have read access.
hu: A(z) %s információkat ad az elérhető ipc szolgáltatásokról, amelyek
    olvasására jogosult.

en: Resource Specification:
    	-m : shared_mem
    	-q : messages
hu: Erőforrás meghatározása:
    	-m: osztott memória
    	-q: üzenetek

en: 	-s : semaphores
    	-a : all (default)
hu: 	-s: szemaforok
    	-a: minden (alapértelmezés)

en: Output Format:
    	-t : time
    	-p : pid
    	-c : creator
hu: Kimeneti formátum
    	-t: idő
    	-p: pid
    	-c: létrehozó

en: 	-l : limits
    	-u : summary
hu: 	-l: korlátok
    	-u: összesítés

en: -i id [-s -q -m] : details on resource identified by id
hu: -i azonosító [-s -q -m] : az azonosítóval megadott erőforrás-azonosító részletei

en: kernel not configured for shared memory
hu: a rendszermag nincs beállítva osztott memória használatára

en: ------ Shared Memory Limits --------
hu: ---------- Osztott memória korlátai ----------

en: max number of segments = %lu
hu: szegmensek maximális száma = %lu

en: max seg size (kbytes) = %lu
hu: maximális szegmensméret (kilobájt) = %lu

en: max total shared memory (kbytes) = %llu
hu: teljes osztott memória maximális mérete (kilobájt) = %llu

en: min seg size (bytes) = %lu
hu: minimális szegmensméret = %lu

en: ------ Shared Memory Status --------
hu: ------- Osztott memória állapota --------

en: segments allocated %d
hu: lefoglalt szegmensek:    %d

en: pages allocated %ld
hu: lefoglalt lapok:         %ld

en: pages resident  %ld
hu: memóriában maradó lapok: %ld

en: pages swapped   %ld
hu: kilapozott lapok:        %ld

en: Swap performance: %ld attempts	 %ld successes
hu: Lapozóterület teljesítménye: %ld kísérlet	 %ld sikeres

en: ------ Shared Memory Segment Creators/Owners --------
hu: ------- Osztott memóriaszegmens létrehozói/tulajdonosai ------

en: shmid
hu: o.m.-az

en: perms
hu: jogok

en: cuid
hu: l.fh.az

en: cgid
hu: l.cs.az

en: uid
hu: fh.az

en: gid
hu: cs.az

en: ------ Shared Memory Attach/Detach/Change Times --------
hu: -------- Osztott memória csatolási/leválasztási/módosítási számai -------

en: owner
hu: tulajdonos

en: attached
hu: csatolva

en: detached
hu: leválasztva

en: changed
hu: módosítva

en: ------ Shared Memory Creator/Last-op --------
hu: -------- Osztott memória létrehozója/utolsó művelete --------

en: cpid
hu: l.f.az

en: lpid
hu: u.f.az

en: ------ Shared Memory Segments --------
hu: ------- Osztott memóriaszegmensek --------

en: key
hu: kulcs

en: bytes
hu: bájt

en: nattch
hu: csat.szám

en: status
hu: állapot

en: Not set
hu: Nincs beállítva

en: dest
hu: cél

en: locked
hu: zárolva

en: kernel not configured for semaphores
hu: a rendszermag nincs beállítva szemaforok használatára

en: ------ Semaphore Limits --------
hu: -------- Szemaforok korlátai -----------

en: max number of arrays = %d
hu: a tömbök maximális száma = %d

en: max semaphores per array = %d
hu: szemaforok tömbönként maximális száma = %d

en: max semaphores system wide = %d
hu: rendszerszintű szemaforok maximális száma = %d

en: max ops per semop call = %d
hu: szemafor hívásonkénti műveletek maximális száma = %d

en: semaphore max value = %d
hu: szemafor maximális értéke = %d

en: ------ Semaphore Status --------
hu: --------- Szemaforállapot -------

en: used arrays = %d
hu: használt tömbök = %d

en: allocated semaphores = %d
hu: lefoglalt szemaforok = %d

en: ------ Semaphore Arrays Creators/Owners --------
hu: ------- A szemafortömbök létrehozói/tulajdonosai -------

en: semid
hu: szem.az

en: ------ Semaphore Operation/Change Times --------
hu: ---------- Szemaforműveletek/módosítások számai -------

en: last-op
hu: ut.művelet

en: last-changed
hu: ut.változás

en: ------ Semaphore Arrays --------
hu: ------- Szemafortömbök ----------

en: nsems
hu: szem.sz

en: kernel not configured for message queues
hu: a rendszermag nincs beállítva üzenetsorok használatára

en: ------ Messages: Limits --------
hu:          Üzenetek: korlátok ---------

en: max queues system wide = %d
hu: rendszerszintű sorok maximálisan = %d

en: max size of message (bytes) = %d
hu: maximális üzenetméret (bájt) = %d

en: default max size of queue (bytes) = %d
hu: sor alapértelmezett maximális mérete (bájt) = %d

en: ------ Messages: Status --------
hu: ------ Üzenetek: állapot -------

en: allocated queues = %d
hu: lefoglalt sorok = %d

en: used headers = %d
hu: használt fejlécek = %d

en: used space = %d bytes
hu: használt terület = %d bájt

en: ------ Message Queues: Creators/Owners --------
hu: ------ Üzenetsorok: létrehozók/tulajdonosok --------

en: msqid
hu: üz.az

en: ------ Message Queues Send/Recv/Change Times --------
hu: -------- Üzenetsorok küldések/fogadások/módosítások számai -------

en: send
hu: küldés

en: recv
hu: fogadás

en: change
hu: módosítás

en: ------ Message Queues PIDs --------
hu: ----- Üzenetsorok PID-jei --------

en: lspid
hu: u.k.f.az

en: lrpid
hu: u.f.f.az

en: ------ Message Queues --------
hu: ------- Üzenetsorok ---------

en: used-bytes
hu: használt bájtok

en: messages
hu: üzenetek

en: 
    Shared memory Segment shmid=%d
hu: 
    Osztott memóriaszegmens o.m.az =%d

en: uid=%d	gid=%d	cuid=%d	cgid=%d
hu: f.az=%d	cs.az=%d	l.fh.az=%d	l.cs.az=%d

en: mode=%#o	access_perms=%#o
hu: mód=%#o	hozzáférési_jog=%#o

en: bytes=%ld	lpid=%d	cpid=%d	nattch=%ld
hu: bájt=%ld	u.f.az=%d	l.f.az=%d	csat.szám=%ld

en: att_time=%-26.24s
hu: csatl_idő=%-26.24s

en: det_time=%-26.24s
hu: lev_idő=%-26.24s

en: change_time=%-26.24s
hu: módosítási_idő=%-26.24s

en: 
    Message Queue msqid=%d
hu: 
    Üzenetsor üz.az=%d

en: uid=%d	gid=%d	cuid=%d	cgid=%d	mode=%#o
hu: f.az=%d	cs.az=%d	l.fh.az=%d	l.cs.az=%d	mód=%#o

en: cbytes=%ld	qbytes=%ld	qnum=%ld	lspid=%d	lrpid=%d
hu: l.bájt=%ld	s.bájt=%ld	s.szám=%ld	u.k.f.az=%d	u.f.f.az=%d

en: send_time=%-26.24s
hu: küldési_idő=%-26.24s

en: rcv_time=%-26.24s
hu: fogadási_idő=%-26.24s

en: 
    Semaphore Array semid=%d
hu: 
    Szemafortömb szem.az=%d

en: uid=%d	 gid=%d	 cuid=%d	 cgid=%d
hu: f.az=%d	 cs.az=%d	 l.fh.az=%d	 l.cs.az=%d

en: mode=%#o, access_perms=%#o
hu: mód=%#o, hozzáférési_jog=%#o

en: nsems = %ld
hu: szem.szám = %ld

en: otime = %-26.24s
hu: oidő = %-26.24s

en: ctime = %-26.24s
hu: cidő = %-26.24s

en: semnum
hu: szemaforszám

en: value
hu: érték

en: ncount
hu: n.szám

en: zcount
hu: z.szám

en: pid
hu: f.az

en: 
    Usage: %s [ -dhV78neo12 ] [ -s <speed> ] <ldisc> <device>
hu: 
    Használat: %s [ -dhV78neo12 ] [ -s <sebesség> ] <llemez> <eszköz>

en: 
    Known <ldisc> names:
hu: 
    Ismert <llemez> nevek:

en: invalid speed: %s
hu: érvénytelen sebesség: %s

en: ldattach from %s
hu: ldattach innen: %s

en: invalid option
hu: érvénytelen kapcsoló

en: invalid line discipline: %s
hu: érvénytelen sorelv: %s

en: %s is not a serial line
hu: %s nem soros vonal

en: cannot get terminal attributes for %s
hu: a(z) %s terminálattribútumai nem kérhetők le

en: speed %d unsupported
hu: a sebesség (%d) nem támogatott

en: cannot set terminal attributes for %s
hu: a(z) %s terminálattribútumai nem állíthatók be

en: cannot set line discipline
hu: nem állítható be a sorelv

en: cannot daemonize
hu: nem démonizálható

en: usage: rdev [ -rv ] [ -o OFFSET ] [ IMAGE [ VALUE [ OFFSET ] ] ]
hu: Használat: rdev [ -rv ] [ -o ELTOLÁS ] [ KÉP [ ÉRTÉK [ ELTOLÁS ] ] ]

en:   rdev /dev/fd0  (or rdev /linux, etc.) displays the current ROOT device
hu:   rdev /dev/fd0  (vagy rdev /linux, stb.) megjeleníti az aktuális gyökéreszközt

en:   rdev /dev/fd0 /dev/hda2         sets ROOT to /dev/hda2
hu:   rdev /dev/fd0 /dev/hda2         a gyökér beállítása a /dev/hda2 eszközre

en:   rdev -R /dev/fd0 1              set the ROOTFLAGS (readonly status)
hu:   rdev -R /dev/fd0 1              a ROOTFLAGS beállítása (csak olvasható)

en:   rdev -r /dev/fd0 627            set the RAMDISK size
hu:   rdev -r /dev/fd0 627            a RAMDISK méretének beállítása

en:   rdev -v /dev/fd0 1              set the bootup VIDEOMODE
hu:   rdev -v /dev/fd0 1              a kiinduló VIDEOMODE beállítása

en:   rdev -o N ...                   use the byte offset N
hu:   rdev -o N ...                   N bájtos eltolás használata

en:   rootflags ...                   same as rdev -R
hu:   rootflags ...                   ugyanaz, mint az rdev -R

en:   ramsize ...                     same as rdev -r
hu:   ramsize ...                     ugyanaz, mint az rdev -r

en:   vidmode ...                     same as rdev -v
hu:   vidmode ...                     ugyanaz, mint az rdev -v

en: Note: video modes are: -3=Ask, -2=Extended, -1=NormalVga, 1=key1, 2=key2,...
hu: Megjegyzés: a videomódok: -3=rákérdezés, -2=Kibővített, -1 Normális VGA, 1=1.kulcs, 2=2.kulcs, ...

en:       use -R 1 to mount root readonly, -R 0 for read/write.
hu:        a -R 1 használatával a gyökér csak olvasható, a -R 0 használatával írható-olvasható módban csatolható.

en: missing comma
hu: hiányzó vessző

en: out of memory
hu: elfogyott a memória

en: %s: Usage: "%s [options]
    	 -m <mapfile>  (defaults: "%s" and
    				  "%s")
    	 -p <pro-file> (default: "%s")
    	 -M <mult>     set the profiling multiplier to <mult>
    	 -i            print only info about the sampling step
    	 -v            print verbose data
    	 -a            print all symbols, even if count is 0
    	 -b            print individual histogram-bin counts
    	 -s            print individual counters within functions
    	 -r            reset all the counters (root only)
    	 -n            disable byte order auto-detection
    	 -V            print version and exit
hu: %s: Használat: „%s [kapcsolók]
    	 -m <leképezési fájl>  (alapértelmezés = „%s”) és
    				  „%s”)
    	 -p <profile-fájl> (alapértelmezés = „%s”)
    	 -M <szorzó>   a profilozási szorzó beállítása a <szorzóra>
    	 -i            csak a mintavételezési lépésről ad információt
    	 -v            részletes adatok kiírása
    	 -a            kiírja az összes szimbólumot, még ha az értéke 0 is
    	 -b            egyedi hisztogram-bin számok kiírása
    	 -s            egyedi számlálók kiírása a függvényeken belül
    	 -r            az összes számláló lenullázása (csak rendszergazda joggal)
    	 -n            a bájtsorrend automatikus felismerésének letiltása
    	 -V            a verziószám kiírása és kilépés

en: Sampling_step: %i
hu: Mintavételezési_lépés: %i

en: %s: %s(%i): wrong map line
hu: %s: %s(%i): hibás leképezéssor

en: %s: can't find "_stext" in %s
hu: %s: nem található az „_stext” a következőben: %s

en: %s: profile address out of range. Wrong map file?
hu: %s: a profil címe kívül esik a tartományon. Talán hibás a leképezésfájl?

en: total
hu: összesen

en: renice from %s
hu: renice erről: %s

en: renice: %s: unknown user
hu: renice: ismeretlen felhasználó (%s)

en: renice: %s: bad value
hu: renice: hibás érték (%s)

en: getpriority
hu: prioritás lekérése

en: setpriority
hu: prioritás beállítása

en: %d: old priority %d, new priority %d
hu: %d: régi prioritás: %d, új prioritás: %d

en: usage: %s [options]
        -d | --device <device>    select rtc device (rtc0|rtc1|...)
        -l | --local              RTC uses local timezone
        -m | --mode               standby|mem|... sleep mode
        -s | --seconds <seconds>  seconds to sleep
        -t | --time <time_t>      time to wake
        -u | --utc                RTC uses UTC
        -v | --verbose            verbose messages
        -V | --version            show version
hu: Használat: %s [kapcsolók]
        -d | --device <eszköz>     rtc eszköz kiválasztása (rtc0|rtc1|...)
        -l | --local               az RTC helyi időzónát használ
        -m | --mode                standby|mem|... alvási mód
        -s | --seconds <másodperc> alvás ennyi másodpercig
        -t | --time <time_t>       felébredés ideje
        -u | --utc                 az RTC az UTC-t használja
        -v | --verbose             részletes üzenetek
        -V | --version             verziószám megjelenítése

en: read rtc time
hu: rtc idő olvasása

en: read system time
hu: rendszeridő olvasása

en: convert rtc time
hu: rtc idő átalakítása

en: set rtc alarm
hu: rtc riasztás beállítása

en: enable rtc alarm
hu: rtc riasztás engedélyezése

en: set rtc wake alarm
hu: rtc ébresztési riasztás beállítása

en: %s: unrecognized suspend state '%s'
hu: %s: ismeretlen felfüggesztési állapot: „%s”

en: %s: illegal interval %s seconds
hu: %s: érvénytelen időköz (%s másodperc)

en: %s: illegal time_t value %s
hu: %s: érvénytelen time_t érték (%s)

en: %s: version %s
hu: %s: %s verzió

en: %s: assuming RTC uses UTC ...
hu: %s: feltételezem, hogy az RTC UTC-t használ ...

en: Using UTC time.
hu: UTC idő használata.

en: Using local time.
hu: Helyi idő használata.

en: %s: must provide wake time
hu: %s: meg kell adnia a felébresztési időt

en: malloc() failed
hu: a memóriafoglalás sikertelen

en: %s: %s not enabled for wakeup events
hu: %s: a(z) %s nem támogatja az ébresztési eseményeket

en: alarm %ld, sys_time %ld, rtc_time %ld, seconds %u
hu: %ld. riasztás, rendszeridő: %ld, rtc idő: %ld, %u másodperc

en: %s: time doesn't go backward to %s
hu: %s: az idő nem megy vissza eddig: %s

en: %s: wakeup from "%s" using %s at %s
hu: %s: ébresztés a(z) „%s” eszközről %s segítségével ekkor: %s

en: rtc read
hu: rtc olvasás

en: disable rtc alarm interrupt
hu: rtc riasztási megszakítás letiltása

en: Switching on %s.
hu: %s bekapcsolása.

en: Usage: %s%s [options] [program [program arguments]]
    
    Options:
hu: Használat: %s%s [kapcsolók] [program [program argumentumai]]
    
    Kapcsolók:

en:  -h, --help               displays this help text
     -v, --verbose            says what options are being switched on
     -R, --addr-no-randomize  disables randomization of the virtual address space
     -F, --fdpic-funcptrs     makes function pointers point to descriptors
     -Z, --mmap-page-zero     turns on MMAP_PAGE_ZERO
     -L, --addr-compat-layout changes the way virtual memory is allocated
     -X, --read-implies-exec  turns on READ_IMPLIES_EXEC
     -B, --32bit              turns on ADDR_LIMIT_32BIT
     -I, --short-inode        turns on SHORT_INODE
     -S, --whole-seconds      turns on WHOLE_SECONDS
     -T, --sticky-timeouts    turns on STICKY_TIMEOUTS
     -3, --3gb                limits the used address space to a maximum of 3 GB
         --4gb                ignored (for backward compatibility only)
hu:  -h, --help               ezen súgószöveg megjelenítése
     -v, --verbose            felsorolja a bekapcsolt lehetőségeket
     -R, --addr-no-randomize  letiltja a virtuális címtér véletlenszerűsítését
     -F, --fdpic-funcptrs     a függvénymutatókat leírókra mutatókká teszi
     -Z, --mmap-page-zero     bekapcsolja az MMAP_PAGE_ZERO tulajdonságot
     -L, --addr-compat-layout megváltoztatja a virtuális memória lefoglalási módját
     -X, --read-implies-exec  bekapcsolja a READ_IMPLIES_EXEC tulajdonságot
     -B, --32bit              bekapcsolja az ADDR_LIMIT_32BIT tulajdonságot
     -I, --short-inode        bekapcsolja a SHORT_INODE tulajdonságot
     -S, --whole-seconds      bekapcsolja a WHOLE_SECONDS tulajdonságot
     -T, --sticky-timeouts    bekapcsolja a STICKY_TIMEOUTS tulajdonságot
     -3, --3gb                a használt címteret maximálisan 3 GB-re korlátozza
         --4gb                figyelmen kívül marad (csak a visszafelé kompatibilitás megőrzésére)

en: 
    For more information see setarch(8).
hu: 
    További információkért tekintse meg a setarch(8) kézikönyvoldalt.

en: %s: %s
    Try `%s --help' for more information.
hu: %s: %s
    További információkért adja ki a „%s --help” parancsot.

en: %s: Unrecognized architecture
hu: %s: ismeretlen architektúra

en: Not enough arguments
hu: Túl kevés argumentum

en: Failed to set personality to %s
hu: A személyiség beállítása meghiúsult a következőre: %s

en: usage: %s program [arg ...]
hu: Használat: %s program [argumentum ...]

en: Usage: %s <device> [ -i <IRQ> | -t <TIME> | -c <CHARS> | -w <WAIT> | 
              -a [on|off] | -o [on|off] | -C [on|off] | -q [on|off] | -s | 
              -T [on|off] ]
hu: Használat: %s <eszköz> [ -i <megszakítás> | -t <idő> | -c <karakterek> | -w <várakozás> | 
              -a [on|off] | -o [on|off] | -C [on|off] | -q [on|off] | -s | 
              -T [on|off] ]

en: malloc error
hu: memóriafoglalási hiba

en: %s: bad value
hu: %s: hibás érték

en: %s: %s not an lp device.
hu: %s: a(z) %s nem egy párhuzamos (lp) eszköz.

en: %s status is %d
hu: %s állapota: %d

en: , busy
hu: , foglalt

en: , ready
hu: , kész

en: , out of paper
hu: , kifogyott a papír

en: , on-line
hu: , elérhető

en: , error
hu: , hiba

en: LPGETIRQ error
hu: LPGETIRQ hiba

en: %s using IRQ %d
hu: %s a(z) %d. megszakítást használja

en: %s using polling
hu: %s lekérdezést használ

en: col: bad -l argument %s.
hu: col: hibás -l kapcsoló: %s.

en: usage: col [-bfpx] [-l nline]
hu: Használat: col [-bfpx] [-l sorszám]

en: col: write error.
hu: col: írási hiba.

en: col: warning: can't back up %s.
hu: col: figyelmeztetés: nem állítható vissza %s.

en: past first line
hu: az első sor után

en: -- line already flushed
hu: -- a sor már ki van ürítve

en: usage: %s [ - ] [ -2 ] [ file ... ]
hu: Használat: %s [ - ] [ -2 ] [ fájl ... ]

en: line too long
hu: a sor túl hosszú

en: usage: column [-tx] [-c columns] [file ...]
hu: Használat : column [-tx] [-c oszlopok] [fájl ...]

en: hexdump: bad length value.
hu: hexdump: hibás hosszúságérték.

en: hexdump: bad skip value.
hu: hexdump: hibás kihagyási érték.

en: hexdump: [-bcCdovx] [-e fmt] [-f fmt_file] [-n length] [-s skip] [file ...]
hu: hexdump: [-bcCdovx] [-e formátum] [-f formátum_fájl] [-n hossz] [-s kihagyás] [fájl ...]

en: usage: %s [-dflpcsu] [+linenum | +/pattern] name1 name2 ...
hu: Használat: %s [-dflpcsu] [+sorszám | +/minta] név1 név2 ...

en: %s: unknown option "-%c"
hu: %s: ismeretlen kapcsoló: „-%c”

en: 
    *** %s: directory ***
hu: 
    *** %s: könyvtár ***

en: 
    ******** %s: Not a text file ********
hu: 
    ******** %s: Ez nem egy szövegfájl ********

en: [Use q or Q to quit]
hu: [Használja a q vagy a Q egyikét a kilépéshez]

en: --More--
hu: --Tovább--

en: (Next file: %s)
hu: (Következő fájl: %s)

en: [Press space to continue, 'q' to quit.]
hu: [Nyomja le a szóközt a folytatáshoz vagy a q billentyűt a kilépéshez.]

en: ...back %d pages
hu: ...vissza %d oldallal

en: ...back 1 page
hu: ...vissza 1 oldallal

en: ...skipping one line
hu: ... egy sor kihagyása

en: ...skipping %d lines
hu: ... %d sor kihagyása

en: 
    ***Back***
hu: 
    ***Vissza***

en: 
    Most commands optionally preceded by integer argument k.  Defaults in brackets.
    Star (*) indicates argument becomes new default.
hu: 
    A legtöbb parancsot megelőzheti egy k egész szám. Az alapértelmezések [] között
    vannak. A csillag (*) jelzi, ha az argumentum az új alapértelmezéssé válik.

en: <space>                 Display next k lines of text [current screen size]
    z                       Display next k lines of text [current screen size]*
    <return>                Display next k lines of text [1]*
    d or ctrl-D             Scroll k lines [current scroll size, initially 11]*
    q or Q or <interrupt>   Exit from more
    s                       Skip forward k lines of text [1]
    f                       Skip forward k screenfuls of text [1]
    b or ctrl-B             Skip backwards k screenfuls of text [1]
    '                       Go to place where previous search started
    =                       Display current line number
    /<regular expression>   Search for kth occurrence of regular expression [1]
    n                       Search for kth occurrence of last r.e [1]
    !<cmd> or :!<cmd>       Execute <cmd> in a subshell
    v                       Start up /usr/bin/vi at current line
    ctrl-L                  Redraw screen
    :n                      Go to kth next file [1]
    :p                      Go to kth previous file [1]
    :f                      Display current file name and line number
    .                       Repeat previous command
hu: <szóköz>                Következő k sor szöveg [jelenlegi képernyőméret]
    z                       Következő k sor szöveg [jelenlegi képernyőméret]*
    <enter>                 Következő k sor szöveg [1]*
    d vagy ctrl-D           Görgetés k sorral [jelenlegi görgetésméret, 11]*
    q, Q vagy <megszakítás> Kilépés a more-ból
    s                       Ugrás előre k sor szöveggel [1]
    f                       Ugrás előre k képernyőnyi szöveggel [1]
    b vagy ctrl-B           Ugrás vissza k képernyőnyi szöveggel [1]
    '                       Ugrás az előző keresés kiindulópontjához
    =                       Jelenlegi sorszám megjelenítése
    /<reguláris kifejezés>  A reguláris kifejezés k. előfordulásának keresése [1]
    n                       Az utolsó reguláris kif. k. előfordulásának keresése [1]
    !<par> vagy :!<par>     A <par> parancs végrehajtása parancsértelmezőben
    v                       a /usr/bin/vi indítása a jelenlegi sorban
    ctrl-L                  Képernyő újrarajzolása
    :n                      Ugrás a k. következő fájlra [1]
    :p                      Ugrás a k. előző fájlra [1]
    :f                      Jelenlegi fájlnév és sorszám megjelenítése
    .                       Előző parancs megismétlése

en: [Press 'h' for instructions.]
hu: [Segítségért nyomja meg a „h” billentyűt.]

en: "%s" line %d
hu: „%s” %d. sor

en: [Not a file] line %d
hu: [Nem fájl] %d. sor

en:   Overflow
hu:   Túlcsordulás

en: ...skipping
hu:   kihagyás

en: Regular expression botch
hu: A reguláris kifejezés hibás

en: 
    Pattern not found
hu: 
    A minta nem található

en: Pattern not found
hu: A minta nem található

en: can't fork
hu: nem indítható program

en: 
    ...Skipping
hu: 
    ...Ugrás

en: ...Skipping to file
hu: ...Ugrás fájlra:

en: ...Skipping back to file
hu: ...Ugrás egy fájllal vissza:

en: Line too long
hu: A sor túl hosszú

en: No previous command to substitute for
hu: Nincs előző parancs a helyettesítéshez

en: od: od(1) has been deprecated for hexdump(1).
hu: od: az od(1) elavult, a hexdump(1) használandó.

en: od: hexdump(1) compatibility doesn't support the -%c option%s
hu: od: a hexdump(1) kompatibilitás nem támogatja a -%c kapcsolót%s

en: ; see strings(1).
hu: ; lásd strings(1).

en: hexdump: can't read %s.
hu: hexdump: nem olvasható a(z) %s.

en: hexdump: line too long.
hu: hexdump: a sor túl hosszú.

en: hexdump: byte count with multiple conversion characters.
hu: hexdump: bájtszám több átalakítási karakterrel.

en: hexdump: bad byte count for conversion character %s.
hu: hexdump: hibás bájtszám a következő átalakítási karakterhez: %s.

en: hexdump: %%s requires a precision or a byte count.
hu: hexdump: a(z) %%s pontosságot vagy bájtszámot igényel.

en: hexdump: bad format {%s}
hu: hexdump: hibás formátum {%s}

en: hexdump: bad conversion character %%%s.
hu: hexdump: hibás átalakítási karakter: %%%s.

en: %s: Usage: %s [-number] [-p string] [-cefnrs] [+line] [+/pattern/] [files]
hu: %s: Használat: %s [-szám] [-p karakterlánc] [-cefnrs] [+sor] [+/minta/] [fájlok]

en: %s: option requires an argument -- %s
hu: %s: a kapcsoló argumentumot igényel -- %s

en: %s: illegal option -- %s
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- %s

en: ...skipping forward
hu: ...ugrás előre

en: ...skipping backward
hu: ...ugrás vissza

en: No next file
hu: Nincs következő fájl

en: No previous file
hu: Nincs előző fájl

en: %s: Read error from %s file
hu: %s: Olvasási hiba a(z) %s fájlban

en: %s: Unexpected EOF in %s file
hu: %s: Váratlan fájl vége jel a(z) %s fájlban

en: %s: Unknown error in %s file
hu: %s: Ismeretlen hiba a(z) %s fájlban

en: %s: Cannot create tempfile
hu: %s: Nem hozható létre ideiglenes fájl

en: RE error:
hu: RE hiba:

en: (EOF)
hu: (Fájl vége)

en: No remembered search string
hu: Nincs mentett keresési kifejezés

en: Cannot open
hu: Nem nyitható meg:

en: saved
hu: elmentve

en: : !command not allowed in rflag mode.
hu: : !parancs nem használható rflag módban.

en: fork() failed, try again later
hu: a fork() hívás meghiúsult, próbálja újra később

en: (Next file:
hu: (Következő fájl:

en: unable to allocate bufferspace
hu: nem foglalható le pufferterület

en: usage: rev [file ...]
hu: Használat: rev [fájl ...]

en: cannot open "%s" for read
hu: a(z) „%s” nem nyitható meg olvasásra

en: cannot stat "%s"
hu: a(z) „%s” nem érhető el

en: invalid number of lines
hu: a sorok száma érvénytelen

en: usage: tailf [-n N | -N] logfile
hu: Használat: tailf [-n N | -N] naplófájl

en: usage: %s [ -i ] [ -tTerm ] file...
hu: Használat: %s [ -i ] [ -tTerm ] fájl...

en: trouble reading terminfo
hu: hiba a terminfo olvasásakor

en: Unknown escape sequence in input: %o, %o
hu: Ismeretlen escape-sorozat a bemenetben: %o, %o

en: Unable to allocate buffer.
hu: Nem foglalható le puffert.

en: Input line too long.
hu: A bemeneti sor túl hosszú.

en: Out of memory when growing buffer.
hu: Elfogyott a memória a puffer növelésekor.
