util-linux 2.13-pre7 - en to uk translation catalogue (1500 entries)

en: set read-only
uk: встановити як лише-для-читання

en: set read-write
uk: встановити для читання-запису

en: get read-only
uk: отримати стан лише-для-читання

en: get blocksize
uk: отримати розмір блоку

en: set blocksize
uk: встановити розмір блоку

en: get 32-bit sector count
uk: отримати 32-бітну кількість секторів

en: get size in bytes
uk: отримати розмір у байтах

en: set readahead
uk: встановити режим попереднього читання

en: get readahead
uk: отримати стан режиму попереднього читання

en: flush buffers
uk: скинути буфери

en: reread partition table
uk: перечитати таблицю розділів

en: Usage:
uk: Використання:

en:   %s --report [devices]
uk:   %s --report [пристрої]

en:   %s [-v|-q] commands devices
uk:   %s [-v|-q] команди пристрої

en: Available commands:
uk: Доступні команди:

en: %s: Unknown command: %s
uk: %s: Невідома команда: %s

en: %s requires an argument
uk: %s вимагає вказування аргументу

en: %s succeeded.
uk: %s виконано.

en: %s: cannot open %s
uk: %s: не вдається відкрити %s

en: %s: ioctl error on %s
uk: %s: помилка ioctl для %s

en: usage:
uk: Використання:

en: Formatting ...
uk: Форматування ...

en: done
uk: виконано

en: Verifying ...
uk: Перевірка ...

en: Read:
uk: Читання:

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
uk: Помилка зчитування циліндру %d, очікувалось %d, прочитано %d

en: bad data in cyl %d
    Continuing ...
uk: пошкоджені дані у циліндрі %d
    Продовження ...

en: usage: %s [ -n ] device
uk: використання: %s [ -n ] пристрій

en: %s: not a block device
uk: %s: не є блочним пристроєм

en: Could not determine current format type
uk: не вдається визначити поточний тип формату

en: %s-sided, %d tracks, %d sec/track. Total capacity %d kB.
uk: %s-сторони, %d доріжок, %d сект/доріжку. Загальний об'єм %d кб.

en: Double
uk: Дві

en: Single
uk: Одна

en: usage: %s [-hv] [-x dir] file
     -h         print this help
     -x dir     extract into dir
     -v         be more verbose
     file       file to test
uk: використання: %s [-hv] [-x каталог] файл
     -h         вивести цю довідку
     -x каталог розпакувати у каталог
     -v         більше подробиць
     файл       файл для перевірки

en: malloc failed
uk: помилка виділення пам'яті

en:   uncompressing block at %ld to %ld (%ld)
uk:   розтискається блок з %ld до %ld (%ld)

en: Usage: %s [-larvsmf] /dev/name
uk: Використання: %s [-larvsmf] /dev/назва

en: %s is mounted.
uk: %s підключено.

en: Do you really want to continue
uk: Ви дійсно бажаєте продовжити

en: check aborted.
uk: перевірку перервано.

en: Zone nr < FIRSTZONE in file `%s'.
uk: nr зони < FIRSTZONE у файлі `%s'.

en: Zone nr >= ZONES in file `%s'.
uk: nr зони >= ZONES у файлі `%s'.

en: Remove block
uk: Видалити блок

en: Read error: unable to seek to block in file '%s'
uk: Помилка читання: помилка при позиціюванні на блок у файлі '%s'

en: Read error: bad block in file '%s'
uk: Помилка читання: неправильний блок у файлі '%s'

en: Internal error: trying to write bad block
    Write request ignored
uk: Внутрішня помилка: спроба запису у пошкоджений блок
    Операція запису проігнорована

en: seek failed in write_block
uk: помилка при позиціюванні у функції write_block

en: Write error: bad block in file '%s'
uk: Помилка запису: пошкоджений блок у файлі '%s'

en: seek failed in write_super_block
uk: помилка при позиціюванні у функції write_super_block

en: unable to write super-block
uk: помилка запису суперблоку

en: Unable to write inode map
uk: Не вдається записати мапу вузлів

en: Unable to write zone map
uk: Не вдається записати мапу зон

en: Unable to write inodes
uk: Не вдається записати вузли

en: seek failed
uk: помилка при встановленні позиції

en: unable to read super block
uk: не вдається прочитати суперблок

en: bad magic number in super-block
uk: неправильна сигнатура суперблока

en: Only 1k blocks/zones supported
uk: Підтримуються лише 1k блоки/зону

en: bad s_imap_blocks field in super-block
uk: неправильне s_imap_blocks поле у суперблоці

en: bad s_zmap_blocks field in super-block
uk: неправильне s_zmap_blocks поле у суперблоці

en: Unable to allocate buffer for inode map
uk: Не вдається виділити буфер для мапи вузлів

en: Unable to allocate buffer for inodes
uk: Не вдається виділити буфер для вузлів

en: Unable to allocate buffer for inode count
uk: Не вдається виділити буфер для лічильника вузлів

en: Unable to allocate buffer for zone count
uk: Не вдається виділити буфер для лічильника зон

en: Unable to read inode map
uk: Не вдається прочитати мапу вузлів

en: Unable to read zone map
uk: Не вдається прочитати мапу зон

en: Unable to read inodes
uk: Не вдається прочитати вузли

en: Warning: Firstzone != Norm_firstzone
uk: Попередження: Firstzone != Norm_firstzone

en: %ld inodes
uk: %ld вузлів

en: %ld blocks
uk: %ld блоків

en: Firstdatazone=%ld (%ld)
uk: Перша зона даних=%ld (%ld)

en: Zonesize=%d
uk: Розмір зони=%d

en: Maxsize=%ld
uk: Макс.розмір=%ld

en: Filesystem state=%d
uk: Стан файлової системи=%d

en: namelen=%d
uk: довж.назви=%d

en: Inode %d marked unused, but used for file '%s'
uk: Вузол %d позначений як вільний, але використовується у '%s'

en: Mark in use
uk: Позначити як використовуваний

en: The file `%s' has mode %05o
uk: Файл `%s' має права доступу %05o

en: Warning: inode count too big.
uk: Попередження: значення лічильника вузлів надто велике.

en: root inode isn't a directory
uk: кореневий вузол не є каталогом

en: Block has been used before. Now in file `%s'.
uk: Блок вже використовується раніше. Тепер у файлі `%s'.

en: Clear
uk: Очистити

en: Block %d in file `%s' is marked not in use.
uk: Блок %d з файлу `%s' позначений вільним.

en: Correct
uk: Виправити

en: The directory '%s' contains a bad inode number for file '%.*s'.
uk: Каталог '%s' містить неправильну кількість вузлів для файлу '%.*s'.

en:  Remove
uk:  Видалити

en: %s: bad directory: '.' isn't first
uk: %s: неправильний каталог: елемент '.' не перший

en: %s: bad directory: '..' isn't second
uk: %s: неправильний каталог: елемент '..' не другий

en: internal error
uk: внутрішня помилка

en: %s: bad directory: size < 32
uk: %s: неправильний каталог: розмір < 32

en: seek failed in bad_zone
uk: помилка при позиціюванні у функції bad_zone

en: Inode %d mode not cleared.
uk: Права доступу вузла %d не очищені.

en: Inode %d not used, marked used in the bitmap.
uk: Вузол %d не використовується, але позначений використовуваним у бітовій мапі.

en: Inode %d used, marked unused in the bitmap.
uk: Вузол %d використовується, але позначений вільним у бітовій мапі.

en: Set
uk: Встановити

en: Inode %d (mode = %07o), i_nlinks=%d, counted=%d.
uk: Вузол %d (права = %07o), i_nlinks=%d, лічильник=%d.

en: Set i_nlinks to count
uk: Встановити i_nlinks у значення лічильника

en: Zone %d: marked in use, no file uses it.
uk: Зона %d: позначена використовуваною, але вона не використовується файлами.

en: Unmark
uk: Зняти позначення

en: Zone %d: in use, counted=%d
uk: Зона %d: використовується, лічильник=%d

en: Zone %d: not in use, counted=%d
uk: Зона %d: не використовується, лічильник=%d

en: bad inode size
uk: неправильний розмір вузла

en: bad v2 inode size
uk: неправильний номер вузла версії 2

en: need terminal for interactive repairs
uk: для інтерактивного відновлення необхідний термінал

en: %s is clean, no check.
uk: %s - чистий, перевірка не виконуватиметься.

en: Forcing filesystem check on %s.
uk: Примусова перевірка файлової системи на %s.

en: Filesystem on %s is dirty, needs checking.
uk: Файлова система на %s пошкоджена, потрібна перевірка.

en: 
    %6ld inodes used (%ld%%)
uk: 
    %6ld використаних вузлів (%ld%%)

en: %6ld zones used (%ld%%)
uk: %6ld використаних зон (%ld%%)

en: 
    %6d regular files
    %6d directories
    %6d character device files
    %6d block device files
    %6d links
    %6d symbolic links
    ------
    %6d files
uk: 
    %6d звичайних файлів
    %6d каталогів
    %6d файлів символьних пристроїв
    %6d файлів блочних пристроїв
    %6d посилань
    %6d символьних посилань
    ------
    %6d файлів

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
uk: ----------------------------
    ФАЙЛОВА СИСТЕМА ЗАЗНАЛА ЗМІН
    ----------------------------

en: %s: failed to open: %s
uk: %s: не вдається відкрити: %s

en: %s: seek error on %s
uk: %s: помилка позиціювання на %s

en: %s: read error on %s
uk: %s: помилка позиціювання на %s

en: sector count: %d, sector size: %d
uk: кількість секторів: %d, розмір сектора: %d

en: %s: option parse error
uk: %s: помилка при аналізі параметра командного рядка

en: Usage: %s [-x] [-d <num>] iso9660-image
uk: Використання: %s [-x] [-d <кількість>] iso9660-образ

en: Usage: %s [-v] [-N nr-of-inodes] [-V volume-name]
           [-F fsname] device [block-count]
uk: Використання: %s [-v] [-N nr-of-inodes] [-V назва-тому]
           [-F назва.файл.сист] пристрій [кількість-блоків]

en: volume name too long
uk: назва тому занадто довга

en: fsname name too long
uk: назва файлової системи надто довга

en: cannot stat device %s
uk: не вдається отримати інформацію про %s

en: %s is not a block special device
uk: %s не є спеціальним файлом блочного пристрою

en: cannot open %s
uk: не вдається відкрити %s

en: cannot get size of %s
uk: не вдається отримати розмір %s

en: too many inodes - max is 512
uk: надто багато вузлів - максимум 512

en: Device: %s
uk: Пристрій: %s

en: Volume: <%-6s>
uk: Том: <%-6s>

en: FSname: <%-6s>
uk: Назва ф.с.: <%-6s>

en: BlockSize: %d
uk: Розмір блоку: %d

en: Inodes: %d (in 1 block)
uk: Вузлів: %d (у 1 блоці)

en: Inode end: %d, Data end: %d
uk: Кінець вузлів: %d, Кінець даних: %d

en: error writing superblock
uk: помилка запису суперблоку

en: error writing root inode
uk: помилка запису кореневого вузла

en: error writing inode
uk: помилка запису вузла

en: seek error
uk: помилка позиціювання

en: error writing . entry
uk: помилка запису елемента '.'

en: error writing .. entry
uk: помилка запису елемента '..'

en: error closing %s
uk: помилка закривання %s

en: Usage: mkfs [-V] [-t fstype] [fs-options] device [size]
uk: Використання: mkfs [-V] [-t типФС] [параметри-ФС] пристрій [розмір]

en: %s: Out of memory!
uk: %s: Недостатньо пам'яті!

en: filesystem too big.  Exiting.
uk: файлова система надто велика. Завершення.

en: AIEEE: block "compressed" to > 2*blocklength (%ld)
uk: AIEEE: блок "стиснений" > 2*blocklength (%ld)

en: Including: %s
uk: Включається: %s

en: CRC: %x
uk: Контрольна сума: %x

en: warning: filenames truncated to 255 bytes.
uk: Попередження: назва файлу обрізана до 255 байтів.

en: warning: files were skipped due to errors.
uk: Попередження: файл пропущений внаслідок помилок.

en: warning: file sizes truncated to %luMB (minus 1 byte).
uk: Попередження: розміри файлів обрізані до %luМб (мінус 1 байт).

en: warning: uids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
uk: Попередження: uid обрізані до %u біт. (Це може загрожувати безпеці.)

en: warning: gids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
uk: Попередження: gid обрізані до %u біт. (Це може загрожувати безпеці.)

en: WARNING: device numbers truncated to %u bits.  This almost certainly means
    that some device files will be wrong.
uk: УВАГА: номери пристроїв обрізані до %u біт. Це майже завжди означає
    що деякі файли пристроїв будуть неправильними.

en: Usage: %s [-c | -l filename] [-nXX] [-iXX] /dev/name [blocks]
uk: Використання: %s [-c | -l назва_файлу] [-nXX] [-iXX] /dev/назва [блоки]

en: %s is mounted; will not make a filesystem here!
uk: %s підключений; тут не можна створювати файлову систему!

en: seek to boot block failed in write_tables
uk: помилка позиціювання на завантажувальний блок у функції write_tables

en: unable to clear boot sector
uk: не вдається очистити завантажувальний сектор

en: seek failed in write_tables
uk: помилка позиціювання у функції write_tables

en: unable to write inode map
uk: не вдається записати мапу вузлів

en: unable to write zone map
uk: не вдається записати мапу зон

en: unable to write inodes
uk: не вдається записати вузли

en: write failed in write_block
uk: помилка запису у функції write_block

en: too many bad blocks
uk: надто багато пошкоджених блоків

en: not enough good blocks
uk: недостатньо непошкоджених блоків

en: unable to allocate buffers for maps
uk: не вдається виділити буфери для мап

en: unable to allocate buffer for inodes
uk: не вдається виділити буфер для вузлів

en: Maxsize=%ld
uk: Макс.розмір=%ld

en: seek failed during testing of blocks
uk: помилка позиціювання при перевірці блоків

en: Weird values in do_check: probably bugs
uk: Незрозуміле значення у функції do_check: можливо помилка

en: seek failed in check_blocks
uk: помилка позиціювання у функції check_blocks

en: bad blocks before data-area: cannot make fs
uk: неправильні блоки перед областю даних: не вдається створити ФС

en: %d bad blocks
uk: %d пошкоджених блоків

en: one bad block
uk: один пошкоджений блок

en: can't open file of bad blocks
uk: не вдається відкрити файл пошкоджених блоків

en: strtol error: number of blocks not specified
uk: strtol помилка: не вказано кількість блоків

en: unable to stat %s
uk: не вдається запустити %s

en: unable to open %s
uk: не вдається відкрити %s

en: will not try to make filesystem on '%s'
uk: файлова система не буде створена на '%s'

en: Bad user-specified page size %d
uk: Неправильний вказаний користувачем розмір сторінки %d

en: Bad swap header size, no label written.
uk: Неправильний розмір заголовку розділу підкачки, етикетку не записано.

en: Label was truncated.
uk: Етикетку обрізано.

en: no label,
uk: немає етикетки,

en: no uuid
uk: немає uuid

en: too many bad pages
uk: надто багато пошкоджених сторінок

en: Out of memory
uk: Недостатньо пам'яті

en: one bad page
uk: одна пошкоджена сторінка

en: %lu bad pages
uk: %lu пошкоджених сторінок

en: unable to rewind swap-device
uk: помилка встановлення позиції на початок пристрою підкачки

en: %s: error: Nowhere to set up swap on?
uk: %s: помилка: Не вказано де створити область підкачки?

en: Unable to set up swap-space: unreadable
uk: не вдається встановити простір підкачки: не вдається прочитати

en: fsync failed
uk: помилка виконання fsync

en: Unusable
uk: Не використано

en: Free Space
uk: Вільний простір

en: Disk has been changed.
uk: Диск було змінено.

en: Reboot the system to ensure the partition table is correctly updated.
uk: Перезавантажте систему щоб впевнитись, що таблиця розділів коректно оновлена.

en: 
    WARNING: If you have created or modified any
    DOS 6.x partitions, please see the cfdisk manual
    page for additional information.
uk: 
    УВАГА: Якщо ви створили або змінити будь-які
    DOS 6.x розділи, перегляньте man сторінку з cfdisk
    щоб отримати докладнішу інформацію.

en: FATAL ERROR
uk: ФАТАЛЬНА ПОМИЛКА

en: Press any key to exit cfdisk
uk: Натисніть будь-яку клавішу для завершення cfdisk

en: Cannot seek on disk drive
uk: Помилка позиціювання на дисковому пристрої

en: Cannot read disk drive
uk: не вдається прочитати дисковий пристрій

en: Cannot write disk drive
uk: не вдається записати на дисковий пристрій

en: Too many partitions
uk: Надто багато розділів

en: Partition begins before sector 0
uk: Розділ починається перед сектором 0

en: Partition ends before sector 0
uk: Розділ закінчується перед сектором 0

en: Partition begins after end-of-disk
uk: Розділ починається після кінця диску

en: Partition ends after end-of-disk
uk: Розділ закінчується після кінця диску

en: Partition ends in the final partial cylinder
uk: Розділ закінчується у останньому неповному циліндрі

en: logical partitions not in disk order
uk: логічні розділи не у тому порядку як на диску

en: logical partitions overlap
uk: логічні розділи перекриваються

en: enlarged logical partitions overlap
uk: збільшені логічні розділи перекриваються

en: !!!! Internal error creating logical drive with no extended partition !!!!
uk: !!!! Внутрішня помилка створення логічного пристрою без розширеного розділу !!!!

en: Cannot create logical drive here -- would create two extended partitions
uk: не вдається створити тут логічний пристрій -- буде створено два розширених розділи

en: Menu item too long. Menu may look odd.
uk: Пункт меню надто довгий. Меню виглядатиме дивно.

en: Illegal key
uk: Неправильний ключ

en: Press a key to continue
uk: Натисніть будь-яку клавішу для продовження

en: Primary
uk: Первинний

en: Create a new primary partition
uk: Створити новий розділ

en: Logical
uk: Логічний

en: Create a new logical partition
uk: Створити новий логічний пристрій

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Don't create a partition
uk: Не створювати розділ

en: !!! Internal error !!!
uk: !!! Внутрішня помилка !!!

en: Size (in MB):
uk: Розмір (у MB):

en: Beginning
uk: Початок

en: Add partition at beginning of free space
uk: Додати розділ на початку вільного простору

en: End
uk: Кінець

en: Add partition at end of free space
uk: Додати розділ наприкінці вільного простору

en: No room to create the extended partition
uk: Недостатньо простору для створення розширеного розділу

en: No partition table.
uk: Відсутня таблиця розділів.

en: No partition table. Starting with zero table.
uk: Відсутня таблиця розділів або невідома сигнатура таблиці розділів.

en: Bad signature on partition table
uk: Неправильна сигнатура таблиці розділів

en: Unknown partition table type
uk: Таблиця розділів невідомого типу

en: Do you wish to start with a zero table [y/N] ?
uk: Бажаєте почати з нульової таблиці [y/N] ?

en: You specified more cylinders than fit on disk
uk: Ви вказали більше циліндрів ніж є на диску

en: Cannot open disk drive
uk: не вдається відкрити пристрій диску

en: Opened disk read-only - you have no permission to write
uk: Відкритий диск лише для читання - у вас немає прав для запису

en: Cannot get disk size
uk: не вдається отримати розмір диску

en: Bad primary partition
uk: Неправильний первинний розділ

en: Bad logical partition
uk: Неправильний логічний розділ

en: Warning!!  This may destroy data on your disk!
uk: Увага!! Це може знищити дані на диску!

en: Are you sure you want to write the partition table to disk? (yes or no):
uk: Ви впевнені, що бажаєте записати таблицю розділів на диск? (yes або no):

en: Did not write partition table to disk
uk: Не записувати таблицю розділів на диск

en: Please enter `yes' or `no'
uk: Введіть `yes'(так) або `no'(ні)

en: Writing partition table to disk...
uk: Записується таблиця розділів на диск...

en: Wrote partition table to disk
uk: Таблиця розділів записана на диск

en: No primary partitions are marked bootable. DOS MBR cannot boot this.
uk: Немає первинних розділів позначених як завантажувальні. DOS MBR не зможе завантажуватись.

en: More than one primary partition is marked bootable. DOS MBR cannot boot this.
uk: Більш ніж один розділ позначений як завантажувальний. DOS MBR не зможе завантажуватись.

en: Enter filename or press RETURN to display on screen:
uk: Введіть назву файлу або натисніть Enter, щоб відобразити екран:

en: Cannot open file '%s'
uk: не вдається відкрити файл '%s'

en: Disk Drive: %s
uk: Дисковий пристій: %s

en: Sector 0:
uk: Сектор 0:

en: Sector %d:
uk: Сектор %d:

en:    None
uk:    Немає

en:    Pri/Log
uk:    Перв/Лог

en:    Primary
uk:    Первинний

en:    Logical
uk:    Логічний

en: Unknown
uk: Невідомий

en: Boot
uk: Заван.

en: None
uk: Немає

en: Partition Table for %s
uk: Таблиця розділів для %s

en:                First       Last
uk:             Перший    Останній

en:  # Type       Sector      Sector   Offset    Length   Filesystem Type (ID) Flag
uk:  # Тип      Сектор   Сектор   Зсув    Довжина  Тип файл. системи(ID) Ознаки

en: Raw
uk: Неформатов.

en: Print the table using raw data format
uk: Вивести таблицю у 'неформатованому' вигляді

en: Sectors
uk: Сектори

en: Print the table ordered by sectors
uk: Вивести таблицю сортовану за секторами

en: Table
uk: Таблиця

en: Just print the partition table
uk: Просто вивести таблицю розділів

en: Don't print the table
uk: Не виводити таблицю

en: Help Screen for cfdisk
uk: Екран з довідкою для cfdisk

en: This is cfdisk, a curses based disk partitioning program, which
uk: Це cfdisk - консольна програма роботи з розділами на базі curses, яка

en: allows you to create, delete and modify partitions on your hard
uk: дозволяє створювати, видаляти та змінювати розділи вашого

en: disk drive.
uk: жорсткого диску.

en: Command      Meaning
uk: Команда      Призначення

en: -------      -------
uk: -------      -----------

en:   b          Toggle bootable flag of the current partition
uk:   b          Перемикнути ознаку завантаження поточного розділу

en:   d          Delete the current partition
uk:   d          Видалити поточний розділ

en:   g          Change cylinders, heads, sectors-per-track parameters
uk:   g          Змінити параметри: циліндри, головки, сектори-на-доріжку

en:              WARNING: This option should only be used by people who
uk:              УВАГА: Цей параметр повинен використовуватись лише людьми

en:              know what they are doing.
uk:              які знають, що вони роблять.

en:   h          Print this screen
uk:   h          Вивести цю довідку

en:   m          Maximize disk usage of the current partition
uk:   m          Максимізувати використання диску поточним розділом

en:              Note: This may make the partition incompatible with
uk:              Зауважте: це може зробити розділ несумісним з

en:   n          Create new partition from free space
uk:   n          Створити новий розділ у вільному просторі

en:   p          Print partition table to the screen or to a file
uk:   p          Вивести таблицю розділів на екран або у файл

en:              There are several different formats for the partition
uk:              Є декілька форматів виводу розділів:

en:                 r - Raw data (exactly what would be written to disk)
uk:                 r - не форматовані дані (у вигляді, в якому вони запишуться на диск)

en:                 s - Table ordered by sectors
uk:                 s - Таблиця сортована по секторам

en:                 t - Table in raw format
uk:                 t - таблиця не форматованих даних

en:   q          Quit program without writing partition table
uk:   q          Вийти з програми без запису таблиці розділів

en:   t          Change the filesystem type
uk:   t          Змінити тип файлової системи

en:   u          Change units of the partition size display
uk:   u          Змінити одиниці вимірювання розміру розділів

en:              Rotates through MB, sectors and cylinders
uk:              Перемикає між Мб, секторами та циліндрами

en:   W          Write partition table to disk (must enter upper case W)
uk:   W          Записати таблицю розділів на диск ( W повинен бути в верхньому регістрі)

en:              Since this might destroy data on the disk, you must
uk:              Це може зруйнувати дані на диску, тому необхідно або

en:              either confirm or deny the write by entering `yes' or
uk:              підтвердити або відмовитись від запису набравши `yes' чи

en: Up Arrow     Move cursor to the previous partition
uk: СтрілкаВгору Перемістити курсор на попередню позицію

en: Down Arrow   Move cursor to the next partition
uk: СтрілкаВниз  Перемістити курсор у наступну позицію

en: CTRL-L       Redraws the screen
uk: CTRL-L       Оновлює вміст екрану

en:   ?          Print this screen
uk:   ?          Виводить цю довідку

en: Note: All of the commands can be entered with either upper or lower
uk: Зауважте: Всі команди вводяться або у нижньому або у верхньому

en: case letters (except for Writes).
uk: регістрах (за винятком (W)запису).

en: Cylinders
uk: Циліндрів

en: Change cylinder geometry
uk: Змінити геометрію циліндру

en: Heads
uk: Головки

en: Change head geometry
uk: Змінити геометрію головки

en: Change sector geometry
uk: Змінити геометрію сектору

en: Done
uk: Виконано

en: Done with changing geometry
uk: Завершити зміну геометрії

en: Enter the number of cylinders:
uk: Введіть кількість циліндрів:

en: Illegal cylinders value
uk: Недопустиме значення циліндрів

en: Enter the number of heads:
uk: Введіть геометрію головок:

en: Illegal heads value
uk: Недопустиме значення головок

en: Enter the number of sectors per track:
uk: Введіть кількість секторів на доріжку:

en: Illegal sectors value
uk: Недопустиме значення секторів

en: Enter filesystem type:
uk: Введіть тип файлової системи:

en: Cannot change FS Type to empty
uk: Тип ФС не може бути порожнім

en: Cannot change FS Type to extended
uk: Не можна змінювати тип ФС на розширений

en: Unk(%02X)
uk: Невід(%02X)

en: , NC
uk: , НК

en: NC
uk: НК

en: Pri/Log
uk: Перв/Лог

en: Unknown (%02X)
uk: Невідомий (%02X)

en: Disk Drive: %s
uk: Пристій диску: %s

en: Size: %lld bytes, %lld MB
uk: Розмір: %lld байт, %lld Мб

en: Size: %lld bytes, %lld.%lld GB
uk: Розмір: %lld байт, %lld.%lld Гб

en: Heads: %d   Sectors per Track: %d   Cylinders: %lld
uk: Головок: %d   Секторів на доріжку: %d   Циліндрів: %lld

en: Name
uk: Назва

en: Flags
uk: Ознаки

en: Part Type
uk: Тип розд.

en: FS Type
uk: Тип ФС

en: [Label]
uk: [Позначка]

en:     Sectors
uk:    Секторів

en:   Cylinders
uk:   Циліндрів

en:   Size (MB)
uk: Розмір (Мб)

en:   Size (GB)
uk: Розмір (Гб)

en: Bootable
uk: Завантаж.

en: Toggle bootable flag of the current partition
uk: Перемикнути ознаку завантаження поточного розділу

en: Delete
uk: Видалити

en: Delete the current partition
uk: Видалити поточний розділ

en: Geometry
uk: Геометрія

en: Change disk geometry (experts only)
uk: Змінити геометрію диску (лише для фахівців)

en: Help
uk: Довідка

en: Print help screen
uk: Вивести вікно з довідкою

en: Maximize
uk: Максимум

en: Maximize disk usage of the current partition (experts only)
uk: Максимізувати використання диску поточним розділом (для фахівців)

en: New
uk: Новий

en: Create new partition from free space
uk: Створити новий розділ у вільному просторі

en: Print
uk: Вивести

en: Print partition table to the screen or to a file
uk: Вивести таблицю розділів на екран або у файл

en: Quit
uk: Вихід

en: Quit program without writing partition table
uk: Вийти з програми без запису таблиці розділів

en: Type
uk: Тип

en: Change the filesystem type (DOS, Linux, OS/2 and so on)
uk: Змінити тип файлової системи (DOS, Linux, OS/2 та ін.)

en: Units
uk: Одиниці

en: Change units of the partition size display (MB, sect, cyl)
uk: Змінити одиниці вимірювання розмірів розділу (МБ. сект, цил)

en: Write
uk: Записати

en: Write partition table to disk (this might destroy data)
uk: Записати таблицю розділів на диск (може зіпсувати дані)

en: Cannot make this partition bootable
uk: не вдається зробити розділ завантажувальним

en: Cannot delete an empty partition
uk: не вдається видалити порожній розділ

en: Cannot maximize this partition
uk: не вдається максимізувати цей розділ

en: This partition is unusable
uk: Цей розділ не використовується

en: This partition is already in use
uk: Цей розділ вже використовується

en: Cannot change the type of an empty partition
uk: не вдається змінити тип порожнього розділу

en: No more partitions
uk: Немає більше розділів

en: Illegal command
uk: Неправильна команда

en: 
    Usage:
    Print version:
            %s -v
    Print partition table:
            %s -P {r|s|t} [options] device
    Interactive use:
            %s [options] device
    
    Options:
    -a: Use arrow instead of highlighting;
    -z: Start with a zero partition table, instead of reading the pt from disk;
    -c C -h H -s S: Override the kernel's idea of the number of cylinders,
                    the number of heads and the number of sectors/track.
uk: 
    Використання:
    Вивід версії:
            %s -v
    Вивід таблиці розділів:
            %s -P {r|s|t} [параметри] пристрій
    Інтерактивне використання:
            %s [параметри] пристрій
    
    Параметри:
    -a: використовувати стрілки замість підсвічування;
    -z: Почати з нульової таблиці розділів, а не читати її з диску;
    -c Ц -h Г -s С: Перевизначити отриману від ядра кількість циліндрів,
                    кількість головок та кількість секторів/доріжку.

en: 
    	There is a valid AIX label on this disk.
    	Unfortunately Linux cannot handle these
    	disks at the moment.  Nevertheless some
    	advice:
    	1. fdisk will destroy its contents on write.
    	2. Be sure that this disk is NOT a still vital
    	   part of a volume group. (Otherwise you may
    	   erase the other disks as well, if unmirrored.)
    	3. Before deleting this physical volume be sure
    	   to remove the disk logically from your AIX
    	   machine.  (Otherwise you become an AIXpert).
uk: 
    	На цьому диску знайдено правильну етикетку AIX диску.
    	Нажаль наразі Linux не підтримує цей тип дисків.
    	Проте деякі поради:
    	1. fdisk знищить вміст при запису.
    	2. Перевірте, що цей диск НЕ є життєво
    	   необхідною частиною групи томів. (У іншому випадку
    	   також можна стерти інші диски.)
    	3. Перед видаленням цього фізичного тому переконайтесь що
    	   диско логічно видалений з AIX
    	   системи.  (У іншому випадку ви станете фахівцем з AIX).

en: 
    BSD label for device: %s
uk: 
    BSD етикетка пристрою: %s

en: Command action
uk: Команда дія

en:    d   delete a BSD partition
uk:    d   видалити BSD розділ

en:    e   edit drive data
uk:    e   редагувати дані диску

en:    i   install bootstrap
uk:    i   встановити bootstrap

en:    l   list known filesystem types
uk:    l   перелік відомих типів файлових систем

en:    m   print this menu
uk:    m   вивести це меню

en:    n   add a new BSD partition
uk:    n   додати новий BSD розділ

en:    p   print BSD partition table
uk:    p   вивести таблицю розділів BSD

en:    q   quit without saving changes
uk:    q   вийти без збереження змін

en:    r   return to main menu
uk:    r   повернутись до головного меню

en:    s   show complete disklabel
uk:    s   показати всю етикетку диску

en:    t   change a partition's filesystem id
uk:    t   змінити ідентифікатор файлової системи розділу

en:    u   change units (cylinders/sectors)
uk:    u   змінити одиниці виміру (циліндри/сектори)

en:    w   write disklabel to disk
uk:    w   записати етикетку диску на диск

en:    x   link BSD partition to non-BSD partition
uk:    x   посилання з BSD розділу на не-BSD розділ

en: Partition %s has invalid starting sector 0.
uk: Розділ %s має неправильну кількість секторів 0.

en: Reading disklabel of %s at sector %d.
uk: Читається етикетка диску %s з сектору %d.

en: There is no *BSD partition on %s.
uk: Немає *BSD розділів на %s.

en: BSD disklabel command (m for help):
uk: Команда режиму BSD етикетки диску (m - довідка):

en: First %s
uk: Перший %s

en: Last %s or +size or +sizeM or +sizeK
uk: Останній %s або +size або +sizeM або +sizeK

en: type: %s
uk: тип: %s

en: type: %d
uk: тип: %d

en: disk: %.*s
uk: диск: %.*s

en: label: %.*s
uk: етикетка: %.*s

en: flags:
uk: ознаки:

en:  removable
uk:  змінний

en:  badsect
uk:  пошк.сект

en: bytes/sector: %ld
uk: байт/сектор: %ld

en: sectors/track: %ld
uk: секторів/доріжку: %ld

en: tracks/cylinder: %ld
uk: доріжок/циліндр: %ld

en: sectors/cylinder: %ld
uk: векторів/циліндр: %ld

en: cylinders: %ld
uk: циліндрів: %ld

en: rpm: %d
uk: об/хв: %d

en: interleave: %d
uk: чергування: %d

en: trackskew: %d
uk: доріжк.ухил: %d

en: cylinderskew: %d
uk: циліндр.ухил: %d

en: headswitch: %ld		# milliseconds
uk: перемик.головок: %ld		# мілісекунд

en: track-to-track seek: %ld	# milliseconds
uk: перех.наст.доріжки: %ld	# мілісекунд

en: drivedata:
uk: дані:

en: 
    %d partitions:
uk: 
    %d розділів:

en: #       start       end      size     fstype   [fsize bsize   cpg]
uk: #      початок     кінець   розмір    тип фс   [розм.фс розм.бл cpg]

en: Writing disklabel to %s.
uk: Запис етикетки диску у %s.

en: %s contains no disklabel.
uk: %s не містить етикетки диску.

en: Do you want to create a disklabel? (y/n)
uk: Створити нову етикетку диску? (y/n)

en: bytes/sector
uk: байт/сектор

en: sectors/track
uk: секторів/доріжку

en: tracks/cylinder
uk: доріжок/циліндр

en: cylinders
uk: циліндри

en: sectors/cylinder
uk: секторів/циліндр

en: Must be <= sectors/track * tracks/cylinder (default).
uk: Повинно бути <= секторів/доріжку * доріжок/циліндр (типово).

en: rpm
uk: об/хв

en: interleave
uk: чергування

en: trackskew
uk: доріжк.ухил

en: cylinderskew
uk: циліндр.ухил

en: headswitch
uk: перех.головок

en: track-to-track seek
uk: перех.наст.доріжки

en: Bootstrap overlaps with disk label!
uk: Bootstrap перекривається з етикеткою диску!

en: Bootstrap installed on %s.
uk: Встановлено у %s.

en: Partition (a-%c):
uk: Розділ (a-%c):

en: The maximum number of partitions has been created
uk: Вже створено максимальну кількість розділів

en: This partition already exists.
uk: Цей розділ вже існує.

en: Warning: too many partitions (%d, maximum is %d).
uk: Попередження: надто багато розділів (%d, максимум - %d).

en: 
    Syncing disks.
uk: 
    Синхронізуються диски.

en: Unable to open %s
uk: не вдається відкрити %s

en: Unable to read %s
uk: не вдається прочитати %s

en: Unable to seek on %s
uk: не вдається перейти на %s

en: Unable to write %s
uk: не вдається записати %s

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s
uk: помилка BLKGETSIZE ioctl на %s

en: Unable to allocate any more memory
uk: не вдається виділити додаткову пам'ять

en: Fatal error
uk: Фатальна помилка

en:    a   toggle a read only flag
uk:    a   перемикнути ознаку лише-для-читання

en:    b   edit bsd disklabel
uk:    b   редагувати bsd етикетку диску

en:    c   toggle the mountable flag
uk:    c   перемикнути ознаку монтування

en:    d   delete a partition
uk:    d   видалити розділ

en:    l   list known partition types
uk:    l   перелік відомих типів розділів

en:    n   add a new partition
uk:    n   додати новий пристрій

en:    o   create a new empty DOS partition table
uk:    o   створити нову порожню DOS таблицю розділів

en:    p   print the partition table
uk:    p   вивести таблицю розділів

en:    s   create a new empty Sun disklabel
uk:    s   створити нову порожню Sun етикетку диску

en:    t   change a partition's system id
uk:    t   змінити системний ідентифікатор розділу

en:    u   change display/entry units
uk:    u   змінити одиниці відображення/вводу

en:    v   verify the partition table
uk:    v   перевірити таблицю розділів

en:    w   write table to disk and exit
uk:    w   записати таблицю на диск та вийти

en:    x   extra functionality (experts only)
uk:    x   додаткова функціональність (для фахівців)

en:    a   select bootable partition
uk:    a   вибрати завантажувальний розділ

en:    b   edit bootfile entry
uk:    b   редагувати елемент завантажувального файлу

en:    c   select sgi swap partition
uk:    c   вибрати sgi розділ підкачки

en:    a   toggle a bootable flag
uk:    a   перемикнути ознаку завантаження

en:    c   toggle the dos compatibility flag
uk:    c   перемикнути ознаку сумісності з dos

en:    a   change number of alternate cylinders
uk:    a   змінити кількість запасних циліндрів

en:    c   change number of cylinders
uk:    c   змінити кількість циліндрів

en:    d   print the raw data in the partition table
uk:    d   вивести таблицю розділів у не форматованому вигляді

en:    e   change number of extra sectors per cylinder
uk:    e  змінити кількість додаткових секторів на циліндр

en:    h   change number of heads
uk:    h   змінити кількість головок

en:    i   change interleave factor
uk:    i   змінити фактор чергування

en:    o   change rotation speed (rpm)
uk:    o   змінити швидкість обертання (rpm)

en:    s   change number of sectors/track
uk:    s   змінити кількість секторів/доріжку

en:    y   change number of physical cylinders
uk:    y   змінити кількість фізичних циліндрів

en:    b   move beginning of data in a partition
uk:    b   перемістити початок даних розділу

en:    e   list extended partitions
uk:    e   вивести список розширених розділів

en:    g   create an IRIX (SGI) partition table
uk:    g   створити IRIX (SGI) таблицю розділів

en:    f   fix partition order
uk:    f   виправити порядок розділів

en: You must set
uk: Необхідно встановити

en: heads
uk: головки

en: sectors
uk: сектори

en: %s%s.
    You can do this from the extra functions menu.
uk: %s%s.
    Ви можете зробити це з меню додаткових функцій.

en:  and
uk:  та

en: Bad offset in primary extended partition
uk: Неправильний зсув у головному розширеному розділі

en: Warning: omitting partitions after #%d.
    They will be deleted if you save this partition table.
uk: Попередження: розділи після #%d пропускаються.
    Вони будуть видалені, якщо ви збережете цю таблицю розділів.

en: Warning: extra link pointer in partition table %d
uk: Попередження: додатковий вказівник у таблиці розділів %d

en: Warning: ignoring extra data in partition table %d
uk: Попередження: додаткові дані у таблиці розділів проігноровано %d

en: Note: sector size is %d (not %d)
uk: Примітка: розмір сектору %d (не %d)

en: You will not be able to write the partition table.
uk: Ви не зможете записати таблицю розділів.

en: This disk has both DOS and BSD magic.
    Give the 'b' command to go to BSD mode.
uk: Цей диск має як DOS сигнатуру, так і BSD.
    Дайте команду 'b', щоб перейти у BSD режим.

en: Device contains neither a valid DOS partition table, nor Sun, SGI or OSF disklabel
uk: Пристрій не містить ані правильної DOS таблиці розділів, ані Sun, SGI чи OSF етикетки диску

en: Internal error
uk: Внутрішня помилка

en: Ignoring extra extended partition %d
uk: Додаткові розширені розділи ігноруються %d

en: Warning: invalid flag 0x%04x of partition table %d will be corrected by w(rite)
uk: Попередження: неправильна ознака 0x%04x таблиці розділів %d буде виправлена при w(запису)

en: 
    got EOF thrice - exiting..
uk: 
    тричі отримано EOF - завершення..

en: Hex code (type L to list codes):
uk: Шістнадцятковий код (наберіть L щоб переглянути перелік кодів)

en: %s (%u-%u, default %u):
uk: %s (%u-%u, типово %u):

en: Using default value %u
uk: Використовується типове значення %u

en: Value out of range.
uk: Значення за межами діапазону.

en: Partition number
uk: Номер розділу

en: Warning: partition %d has empty type
uk: Попередження: розділ %d має порожнє поле типу

en: Selected partition %d
uk: Вибраний розділ %d

en: No partition is defined yet!
uk: Ще не визначено жодного розділу!

en: All primary partitions have been defined already!
uk: Всі первинні розділи вже були визначені!

en: cylinder
uk: циліндр

en: sector
uk: сектор

en: Changing display/entry units to %s
uk: Змінюються одиниці відображення/вводу на %s

en: WARNING: Partition %d is an extended partition
uk: УВАГА: Розділ %d є розширеним розділом

en: DOS Compatibility flag is set
uk: Ознаку сумісності з DOS встановлено

en: DOS Compatibility flag is not set
uk: Ознаку сумісності з DOS не встановлено

en: Partition %d does not exist yet!
uk: Розділ %d ще не існує!

en: Type 0 means free space to many systems
    (but not to Linux). Having partitions of
    type 0 is probably unwise. You can delete
    a partition using the `d' command.
uk: На багатьох системах тип 0 означає вільний простір
    (але не на Linux). Мати розділи з типом 0, 
    можливо, нерозсудливо. Ви можете видалити
    розділ використовуючи команду `d'.

en: You cannot change a partition into an extended one or vice versa
    Delete it first.
uk: Не можна перетворювати первинний розділ у розширений, або навпаки
    Спочатку видаліть його.

en: Consider leaving partition 3 as Whole disk (5),
    as SunOS/Solaris expects it and even Linux likes it.
uk: Обміркуйте варіант розташування розділу 3 на весь дик (5),
    тому що на це покладаються SunOS/Solaris, та Linux також це сприймає.

en: Changed system type of partition %d to %x (%s)
uk: Змінено тип системи розділу %d на %x (%s)

en: Partition %d has different physical/logical beginnings (non-Linux?):
uk: У розділу %d відрізняються фізичний та логічний початок (не-Linux?):

en:      phys=(%d, %d, %d)
uk:      фіз=(%d, %d, %d)

en: logical=(%d, %d, %d)
uk: логічний=(%d, %d, %d)

en: Partition %d has different physical/logical endings:
uk: У розділу %d відрізняються фізичний та логічний кінці:

en: Partition %i does not start on cylinder boundary:
uk: Розділ %i не починається на межі циліндру:

en: should be (%d, %d, 1)
uk: повинно бути (%d, %d, 1)

en: Partition %i does not end on cylinder boundary.
uk: Розділ %i не закінчується на межі циліндру.

en: should be (%d, %d, %d)
uk: повинно бути (%d, %d, %d)

en: 
    Disk %s: %ld MB, %lld bytes
uk: 
    Диск %s: %ld Мб, %lld байт

en: 
    Disk %s: %ld.%ld GB, %lld bytes
uk: 
    Диск %s: %ld.%ld Гб, %lld байт

en: , total %llu sectors
uk: , загалом %llu секторів

en: Nothing to do. Ordering is correct already.
uk: Немає що робити. Порядок вже коректний.

en: This doesn't look like a partition table
    Probably you selected the wrong device.
uk: Не схоже на таблицю розділів
    Можливо ви вибрали неправильний пристрій.

en: %*s Boot      Start         End      Blocks   Id  System
uk: %*s Завант  Початок     Кінець     Блоків  Ід  Система

en: Device
uk: Пристрій

en: 
    Partition table entries are not in disk order
uk: 
    Елементи таблиці розділів не у тому порядку, як на диску

en: Nr AF  Hd Sec  Cyl  Hd Sec  Cyl     Start      Size ID
uk: № Акт Гол Сек Цил Гол Сек  Цил  Початок   Розмір Ід

en: Warning: partition %d contains sector 0
uk: Попередження: розділ %d містить нульовий сектор

en: Partition %d: head %d greater than maximum %d
uk: Розділ %d: головка %d перевищує максимум %d

en: Partitions %d: cylinder %d greater than maximum %d
uk: Розділ %d: циліндр %d перевищує максимум %d

en: Partition %d: previous sectors %d disagrees with total %d
uk: Розділ %d: кількість попередніх секторів %d відрізняється від загальної %d

en: Warning: bad start-of-data in partition %d
uk: Попередження: неправильна область початку даних у розділі %d

en: Warning: partition %d overlaps partition %d.
uk: Попередження: розділ %d перекривається з розділом %d.

en: Warning: partition %d is empty
uk: Попередження: розділ %d порожній

en: Logical partition %d not entirely in partition %d
uk: Логічний розділ %d не вміщується цілком у розділ %d

en: Partition %d is already defined.  Delete it before re-adding it.
uk: Розділ %d вже визначений.  Видаліть його перед повторним додаванням.

en: No free sectors available
uk: Немає наявних вільних секторів

en: 	Sorry - this fdisk cannot handle AIX disk labels.
    	If you want to add DOS-type partitions, create
    	a new empty DOS partition table first. (Use o.)
    	WARNING: This will destroy the present disk contents.
uk: 	Пробачте - ця програма fdisk не підтримує AIX етикетки диску.
    	Якщо ви бажаєте додати DOS розділи, створіть спочатку нову
    	DOS таблицю розділів. (Використовуйте команду o.)
    	ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: Це призведе до знищення поточного вмісту диску.

en: You must delete some partition and add an extended partition first
uk: Спочатку необхідно видалити деякий розділ та додати розширений розділ

en: All logical partitions are in use
uk: Усі логічні розділи зайняті

en: Adding a primary partition
uk: Додається первинний розділ

en: Command action
       %s
       p   primary partition (1-4)
uk: Команда дія
       %s
       p   первинний розділ (1-4)

en: l   logical (5 or over)
uk: l   логічний (5 або більше)

en: e   extended
uk: e   розширений

en: Invalid partition number for type `%c'
uk: Неправильний номер розділу для типу `%c'

en: The partition table has been altered!
uk: Таблиця розділів була змінена!

en: Calling ioctl() to re-read partition table.
uk: Викликається ioctl(), щоб перечитати таблицю розділів.

en: 
    WARNING: If you have created or modified any DOS 6.x
    partitions, please see the fdisk manual page for additional
    information.
uk: 
    ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: Якщо ви створили або змінили будь-які DOS 6.x
    розділи, перегляньте man-сторінку з fdisk для отримання додаткової
    інформації.

en: 
    Error closing file
uk: 
    Помилка закривання файлу

en: Syncing disks.
uk: Синхронізація дисків.

en: Partition %d has no data area
uk: Розділ %d не має області даних

en: New beginning of data
uk: Новий початок даних

en: Expert command (m for help):
uk: Команди експертного режиму(m - довідка):

en: Number of cylinders
uk: Кількість циліндрів

en: Number of heads
uk: Кількість головок

en: Number of sectors
uk: Кількість секторів

en: Warning: setting sector offset for DOS compatiblity
uk: Попередження: встановлюється зсув сектору для сумісності з DOS

en: Disk %s doesn't contain a valid partition table
uk: Диск %s не містить правильної таблиці розділів

en: Cannot open %s
uk: не вдається відкрити %s

en: cannot open %s
uk: не вдається відкрити %s

en: %c: unknown command
uk: %c: невідома команда

en: This kernel finds the sector size itself - -b option ignored
uk: Це ядро визначає розмір сектору саме, тому -b параметри проігноровано

en: Warning: the -b (set sector size) option should be used with one specified device
uk: Попередження: з вказаним пристроєм повинен використовуватись параметр -b (встановити розмір сектора)

en: Detected an OSF/1 disklabel on %s, entering disklabel mode.
uk: Знайдено OSF/1 етикетку диску на %s, перехід у режим етикетки диску.

en: Command (m for help):
uk: Команда (m - довідка):

en: 
    The current boot file is: %s
uk: 
    Поточний файл завантаження: %s

en: Please enter the name of the new boot file:
uk: Введіть назву нового файлу завантаження:

en: Boot file unchanged
uk: Файл завантаження не змінено

en: 
    	Sorry, no experts menu for SGI partition tables available.
uk: 
    	Пробачте, меню для фахівців недоступне для SGI таблиці розділів.

en: SGI volume
uk: SGI том

en: According to MIPS Computer Systems, Inc the Label must not contain more than 512 bytes
uk: Згідно MIPS Computer Systems, Inc етикетка не повинна містити більше ніж 512 байт

en: Detected sgi disklabel with wrong checksum.
uk: Знайдено sgi етикетку диска з неправильною контрольною сумою.

en: ----- partitions -----
    Pt# %*s  Info     Start       End   Sectors  Id  System
uk: ----- розділи -----
    Рзд# %*s  Інфо   Початок    Кінець  Секторів  Ід  Система

en: ----- Bootinfo -----
    Bootfile: %s
    ----- Directory Entries -----
uk: ----- Завантажувальна інформація -----
    Завантажувальний файл: %s
    ----- Елементи каталогу -----

en: %2d: %-10s sector%5u size%8u
uk: %2d: %-10s сектор%5u розмір%8u

en: 
    Invalid Bootfile!
    	The bootfile must be an absolute non-zero pathname,
    	e.g. "/unix" or "/unix.save".
uk: 
    Неправильний завантажувальний файл!
    	Завантажувальний файл повинен мати не-нульовий абсолютний шлях,
    	наприклад,  "/unix" або "/unix.save".

en: 
    	Name of Bootfile too long:  16 bytes maximum.
uk: 
    	Назва завантажувального файлу надто велика:  максимум 16 байт.

en: 
    	Bootfile must have a fully qualified pathname.
uk: 
    	Завантажувальний файл повинен мати абсолютний шлях.

en: 
    	Be aware, that the bootfile is not checked for existence.
    	SGI's default is "/unix" and for backup "/unix.save".
uk: 
    	Знайте, що існування завантажувального файлу не перевіряється.
    	Типові для SGI -  "/unix" та резервна копія "/unix.save".

en: 
    	Bootfile is changed to "%s".
uk: 
    	Завантажувальний файл змінено на "%s".

en: More than one entire disk entry present.
uk: Присутній більш ніж один елемент диску.

en: No partitions defined
uk: Не визначено розділів

en: IRIX likes when Partition 11 covers the entire disk.
uk: IRIX покладається на те, що розділ 11 займає весь диск.

en: The entire disk partition should start at block 0,
    not at diskblock %d.
uk: Розділ на весь диск повинен починатись з блоку 0,
    а не з блоку диску %d.

en: The entire disk partition is only %d diskblock large,
    but the disk is %d diskblocks long.
uk: Розділ на весь диск довжиною лише %d дискових блоків,
    але довжина диску складає %d дискових блоків.

en: One Partition (#11) should cover the entire disk.
uk: Розділ (#11) повинен займати весь диск.

en: Partition %d does not start on cylinder boundary.
uk: Розділ %d не починається з межі циліндру.

en: Partition %d does not end on cylinder boundary.
uk: Розділ %d не закінчується на межі циліндру.

en: The Partition %d and %d overlap by %d sectors.
uk: Розділи %d та %d перекриваються на %d секторів.

en: Unused gap of %8u sectors - sectors %8u-%u
uk: Невикористаний простір з %8u секторів - сектори %8u-%u

en: 
    The boot partition does not exist.
uk: 
    Завантажувальний розділ не існує.

en: 
    The swap partition does not exist.
uk: 
    Розділ підкачки не існує.

en: 
    The swap partition has no swap type.
uk: 
    Розділ підкачки має тип не підкачки.

en: 	You have chosen an unusual boot file name.
uk: 	Ви вибрали незвичайну назву файлу завантаження.

en: Sorry You may change the Tag of non-empty partitions.
uk: Пробачте, Ви можете змінити тег не-порожніх розділів.

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is of type "SGI volhdr", the IRIX system will rely on it to
    retrieve from its directory standalone tools like sash and fx.
    Only the "SGI volume" entire disk section may violate this.
    Type YES if you are sure about tagging this partition differently.
uk: Наполегливо рекомендується, щоб тип розділу зі зсувом 0
    був "SGI volhdr", IRIX система покладається на це при
    отримані з її каталогу окремих утиліт, наприклад sash та fx.
    Не дотримуватись цього можуть лише "SGI volume" на весь диск.
    Введіть YES, якщо ви впевнені, що хочете позначити цей розділ по-іншому.

en: Do You know, You got a partition overlap on the disk?
uk: Ви знаєте, що на диску є розділи, що перекриваються?

en: Attempting to generate entire disk entry automatically.
uk: Спроба створити весь диск автоматично.

en: The entire disk is already covered with partitions.
uk: Весь диск вже зайнятий розділами.

en: You got a partition overlap on the disk. Fix it first!
uk: На диску є розділи, що перекриваються. Спочатку виправте це!

en: It is highly recommended that eleventh partition
    covers the entire disk and is of type `SGI volume'
uk: Наполегливо рекомендується, щоб одинадцятий розділ
    займав увесь диск та мав тип `SGI volume'

en: You will get a partition overlap on the disk. Fix it first!
uk: Ваші розділи на диску будуть перекриватись. Виправте це!

en:  Last %s
uk:  Останній %s

en: Building a new SGI disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content will be unrecoverably lost.
uk: Створення нової SGI етикетки диску.  Зміни залишатимуться в пам'яті,
    доки ви їх не запишете. Після чого, звичайно, попередній вміст
    буде втрачено.

en: Warning:  BLKGETSIZE ioctl failed on %s.  Using geometry cylinder value of %d.
    This value may be truncated for devices > 33.8 GB.
uk: Попередження: BLKGETSIZE ioctl завершився аварійно на %s. Використовується значення геометрії циліндру %d.
    Це значення може бути відсічене для пристроїв > 33.8 ГБ.

en: Trying to keep parameters of partition %d.
uk: Спроба зберегти параметри розділу %d.

en: ID=%02x	START=%d	LENGTH=%d
uk: ІД=%02x	ПОЧАТОК=%d	ДОВЖИНА=%d

en: Whole disk
uk: Весь диск

en: Detected sun disklabel with wrong checksum.
    Probably you'll have to set all the values,
    e.g. heads, sectors, cylinders and partitions
    or force a fresh label (s command in main menu)
uk: Знайдено sun етикетку диска з неправильною контрольною сумою.
    Можливо слід перевстановити всі значення,
    такі як головки, сектори, циліндри та розділи
    або примусово очистити етикетку (команда s у головному меню)

en: Building a new sun disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content won't be recoverable.
uk: Створюється нова sun етикетка диску. Зміни залишатимуться у пам'яті,
    доки ви не запишете їх. Після чого, звичайно, попередній вміст
    буде втрачено.

en: Sectors/track
uk: Секторів/доріжку

en: Partition %d doesn't end on cylinder boundary
uk: Розділ %d не закінчується на межі циліндру

en: Partition %d overlaps with others in sectors %d-%d
uk: Розділ %d перекривається з іншим у секторах %d-%d

en: Unused gap - sectors 0-%d
uk: Невикористаний простір - сектори 0-%d

en: Unused gap - sectors %d-%d
uk: Невикористаний простір - сектори %d-%d

en: Other partitions already cover the whole disk.
    Delete some/shrink them before retry.
uk: Інші розділи вже займають весь диск.
    Видаліть частину/зменшіть їх розмір перед спробою.

en: Sector %d is already allocated
uk: Сектор %d вже розподілений

en: You haven't covered the whole disk with the 3rd partition, but your value
    %d %s covers some other partition. Your entry has been changed
    to %d %s
uk: Третій розділ не займає весь диск, але значення
    %d %s перекриває деякий інший розділ. Ваш елемент було змінено
    на %d %s

en: If you want to maintain SunOS/Solaris compatibility, consider leaving this
    partition as Whole disk (5), starting at 0, with %u sectors
uk: Якщо ви бажаєте підтримувати сумісність з SunOS/Solaris, створіть цей розділ як
    весь диск(5), починаючи з 0, розміром %u секторів

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is UFS, EXT2FS filesystem or SunOS swap. Putting Linux swap
    there may destroy your partition table and bootblock.
    Type YES if you're very sure you would like that partition
    tagged with 82 (Linux swap):
uk: Наполегливо рекомендується, щоб розділ зі зсувом 0 був UFS,
    файловою системою EXT2FS або SunOS swap. Якщо тут вставити Linux swap,
    можна зруйнувати таблицю розділів та завантажувальний блок.
    Введіть YES, якщо ви справді впевнені, що бажаєте позначити розділ
    типом 82 (Linux swap):

en: %*s Flag    Start       End    Blocks   Id  System
uk: %*s Ознака Початок    Кінець     Блоки   Ід  Система

en: Number of alternate cylinders
uk: Кількість запасних циліндрів

en: Extra sectors per cylinder
uk: Додаткових секторів у циліндрі

en: Interleave factor
uk: Фактор чергування

en: Rotation speed (rpm)
uk: Швидкість обертання (об/хв)

en: Number of physical cylinders
uk: Кількість фізичних циліндрів

en: Empty
uk: Порожн

en: Old Minix
uk: Old  Minix

en: Solaris boot
uk: Solaris завантажувальний

en: Non-FS data
uk: Не-ФС дані

en: seek error on %s - cannot seek to %lu
uk: помилка позиціювання %s - не вдається перейти на %lu

en: seek error: wanted 0x%08x%08x, got 0x%08x%08x
uk: помилка позиціювання: очікувалось 0x%08x%08x, отримано 0x%08x%08x

en: out of memory - giving up
uk: недостатньо пам'яті - відмова

en: read error on %s - cannot read sector %lu
uk: помилка читання %s - не вдається прочитати сектор %lu

en: ERROR: sector %lu does not have an msdos signature
uk: ПОМИЛКА: сектор %lu немає msdos сигнатури

en: write error on %s - cannot write sector %lu
uk: помилка запису на %s - не вдається записати сектор %lu

en: cannot open partition sector save file (%s)
uk: не вдається відкрити файл збереження сектору розділу (%s)

en: write error on %s
uk: помилка запису на %s

en: cannot stat partition restore file (%s)
uk: не вдається отримати інформацію про файл відновлення розділу (%s)

en: partition restore file has wrong size - not restoring
uk: файл відновлення розділу має неправильний розмір - відміна відновлення

en: out of memory?
uk: недостатньо пам'яті

en: cannot open partition restore file (%s)
uk: не вдається відкрити файл відновлення (%s)

en: error reading %s
uk: помилка читання %s

en: cannot open device %s for writing
uk: не вдається відкрити пристрій %s для запису

en: error writing sector %lu on %s
uk: помилка запису сектору %lu на %s

en: Disk %s: cannot get geometry
uk: Диск %s: не вдається отримати геометрію

en: Disk %s: cannot get size
uk: Диск %s: не вдається отримати розмір

en: Warning: start=%lu - this looks like a partition rather than
    the entire disk. Using fdisk on it is probably meaningless.
    [Use the --force option if you really want this]
uk: Попередження: початок=%lu - схоже на розділ, а не на диск.
    Використання fdisk для нього мабуть безглуздо..
    [Використовуйте параметр --force, якщо ви дійсно цього бажаєте]

en: Warning: HDIO_GETGEO says that there are %lu heads
uk: Попередження: HDIO_GETGEO вказує, що є %lu головок

en: Warning: HDIO_GETGEO says that there are %lu sectors
uk: Попередження: HDIO_GETGEO вказує, що є %lu секторів

en: Warning: BLKGETSIZE/HDIO_GETGEO says that there are %lu cylinders
uk: Попередження: BLKGETSIZE/HDIO_GETGEO вказує, що є %lu циліндрів

en: Warning: unlikely number of sectors (%lu) - usually at most 63
    This will give problems with all software that uses C/H/S addressing.
uk: Попередження: неправильна кількість секторів (%lu) - зазвичай щонайбільше 63
    Це буде спричиняти проблеми з усім ПЗ, яке використовує C/H/S адресацію.

en: 
    Disk %s: %lu cylinders, %lu heads, %lu sectors/track
uk: 
    Диск %s: %lu циліндрів, %lu головок, %lu секторів/доріжку

en: %s of partition %s has impossible value for head: %lu (should be in 0-%lu)
uk: %s з розділу %s має неможливе значення кількості головок: %lu (мусить бути 0-%lu)

en: %s of partition %s has impossible value for sector: %lu (should be in 1-%lu)
uk: %s з розділу %s має неможливе значення кількості секторів: %lu (мусить бути 1-%lu)

en: %s of partition %s has impossible value for cylinders: %lu (should be in 0-%lu)
uk: %s з розділу %s має неможливе значення кількості циліндрів: %lu (мусить бути 0-%lu)

en: Id  Name
uk: Ідентиф. Назва

en: Re-reading the partition table ...
uk: Перечитується таблиця розділів ...

en: Error closing %s
uk: Помилка закривання %s

en: %s: no such partition
uk: %s: немає такого розділу

en: unrecognized format - using sectors
uk: нерозпізнаний формат - використовуються сектори

en: unimplemented format - using %s
uk: нереалізований формат - використовується %s

en: Units = cylinders of %lu bytes, blocks of 1024 bytes, counting from %d
uk: Одиниці виміру = циліндри по %lu байт, блоки по 1024 байт, рахуючи від %d

en:    Device Boot Start     End   #cyls    #blocks   Id  System
uk: Пристрій Завант Початок Кінець Циліндрів Блоків   Ід  Система

en: Units = sectors of 512 bytes, counting from %d
uk: Одиниці виміру = сектори по 512 байт, рахуючи від %d

en:    Device Boot    Start       End   #sectors  Id  System
uk: Пристрій Завант Початок    Кінець   Секторів  Ід  Система

en: Units = blocks of 1024 bytes, counting from %d
uk: Одиниця виміру = блоки по 1024 байт, рахуючи від %d

en:    Device Boot   Start       End    #blocks   Id  System
uk: Пристрій Завант Початок   Кінець     Блоків   Ід  Система

en: Units = mebibytes of 1048576 bytes, blocks of 1024 bytes, counting from %d
uk: Одиниці виміру = mebi-байти по 1048576 байт, блоки по 1024 байт, рахуючи від %d

en:    Device Boot Start   End    MiB    #blocks   Id  System
uk:   Пристрій Завант Початок Кінець Мб     Блоків   Ід  Система

en: 		start: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
uk: 		початок: (c,h,s) очікувалось (%ld,%ld,%ld) знайдено (%ld,%ld,%ld)

en: 		end: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
uk: 		кінець: (c,h,s) очікувалось (%ld,%ld,%ld) знайдено (%ld,%ld,%ld)

en: partition ends on cylinder %ld, beyond the end of the disk
uk: розділ закінчується на циліндрі  %ld, за межею обсягу диску

en: No partitions found
uk: Не знайдено розділів

en: Warning: The partition table looks like it was made
      for C/H/S=*/%ld/%ld (instead of %ld/%ld/%ld).
    For this listing I'll assume that geometry.
uk: Попередження: Схоже,що таблиця розділів була зроблена
      для C/H/S=*/%ld/%ld (замість %ld/%ld/%ld).
    Для цього виводу вважатиметься ця геометрія.

en: no partition table present.
uk: відсутня таблиця розділів.

en: strange, only %d partitions defined.
uk: дивно, визначено лише %d розділів.

en: Warning: partition %s has size 0 but is not marked Empty
uk: Попередження: розділ %s має розмір 0, але не позначений порожнім

en: Warning: partition %s has size 0 and is bootable
uk: Попередження: розділ %s має розмір 0 та позначений завантажувальним

en: Warning: partition %s has size 0 and nonzero start
uk: Попередження: розділ %s має розмір 0 але починається не з нуля

en: Warning: partition %s
uk: Попередження: розділ %s

en: is not contained in partition %s
uk: не розташований у розділі %s

en: Warning: partitions %s
uk: Попередження: розділи %s

en: and %s overlap
uk: та %s перекриваються

en: Warning: partition %s contains part of the partition table (sector %lu),
    and will destroy it when filled
uk: Попередження: розділ %s містить частину таблиці розділів (сектор %lu),
    та її буде знищено при його заповненні

en: Warning: partition %s starts at sector 0
uk: Попередження: розділ %s починається з сектор 0

en: Warning: partition %s extends past end of disk
uk: Попередження: розділ %s поширюється за межі диску

en: Among the primary partitions, at most one can be extended
     (although this is not a problem under Linux)
uk: Крім первинних розділів, принаймні один може бути розширеним
     (хоча це не проблема для Linux)

en: Warning: partition %s does not start at a cylinder boundary
uk: Попередження: розділ %s починається не з межі циліндра

en: Warning: partition %s does not end at a cylinder boundary
uk: Попередження: розділ %s не закінчується на межі циліндра

en: Warning: more than one primary partition is marked bootable (active)
    This does not matter for LILO, but the DOS MBR will not boot this disk.
uk: Попередження: більш ніж один первинний розділ позначений завантажувальним (активним)
    Це не має значення для Lilo, але DOS MBR не зможе завантажуватись з цього диску.

en: Warning: usually one can boot from primary partitions only
    LILO disregards the `bootable' flag.
uk: Попередження: зазвичай можна завантажуватись лише з первинних розділів
    LILO не звертає уваги на ознаку `завантажувальний'.

en: Warning: no primary partition is marked bootable (active)
    This does not matter for LILO, but the DOS MBR will not boot this disk.
uk: Попередження: немає первинного розділу позначеного завантажувальним (активним)
    Це несуттєво для LILO, але DOS MBR не зможе завантажуватись з цього диску.

en: start
uk: початок

en: partition %s: start: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
uk: розділ %s: початок: (c,h,s) очікувалось (%ld,%ld,%ld) знайдено (%ld,%ld,%ld)

en: end
uk: кінець

en: partition %s: end: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
uk: розділ %s: кінець: (c,h,s) очікувалось (%ld,%ld,%ld) знайдено (%ld,%ld,%ld)

en: partition %s ends on cylinder %ld, beyond the end of the disk
uk: розділ %s закінчується на циліндрі %ld, за межами диску

en: Warning: shifted start of the extd partition from %ld to %ld
    (For listing purposes only. Do not change its contents.)
uk: Попередження: зміщено початок розширеного розділу з %ld на %ld
    (Лише для відображення. Не змінюйте вміст.)

en: Warning: extended partition does not start at a cylinder boundary.
    DOS and Linux will interpret the contents differently.
uk: Попередження: розширений розділ не починаєтеся на межі циліндра.
    DOS та Linux будуть інтерпретувати вміст по-різному.

en: too many partitions - ignoring those past nr (%d)
uk: надто багато розділів - ігнорується попередній nr (%d)

en: tree of partitions?
uk: дерево розділів?

en: detected Disk Manager - unable to handle that
uk: знайдено Disk Manager - це нне вдаєтьсяобробити

en: DM6 signature found - giving up
uk: знайдено DM6 сигнатуру - відміна операції

en: strange..., an extended partition of size 0?
uk: дивно..., розширений розділ нульового розміру?

en: strange..., a BSD partition of size 0?
uk: дивно..., BSD розмір нульового розміру?

en:  %s: unrecognized partition table type
uk:  %s: невідомий тип таблиці розділів

en: -n flag was given: Nothing changed
uk: вказано параметр -n: Нічого не змінено

en: Failed saving the old sectors - aborting
uk: не вдається зберегти старі сектори - виконання перервано

en: Failed writing the partition on %s
uk: не вдається записати розділ на %s

en: long or incomplete input line - quitting
uk: довгий або незавершений вхідний рядок - завершення

en: input error: `=' expected after %s field
uk: помилка вводу: очікувався символ `=' після поля %s

en: input error: unexpected character %c after %s field
uk: помилка вводу: очікувався символ %c після поля %s

en: unrecognized input: %s
uk: нерозпізнаний ввід: %s

en: number too big
uk: число занадто велике

en: trailing junk after number
uk: не цифри після числа

en: no room for partition descriptor
uk: немає місця для дескриптору розділу

en: cannot build surrounding extended partition
uk: не вдається створити оточуючий розширений розділ

en: too many input fields
uk: надто багато вхідних полів

en: No room for more
uk: Немає більше місця

en: Illegal type
uk: Недопустимий тип

en: Warning: given size (%lu) exceeds max allowable size (%lu)
uk: Попередження: вказаний розмір (%lu) перевищує допустимий розмір (%lu)

en: Warning: empty partition
uk: Попередження: порожній розділ

en: Warning: bad partition start (earliest %lu)
uk: Попередження: неправильний початок розділу (раніше %lu)

en: unrecognized bootable flag - choose - or *
uk: не розпізнана завантажувальна ознака - виберіть - або *

en: partial c,h,s specification?
uk: часткова специфікація цил,гол,сект?

en: Extended partition not where expected
uk: Розширений розділ не там де має бути розширений

en: bad input
uk: неправильний ввід

en: too many partitions
uk: надто багато розділів

en: Input in the following format; absent fields get a default value.
    <start> <size> <type [E,S,L,X,hex]> <bootable [-,*]> <c,h,s> <c,h,s>
    Usually you only need to specify <start> and <size> (and perhaps <type>).
uk: Ввід у наступному форматі; відсутні поля отримують типове значення.
    <початок> <розмір> <тип [E,S,L,X,hex]> <озн.завантаж. [-,*]> <c,h,s> <c,h,s>
    Зазвичай, вам необхідно лише вказати <початок> та <розмір> (та можливо <тип>).

en: Usage: %s [options] device ...
uk: Використання: %s [параметри] пристрій ...

en: device: something like /dev/hda or /dev/sda
uk: пристрій: щось на зразок /dev/hda чи /dev/sda

en: useful options:
uk: корисні параметри:

en:     -s [or --show-size]: list size of a partition
uk:     -s [або --show-size]: вивести розмір розділу

en:     -c [or --id]:        print or change partition Id
uk:     -c [або --id]:        вивести або змінити ідентифікатор розділу

en:     -l [or --list]:      list partitions of each device
uk:     -l [або --list]:      вивести розділи кожного пристрою

en:     -d [or --dump]:      idem, but in a format suitable for later input
uk:     -d [або --dump]:      те ж саме, але у форматі прийнятному для подальшого вводу

en:     -i [or --increment]: number cylinders etc. from 1 instead of from 0
uk:     -i [або --increment]: кількість циліндрів починається з 1, а не з 0

en:     -uS, -uB, -uC, -uM:  accept/report in units of sectors/blocks/cylinders/MB
uk:     -uS, -uB, -uC, -uM:   ввід/вивід у одиницях сектори/блоки/циліндри/Мб

en:     -T [or --list-types]:list the known partition types
uk:     -T [або --list-types]:вивести всі відомі типи розділів

en:     -D [or --DOS]:       for DOS-compatibility: waste a little space
uk:     -D [або --DOS]:       для DOS-сумісності: втрачається трохи простору

en:     -R [or --re-read]:   make kernel reread partition table
uk:     -R [або --re-read]:   змусити ядро перечитати таблицю розділів

en:     -N# :                change only the partition with number #
uk:     -N# :                 змінити лише розділ з номером #

en:     -n :                 do not actually write to disk
uk:     -n :                  не записувати нічого на диск

en:     -O file :            save the sectors that will be overwritten to file
uk:     -O file :             зберегти у файл сектори, які будуть перезаписані

en:     -I file :            restore these sectors again
uk:     -I file :             відновити ці сектори знову

en:     -v [or --version]:   print version
uk:     -v [або --version]:   вивести версію

en:     -? [or --help]:      print this message
uk:     -? [або --help]:      вивести це повідомлення

en: dangerous options:
uk: небезпечні параметри:

en:     -g [or --show-geometry]: print the kernel's idea of the geometry
uk:     -g [або --show-geometry]: вивести видану ядром геометрію

en:     -G [or --show-pt-geometry]: print geometry guessed from the partition table
uk:     -G [or --show-pt-geometry]: вивести видану, яку визначено з таблиці розділів

en:     -x [or --show-extended]: also list extended partitions on output
                                 or expect descriptors for them on input
uk:     -x [або --show-extended]: також вивести перелік розширених розділів
                                  або очікувати їх дескриптори при вводі

en:     -L  [or --Linux]:      do not complain about things irrelevant for Linux
uk:     -L  [або --Linux]:      не скаржитись на несуттєві для Linux речі

en:     -q  [or --quiet]:      suppress warning messages
uk:     -q  [або --quiet]:      не виводити попередження

en:     You can override the detected geometry using:
uk:     Ви можете перевизначити виявлену геометрію використовуючи:

en:     -C# [or --cylinders #]:set the number of cylinders to use
uk:     -C# [або --cylinders #]:встановити кількість циліндрів

en:     -H# [or --heads #]:    set the number of heads to use
uk:     -H# [або --heads #]:    встановити кількість головок

en:     -S# [or --sectors #]:  set the number of sectors to use
uk:     -S# [або --sectors #]:  встановити кількість секторів

en: You can disable all consistency checking with:
uk: Ви можете вимкнути перевірку логічності за допомогою:

en:     -f  [or --force]:      do what I say, even if it is stupid
uk:     -f  [або --force]:      виконувати команди примусово, навіть безглузді

en: Usage:
uk: Використання:

en: %s device		 list active partitions on device
uk: %s пристрій		 вивести активні розділи пристрою

en: %s device n1 n2 ... activate partitions n1 ..., inactivate the rest
uk: %s пристрій n1 n2 ... активувати розділ n1 ..., де-активувати решту

en: %s -An device	 activate partition n, inactivate the other ones
uk: %s -An пристрій	 активувати розділ n, де-активувати решту розділів

en: no command?
uk: немає команди?

en: total: %llu blocks
uk: загалом: %llu блоків

en: usage: sfdisk --print-id device partition-number
uk: використання: sfdisk --print-id пристрій номер_розділу

en: usage: sfdisk --change-id device partition-number Id
uk: використання: sfdisk --change-id пристрій номер_розділу ідентиф.

en: usage: sfdisk --id device partition-number [Id]
uk: використання: sfdisk --id пристрій номер_пристрою [ідентиф.]

en: can specify only one device (except with -l or -s)
uk: можна вказувати лише один пристрій (за винятком -l чи -s)

en: cannot open %s read-write
uk: неможливі відкрити %s для читання-запису

en: cannot open %s for reading
uk: неможливі відкрити %s для читання

en: %s: OK
uk: %s: Гаразд

en: %s: %ld cylinders, %ld heads, %ld sectors/track
uk: %s: %ld циліндрів, %ld головок, %ld секторів/трек

en: Cannot get size of %s
uk: Не вдається отримати розмір %s

en: bad active byte: 0x%x instead of 0x80
uk: неправильний 'активний' байт 0x%x замість 0x80

en: Done
uk: Виконано

en: You have %d active primary partitions. This does not matter for LILO,
    but the DOS MBR will only boot a disk with 1 active partition.
uk: Позначено активними %d розділів. Це немає значення для LILO,
    Але DOS MBR може завантажуватись лише з дисків, у яких 1 активний розділ.

en: partition %s has id %x and is not hidden
uk: розділ %s має ідентиф. %x та він не прихований

en: Bad Id %lx
uk: Неправильний Ідент. %lx

en: This disk is currently in use.
uk: Цей диск наразі використовується.

en: Fatal error: cannot find %s
uk: Фатальна помилка: не вдається знайти %s

en: Warning: %s is not a block device
uk: Попередження: %s не є блочним пристроєм

en: Checking that no-one is using this disk right now ...
uk: Перевіряється, що ніхто наразі не використовує диск ...

en: 
    This disk is currently in use - repartitioning is probably a bad idea.
    Umount all file systems, and swapoff all swap partitions on this disk.
    Use the --no-reread flag to suppress this check.
uk: 
    Цей диск наразі використовується - зміна розділів, можливо, погана ідея.
    Демонтуйте всі файлові системи, та відключіть всі розділи підкачки на цьому диску.
    Використовуйте параметр --no-reread щоб обминути цю перевірку.

en: Use the --force flag to overrule all checks.
uk: Використовуйте параметр --force, щоб відхилити всі перевірки.

en: OK
uk: Гаразд

en: Old situation:
uk: Старий стан:

en: Partition %d does not exist, cannot change it
uk: Розділ %d не існує, не вдається його змінити

en: New situation:
uk: Новий стан:

en: I don't like these partitions - nothing changed.
    (If you really want this, use the --force option.)
uk: Ці розділи виглядають неправильно - нічого не змінено.
    (Якщо ви дійсно цього бажаєте, використовуйте параметр --force.)

en: I don't like this - probably you should answer No
uk: Ці розділи виглядають неправильно - можливо слід відповісти No

en: Are you satisfied with this? [ynq]
uk: Ви цим задоволені? [ynq]

en: Do you want to write this to disk? [ynq]
uk: Бажаєте записати на диск? [ynq]

en: 
    sfdisk: premature end of input
uk: 
    sfdisk: передчасне закінчення вводу

en: Quitting - nothing changed
uk: Завершення - нічого не змінено

en: Please answer one of y,n,q
uk: Відповідайте одне з y,n,q

en: Successfully wrote the new partition table
uk: Успішно записано нову таблицю розділів

en: If you created or changed a DOS partition, /dev/foo7, say, then use dd(1)
    to zero the first 512 bytes:  dd if=/dev/zero of=/dev/foo7 bs=512 count=1
    (See fdisk(8).)
uk: Якщо ви створили або змінили DOS розділ, скажімо /dev/foo7, тоді використовуйте dd(1)
    для заповнення нулями перших 512 байт:  dd if=/dev/zero of=/dev/foo7 bs=512 count=1
    (Дивіться fdisk(8).)

en: Try `getopt --help' for more information.
uk: Спробуйте `getopt --help', щоб отримати додаткову інформацію.

en: empty long option after -l or --long argument
uk: порожній довий параметр після аргументу -l або --long

en: unknown shell after -s or --shell argument
uk: невідома оболонка після аргументу -s або --shell

en: Usage: getopt optstring parameters
uk: Використання: getopt специф_арг параметри

en:        getopt [options] [--] optstring parameters
uk:        getopt [аргументи] [--] специф_арг параметри

en:        getopt [options] -o|--options optstring [options] [--]
uk:        getopt [аргументи] -o|--options спецмф_арг параметри [аргументи] [--]

en:               parameters
uk:               параметри

en:   -a, --alternative            Allow long options starting with single -
uk:   -a, --alternative            Довгі аргументи можуть починались з одного -

en:   -h, --help                   This small usage guide
uk:   -h, --help                   Вивести цю довідку

en:   -l, --longoptions=longopts   Long options to be recognized
uk:   -l, --longoptions=довгі_арг  Специфікація довгих аргументів

en:   -n, --name=progname          The name under which errors are reported
uk:   -n, --name=назва_програми    Помилки виводити від імені цієї програми

en:   -o, --options=optstring      Short options to be recognized
uk:   -o, --options=специф_арг     Специфікація коротких аргументів

en:   -q, --quiet                  Disable error reporting by getopt(3)
uk:   -q, --quiet                  Вимкнути повідомлення про помилки від getopt(3)

en:   -Q, --quiet-output           No normal output
uk:   -Q, --quiet-output           Без звичайного виводу

en:   -s, --shell=shell            Set shell quoting conventions
uk:   -s, --shell=оболонка         Встановити стиль цитування як у оболонці

en:   -T, --test                   Test for getopt(1) version
uk:   -T, --test                   Перевірити версію getopt(1)

en:   -u, --unqote                 Do not quote the output
uk:   -u, --unqote                 Не цитувати вивід

en:   -V, --version                Output version information
uk:   -V, --version                Вивести інформацію про версію

en: missing optstring argument
uk: відсутній аргумент специф_арг

en: getopt (enhanced) 1.1.4
uk: getopt (розширена) 1.1.4

en: internal error, contact the author.
uk: внутрішня помилка, зв'яжіться з автором.

en: booted from MILO
uk: система завантажена з MILO

en: Ruffian BCD clock
uk: Ruffian BCD годинник

en: clockport adjusted to 0x%x
uk: порт годинника настроєно на 0x%x

en: funky TOY!
uk: боязливий TOY!

en: %s: atomic %s failed for 1000 iterations!
uk: %s: помилка атомарної операція %s за 1000 ітерацій!

en: Cannot open /dev/port: %s
uk: не вдається відкрити /dev/port: %s

en: I failed to get permission because I didn't try.
uk: не вдається отримати дозвіл, тому-що не було зроблено спроби.

en: %s is unable to get I/O port access:  the iopl(3) call failed.
uk: %s не вдається отримати доступ до порту I/O:  помилка системного виклику iopl(3).

en: Probably you need root privileges.
uk: Можливо слід мати права адміністратора.

en: Assuming hardware clock is kept in %s time.
uk: Вважається, що апаратний годинник синхронізований з %s часом.

en: local
uk: локальний

en: %s: Warning: unrecognized third line in adjtime file
uk: %s: Попередження: нерозпізнаний третій рядок у adjtime файлі

en: (Expected: `UTC' or `LOCAL' or nothing.)
uk: (Очікувалось: або `UTC', або `LOCAL', або порожній рядок.)

en: Last drift adjustment done at %ld seconds after 1969
uk: Остання корекція відхилення виконана у %ld секунд після 1969

en: Last calibration done at %ld seconds after 1969
uk: Останнє калібрування виконано у %ld секунд після 1969

en: Hardware clock is on %s time
uk: Апаратний годинник налаштований на %s час

en: unknown
uk: невідомий

en: Waiting for clock tick...
uk: Очікується сигнал годинника...

en: ...got clock tick
uk: ...отримано сигнал годинника

en: Invalid values in hardware clock: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d
uk: Неправильне значення у апаратному годиннику: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d

en: Hw clock time : %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconds since 1969
uk: Час апаратного годинника: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %ld секунд після 1969

en: Time read from Hardware Clock: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d
uk: Час прочитаний з апаратного годинника: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d

en: Setting Hardware Clock to %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconds since 1969
uk: Апаратний годинник встановлюється у %.2d:%.2d:%.2d = %ld секунд після 1969

en: Clock not changed - testing only.
uk: Годинник не змінено - лише перевірка.

en: The Hardware Clock registers contain values that are either invalid (e.g. 50th day of month) or beyond the range we can handle (e.g. Year 2095).
uk: Регістри апаратного годинника містять значення, яке або неправильне (наприклад 50-й день місяця), або за межами, які може обробити програма (наприклад 2095рік).

en: %s  %.6f seconds
uk: %s  %.6f секунд

en: No --date option specified.
uk: Не було вказано параметр --date.

en: --date argument too long
uk: аргумент --date надто довгий

en: The value of the --date option is not a valid date.
    In particular, it contains quotation marks.
uk: Значення аргументу --date не є правильною датою.
    Зокрема, воно містить лапки.

en: Issuing date command: %s
uk: Виконується команда date: %s

en: Unable to run 'date' program in /bin/sh shell. popen() failed
uk: не вдається виконати команду 'date' у оболонці /bin/sh. Помилка popen()

en: response from date command = %s
uk: вивід команди date = %s

en: The date command issued by %s returned unexpected results.
    The command was:
      %s
    The response was:
      %s
uk: Команда date виконана %s повернула неочікуваний результат.
    Команда:
      %s
    Результат:
      %s

en: The date command issued by %s returned something other than an integer where the converted time value was expected.
    The command was:
      %s
    The response was:
     %s
uk: Команда date виконана %s повернула результат відмінний від цілого числа, яке мало б бути конвертованим значенням часу.
    Команда:
      %s
    Результат:
     %s

en: date string %s equates to %ld seconds since 1969.
uk: рядок дати %s дорівнює %ld секундам з 1969.

en: The Hardware Clock does not contain a valid time, so we cannot set the System Time from it.
uk: Апаратний годинник містить неправильний час, програма не може встановити по ньому системний час.

en: Calling settimeofday:
uk: Запускається settimeofday:

en: Not setting system clock because running in test mode.
uk: Системний час не встановлюється, тому що запущений у тестовому режимі.

en: Must be superuser to set system clock.
uk: Для встановлення системного часу необхідно мати права адміністратора.

en: settimeofday() failed
uk: помилка у settimeofday()

en: Not adjusting drift factor because the Hardware Clock previously contained garbage.
uk: Коефіцієнт відхилення не корегується, тому що попереднє значення апаратного годинника було неправильним.

en: Not adjusting drift factor because last calibration time is zero,
    so history is bad and calibration startover is necessary.
uk: Коефіцієнт відхилення не корегується, тому що час останнього калібрування дорівнює нулю,
    тому попереднє значення неправильне та необхідне рекалібрування.

en: Not adjusting drift factor because it has been less than a day since the last calibration.
uk: Коефіцієнт відхилення не корегується, тому що минуло менше доби з моменту останнього калібрування.

en: Clock drifted %.1f seconds in the past %d seconds in spite of a drift factor of %f seconds/day.
    Adjusting drift factor by %f seconds/day
uk: Відхилення годинника %.1f секунд за останні %d секунд незважаючи на поправочний коефіцієнт відхилення %f секунд/добу.
    Коефіцієнт відхилення корегується на %f секунд/добу

en: Time since last adjustment is %d seconds
uk: З моменту останнього корегування минуло %d секунд

en: Need to insert %d seconds and refer time back %.6f seconds ago
uk: Необхідно вставити %d секунд та знову перевірити час знову %.6f секунд назад

en: Not updating adjtime file because of testing mode.
uk: У тестовому режимі файл adjtime не оновлюється.

en: Would have written the following to %s:
    %s
uk: У файл %s було б записано:
    %s

en: Drift adjustment parameters not updated.
uk: Параметри корекції відхилення не оновлені.

en: The Hardware Clock does not contain a valid time, so we cannot adjust it.
uk: У апаратному годиннику встановлено некоректний час, тому його не вдаєтьсяскорегувати.

en: Needed adjustment is less than one second, so not setting clock.
uk: Необхідна корекція менше ніж на одну секунду, тому годинник не оновлюється.

en: Using %s.
uk: Використовується %s.

en: No usable clock interface found.
uk: Не знайдено підтримуваного інтерфейсу годинника.

en: Unable to set system clock.
uk: не вдається встановити системний час.

en: The kernel keeps an epoch value for the Hardware Clock only on an Alpha machine.
    This copy of hwclock was built for a machine other than Alpha
    (and thus is presumably not running on an Alpha now).  No action taken.
uk: Ядро зберігає значення епохи у апаратному годиннику лише на Alpha системах.
    Ця копія hwclock скомпільована для іншої архітектури, ніж Alpha
    (тож, напевно, ця система не є системою Alpha). Ніяких дій не виконано.

en: Unable to get the epoch value from the kernel.
uk: не вдається отримати значення епохи від ядра.

en: Kernel is assuming an epoch value of %lu
uk: Ядро вважає, що значення епохи - %lu

en: To set the epoch value, you must use the 'epoch' option to tell to what value to set it.
uk: Щоб встановити значення епохи, необхідно використовувати параметр 'epoch' із зазначенням встановлюваного значення.

en: Not setting the epoch to %d - testing only.
uk: Епоха не встановлюється у %d - лише тестування.

en: Unable to set the epoch value in the kernel.
uk: не вдається встановити значення епохи у ядрі.

en: %s from %s
uk: %s з %s

en: %s takes no non-option arguments.  You supplied %d.
uk: %s не очікує параметрів без ключів. Ви вказали %d.

en: You have specified multiple functions.
    You can only perform one function at a time.
uk: Ви вказали декілька функцій.
    Можна виконувати лише одну функцію одночасно.

en: %s: The --utc and --localtime options are mutually exclusive.  You specified both.
uk: %s: Параметри --utc та --localtime виключають одне одного. А ви вказали обидва.

en: %s: The --adjust and --noadjfile options are mutually exclusive.  You specified both.
uk: %s: Параметри --adjust та --noadjfile виключають одне одного. А ви вказали обидва.

en: %s: With --noadjfile, you must specify either --utc or --localtime
uk: %s: Разом з --noadjfile, необхідно вказувати або --utc, або --localtime

en: No usable set-to time.  Cannot set clock.
uk: Вказано неправильне значення часу. не вдається встановити годинник.

en: Sorry, only the superuser can change the Hardware Clock.
uk: Змінювати значення апаратного годинника може лише адміністратор.

en: Sorry, only the superuser can change the System Clock.
uk: Змінювати системний час може лише адміністратор.

en: Sorry, only the superuser can change the Hardware Clock epoch in the kernel.
uk: Змінювати значення епохи апаратного годинника у ядрі може лише адміністратор.

en: Cannot access the Hardware Clock via any known method.
uk: не вдається отримати доступ до апаратного годинника використовуючи будь-який відомий метод.

en: Use the --debug option to see the details of our search for an access method.
uk: Щоб переглянути подробиці пошуку методу доступу вкажіть --debug.

en: Waiting in loop for time from KDGHWCLK to change
uk: Очікування зміни часу з KDGHWCLK у циклі

en: KDGHWCLK ioctl to read time failed
uk: Помилка зчитування часу з системному виклику ioctl KDGHWCLK

en: KDGHWCLK ioctl to read time failed in loop
uk: Помилка зчитування у циклі часу з системному виклику ioctl KDGHWCLK

en: Timed out waiting for time change.
uk: Вийшов час очікування зміни часу.

en: ioctl() failed to read time from %s
uk: помилка зчитування часу у ioctl() з %s

en: ioctl KDSHWCLK failed
uk: помилка ioctl KDSHWCLK

en: Can't open /dev/tty1 or /dev/vc/1
uk: не вдається відкрити /dev/tty1 чи /dev/vc/1

en: KDGHWCLK ioctl failed
uk: помилка ioctl KDSHWCLK

en: open() of %s failed
uk: помилка у open() для %s

en: ioctl() to %s to read the time failed.
uk: зчитування часу у ioctl() для %s.

en: Waiting in loop for time from %s to change
uk: Очікування зміни часу з %s у циклі

en: %s does not have interrupt functions.
uk: %s не має функції переривання.

en: read() to %s to wait for clock tick failed
uk: помилка очікування у циклі в read() для %s

en: select() to %s to wait for clock tick failed
uk: помилка очікування у циклі в select() для %s

en: select() to %s to wait for clock tick timed out
uk: помилка очікування у циклі в select() для %s

en: ioctl() to %s to turn off update interrupts failed
uk: помилка вимкнення оновлення переривань у ioctl() для %s

en: ioctl() to %s to turn on update interrupts failed unexpectedly
uk: неочікувана помилка вимкнення оновлення переривань у ioctl() для %s

en: ioctl() to %s to set the time failed.
uk: помилка встановлення часу в ioctl() для %s.

en: ioctl(%s) was successful.
uk: ioctl(%s) успішно виконано.

en: Open of %s failed
uk: Помилка відкривання %s

en: To manipulate the epoch value in the kernel, we must access the Linux 'rtc' device driver via the device special file %s.  This file does not exist on this system.
uk: для маніпулювання значенням епохи у ядрі необхідно отримати доступ до Linux 'rtc' пристрою через спеціальний файл %s. Цей файл не існує у цій системі.

en: Unable to open %s
uk: не вдається відкрити %s

en: ioctl(RTC_EPOCH_READ) to %s failed
uk: помилка у ioctl(RTC_EPOCH_READ) для %s

en: we have read epoch %ld from %s with RTC_EPOCH_READ ioctl.
uk: прочитано значення епохи %ld з %s через RTC_EPOCH_READ ioctl.

en: The epoch value may not be less than 1900.  You requested %ld
uk: Значення епохи не може бути нижчим ніж 1900.  Ви вказали %ld

en: setting epoch to %ld with RTC_EPOCH_SET ioctl to %s.
uk: встановлюється епоха = %ld через RTC_EPOCH_SET ioctl у %s.

en: The kernel device driver for %s does not have the RTC_EPOCH_SET ioctl.
uk: Драйвер ядра для %s не підтримує системний виклик RTC_EPOCH_SET ioctl.

en: ioctl(RTC_EPOCH_SET) to %s failed
uk: помилка у ioctl(RTC_EPOCH_SET) для %s

en: %s: can't exec %s: %m
uk: %s: не вдається запустити %s: %m

en: can't malloc initstring
uk: не вдається виділити пам'ять для рядку ініціалізації

en: bad timeout value: %s
uk: неправильне значення періоду очікування: %s

en: bad speed: %s
uk: неправильне значення швидкості: %s

en: too many alternate speeds
uk: надто багато запасних значень швидкості

en: /dev: chdir() failed: %m
uk: помилка chdir("/dev"): %m

en: /dev/%s: not a character device
uk: /dev/%s: не є символьним пристроєм

en: /dev/%s: cannot open as standard input: %m
uk: /dev/%s: не вдається відкрити стандартний ввід: %m

en: %s: not open for read/write
uk: %s: не вдається відкрити для читання/запису

en: %s: dup problem: %m
uk: %s: помилка при dup: %m

en: user
uk: користувач

en: users
uk: користувачів

en: %s: read: %m
uk: %s: прочитано: %m

en: %s: input overrun
uk: %s: переповнення вводу

en: login: memory low, login may fail
uk: login: недостатньо пам'яті, login може зазнати невдачі

en: can't malloc for ttyclass
uk: не вдається виділити пам'ять для ttyclass

en: can't malloc for grplist
uk: не вдається виділити пам'ять для grplist

en: Login on %s from %s denied by default.
uk: Вхід на %s з %s заборонений перманентно.

en: Login on %s from %s denied.
uk: Вхід на %s з %s заборонений.

en: %s: you (user %d) don't exist.
uk: %s: ваш користувач з uid %d не існує.

en: %s: user "%s" does not exist.
uk: %s: користувач "%s" не існує.

en: %s: can only change local entries; use yp%s instead.
uk: %s: може змінювати лише локальні записи; використовуйте yp%s натомість.

en: Unknown user context
uk: Невідомий контекст користувача

en: %s: %s is not authorized to change the finger info of %s
uk: %s: %s не авторизований для зміни інформації finger у %s

en: %s: Can't set default context for /etc/passwd
uk: %s: Не вдається встановити типовий контекст для /etc/passwd

en: Changing finger information for %s.
uk: Зміна finger інформації для %s.

en: Password:
uk: Пароль:

en: Incorrect password.
uk: Некоректний пароль.

en: Finger information not changed.
uk: Finger інформацію не змінено.

en: Usage: %s [ -f full-name ] [ -o office ]
uk: Використання: %s [ -f повне_ім'я ] [ -o офіс ]

en: [ -p office-phone ]
    	[ -h home-phone ]
uk: [ -p офісний-телефон ]
    	[ -h домашній-телефон ]

en: 
    Aborted.
uk: 
    Перервано.

en: field is too long.
uk: поле надто велике.

en: '%c' is not allowed.
uk: '%c' не не дозволяється.

en: Control characters are not allowed.
uk: Керуючі послідовності не дозволяються.

en: Finger information *NOT* changed.  Try again later.
uk: Finger інформацію НЕ змінено. Спробуйте пізніше.

en: Finger information changed.
uk: Finger інформацію змінено.

en: %s: %s is not authorized to change the shell of %s
uk: %s: %s не авторизований для зміни оболонки %s

en: %s: Running UID doesn't match UID of user we're altering, shell change denied
uk: %s: UID запущеної програми не відповідає UID користувача, параметри якого змінюються, зміну оболонки заборонено

en: %s: Your shell is not in /etc/shells, shell change denied
uk: %s: Ваша оболонка не у /etc/shells, зміна оболонки заборонена

en: Changing shell for %s.
uk: Змінюється оболонка для %s.

en: New shell
uk: Нова оболонка

en: Shell not changed.
uk: Оболонка не змінена.

en: Shell *NOT* changed.  Try again later.
uk: Оболонка НЕ змінена. Спробуйте пізніше.

en: Shell changed.
uk: Оболонка змінена.

en: Usage: %s [ -s shell ] [ --list-shells ] [ --help ] [ --version ]
           [ username ]
uk: Використання: %s [ -s оболонка ] [ --list-shells ] [ --help ] [ --version ]
           [ ім'я_користувача ]

en: %s: shell must be a full path name.
uk: %s: шлях до оболонки повинен бути абсолютним.

en: %s: "%s" does not exist.
uk: %s: "%s" не існує.

en: %s: "%s" is not executable.
uk: %s: "%s" не є виконуваним.

en: %s: '%c' is not allowed.
uk: %s: '%c' не дозволяється.

en: %s: Control characters are not allowed.
uk: %s: Використовувати керуючі символи не дозволяються.

en: Warning: "%s" is not listed in /etc/shells.
uk: Попередження: "%s" не зі списку /etc/shells.

en: %s: "%s" is not listed in /etc/shells.
uk: %s: "%s" не зі списку /etc/shells.

en: Use %s -l to see list.
uk: Використовуйте %s -l щоб переглянути список.

en: No known shells.
uk: Немає відомих оболонок.

en: usage: last [-#] [-f file] [-t tty] [-h hostname] [user ...]
uk: Використання: last [-#] [-f file] [-t tty] [-h назва_вузла] [користувач ...]

en:   still logged in
uk:   досі у системі

en: 
    wtmp begins %s
uk: 
    wtmp починається %s

en: last: malloc failure.
uk: last: помилка виділення пам'яті.

en: last: gethostname
uk: last: помилка gethostname

en: 
    interrupted %10.10s %5.5s
uk: 
    перервано %10.10s %5.5s

en: FATAL: can't reopen tty: %s
uk: ФАТАЛЬНА ПОМИЛКА: не вдається відкрити tty: %s

en: FATAL: bad tty
uk: ФАТАЛЬНА ПОМИЛКА: неправильний tty

en: login: -h for super-user only.
uk: login: параметр -h може використовувати лише адміністратор.

en: usage: login [-fp] [username]
uk: використання: login [-fp] [ім'я_користувача]

en: Couldn't initialize PAM: %s
uk: не вдається ініціалізувати PAM: %s

en: login:
uk: Ім'я:

en: FAILED LOGIN %d FROM %s FOR %s, %s
uk: ПОМИЛОК ВХОДУ %d З %s ДЛЯ %s, %s

en: Login incorrect
uk: Некоректний вхід

en: TOO MANY LOGIN TRIES (%d) FROM %s FOR %s, %s
uk: НАДТО БАГАТО ПОМИЛОК ВХОДУ (%d) З %s ДЛЯ %s, %s

en: FAILED LOGIN SESSION FROM %s FOR %s, %s
uk: НЕВДАЛИЙ СЕАНС ВХОДУ З %s ДЛЯ %s, %s

en: 
    Login incorrect
uk: 
    Некоректний вхід

en: 
    Session setup problem, abort.
uk: 
    Помилка встановлення сеансу, перервано.

en: NULL user name in %s:%d. Abort.
uk: NULL ім'я користувача у %s:%d. Вихід.

en: Invalid user name "%s" in %s:%d. Abort.
uk: Неправильне ім'я користувача "%s" у %s:%d. Вихід.

en: login: Out of memory
uk: login: Недостатньо пам'яті

en: Illegal username
uk: Недопустиме ім'я користувача

en: %s login refused on this terminal.
uk: %s заборонено входити на цьому терміналі.

en: LOGIN %s REFUSED FROM %s ON TTY %s
uk: %s ЗАБОРОНЕНО ВХОДИТИ З %s НА TTY %s

en: LOGIN %s REFUSED ON TTY %s
uk: ВХІД %s ЗАБОРОНЕНИЙ НА TTY %s

en: Login incorrect
uk: Некоректний вхід

en: DIALUP AT %s BY %s
uk: ВХІД НА %s ВІД %s

en: ROOT LOGIN ON %s FROM %s
uk: ВХІД ROOT НА %s З %s

en: ROOT LOGIN ON %s
uk: ВХІД ROOT НА %s

en: LOGIN ON %s BY %s FROM %s
uk: ВХІД НА %s КОРИСТУВАЧ %s З %s

en: LOGIN ON %s BY %s
uk: ВХІД НА %s КОРИСТУВАЧ %s

en: You have new mail.
uk: Для вас є нова пошта.

en: You have mail.
uk: Для вас є пошта.

en: login: failure forking: %s
uk: login: помилка розгалуження: %s

en: TIOCSCTTY failed: %m
uk: помилка TIOCSCTTY: %m

en: setuid() failed
uk: помилка setuid()

en: No directory %s!
uk: Немає каталогу %s!

en: Logging in with home = "/".
uk: Вхід з домашнім каталогом = "/".

en: login: no memory for shell script.
uk: login: недостатньо пам'яті для сценарію оболонки.

en: login: couldn't exec shell script: %s.
uk: login: не вдається виконати сценарій оболонки: %s.

en: login: no shell: %s.
uk: login: немає оболонки: %s.

en: 
    %s login:
uk: 
    %s ім'я:

en: login name much too long.
uk: реєстраційне ім'я надто довге.

en: NAME too long
uk: Ім'я надто довге

en: login names may not start with '-'.
uk: реєстраційне ім'я не може починатись з '-'.

en: too many bare linefeeds.
uk: надто багато надмірних нових рядків.

en: EXCESSIVE linefeeds
uk: НАДМІРНІ символи нового рядка

en: Login timed out after %d seconds
uk: Вийшов час очікування входу після %d секунд

en: Last login: %.*s
uk: Останній вхід: %.*s

en: from %.*s
uk: з %.*s

en: on %.*s
uk: на %.*s

en: LOGIN FAILURE FROM %s, %s
uk: ПОМИЛКА ВХОДУ З %s, %s

en: LOGIN FAILURE ON %s, %s
uk: ПОМИЛКА ВХОДУ НА %s, %s

en: %d LOGIN FAILURES FROM %s, %s
uk: %d ПОМИЛОК ВХОДУ З %s, %s

en: %d LOGIN FAILURES ON %s, %s
uk: %d ПОМИЛОК ВХОДУ НА %s, %s

en: is y
uk: встановлено y

en: is n
uk: встановлено  n

en: usage: mesg [y | n]
uk: використання: mesg [y | n]

en: newgrp: Who are you?
uk: newgrp: Ви хто?

en: newgrp: No such group.
uk: newgrp: немає такої групи.

en: newgrp: Permission denied
uk: newgrp: Доступ заборонено

en: No shell
uk: Немає оболонки

en: Usage: shutdown [-h|-r] [-fqs] [now|hh:ss|+mins]
uk: Використання: shutdown [-h|-r] [-fqs] [now|hh:ss|+mins]

en: Shutdown process aborted
uk: Процес завершення роботи відмінено

en: %s: Only root can shut a system down.
uk: %s: Лише адміністратор може завершувати роботу системи.

en: That must be tomorrow, can't you wait till then?
uk: Це напевно буде завтра, можете зачекати до того часу?

en: The system is being shut down within 5 minutes
uk: Роботу системи буде завершено через 5 хвилин

en: Login is therefore prohibited.
uk: Таким чином вхід заборонено.

en: rebooted by %s: %s
uk: перезавантаження ініційоване %s: %s

en: halted by %s: %s
uk: завершення системи ініційоване %s: %s

en: 
    Why am I still alive after reboot?
uk: 
    Чому програма досі працює після перезавантаження?

en: 
    Now you can turn off the power...
uk: 
    Ви можете вимкнути живлення...

en: Calling kernel power-off facility...
uk: Викликається функція ядра вимкнення живлення...

en: Error powering off	%s
uk: Помилка вимикання живлення	%s

en: Executing the program "%s" ...
uk: Запускається програма "%s" ...

en: Error executing	%s
uk: Помилка виконання	%s

en: URGENT: broadcast message from %s:
uk: ТЕРМІНОВО: широкомовне повідомлення від %s:

en: System going down in %d hours %d minutes
uk: Роботу системи буде завершено через %d годин %d хвилин

en: System going down in 1 hour %d minutes
uk: Роботу системи буде завершено через 1 годину %d хвилин

en: System going down in %d minutes
uk: Роботу системи буде завершено через %d хвилин

en: System going down in 1 minute
uk: Роботу системи буде завершено через 1 хвилину

en: System going down IMMEDIATELY!
uk: Роботу системи буде завершено НЕВІДКЛАДНО!

en: Cannot fork for swapoff. Shrug!
uk: не вдається створити процес для swapoff. Дивно!

en: Cannot exec swapoff, hoping umount will do the trick.
uk: не вдається виконати swapoff, можливо umount виконає цю дію.

en: Cannot fork for umount, trying manually.
uk: не вдається створити процес для umount, спробуйте вручну.

en: Cannot exec %s, trying umount.
uk: не вдається виконати %s, спробуйте umount.

en: Cannot exec umount, giving up on umount.
uk: не вдається виконати umount, відмова від umount.

en: Unmounting any remaining filesystems...
uk: Відключення решти файлових систем...

en: shutdown: Couldn't umount %s: %s
uk: shutdown: не вдається відключити %s: %s

en: Booting to single user mode.
uk: Перевантаження у режим єдиного користувача.

en: exec of single user shell failed
uk: помилка виконання єдиної оболонки користувача

en: fork of single user shell failed
uk: помилка створення процесу оболонки єдиного користувача

en: error opening fifo
uk: помилка відкривання fifo

en: error setting close-on-exec on /dev/initctl
uk: помилка встановлення close-on-exec на /dev/initctl

en: error running finalprog
uk: помилка запуску final_prog

en: error forking finalprog
uk: помилка створення процесу final_prog

en: 
    Wrong password.
uk: 
    Неправильний пароль.

en: lstat of path failed
uk: помилка виконання lstat для шляху

en: stat of path failed
uk: помилка виконання stat для шляху

en: open of directory failed
uk: помилка відкривання каталогу

en: fork failed
uk: помилка створення процесу

en: exec failed
uk: помилка запуску

en: cannot open inittab
uk: не вдається відкрити inittab

en: no TERM or cannot stat tty
uk: немає TERM або не вдається виконати stat для tty

en: too many iov's (change code in wall/ttymsg.c)
uk: надто багато iov-структур (змініть код у wall/ttymsg.c)

en: excessively long line arg
uk: надмірно довгий рядок параметра

en: cannot fork
uk: не вдається створити процес

en: %s: BAD ERROR
uk: %s: ПОГАНА ПОМИЛКА

en: %s: the password file is busy.
uk: %s: файл паролів зайнятий.

en: %s: the group file is busy.
uk: %s: файл груп зайнятий.

en: %s: the %s file is busy (%s present)
uk: %s: файл %s зайнятий (наявний %s)

en: %s: can't link %s: %s
uk: %s: помилка створення посилання %s: %s

en: %s: Can't get context for %s
uk: %s: не вдається отримати контекст для %s

en: %s: Can't set context for %s
uk: %s: не вдається встановити контекст для %s

en: %s: can't unlock %s: %s (your changes are still in %s)
uk: %s: не вдається розблокувати %s: %s (ваші зміни все ще у %s)

en: %s: Cannot fork
uk: %s: не вдається створити процес

en: %s: %s unchanged
uk: %s: %s не змінено

en: %s: no changes made
uk: %s: не було змінено

en: You are using shadow groups on this system.
uk: На цій системі використовуються тіньові групи.

en: You are using shadow passwords on this system.
uk: На цій системі використовуються тіньові паролі.

en: Would you like to edit %s now [y/n]?
uk: Бажаєте відредагувати %s зараз [y/n]?

en: usage: %s [file]
uk: використання: %s [файл]

en: %s: can't open temporary file.
uk: %s: не вдається відкрити тимчасовий файл.

en: Broadcast Message from %s@%s
uk: Широкомовне повідомлення від %s@%s

en: %s: will not read %s - use stdin.
uk: %s: не буде прочитано %s - використовується stdin.

en: %s: can't read %s.
uk: %s: не вдається прочитати %s.

en: %s: can't stat temporary file.
uk: %s: не вдається отримати інформацію про тимчасовий файл.

en: %s: can't read temporary file.
uk: %s: не вдається прочитати тимчасовий файл.

en: illegal month value: use 1-12
uk: неправильне значення місяця: використовуйте 1-12

en: illegal year value: use 1-9999
uk: неправильне значення року: використовуйте 1-9999

en: usage: %s [+format] [day month year]
uk: використання: %s [+формат] [день місяць рік]

en: St. Tib's Day
uk: День святого Tib

en: %s: unknown signal %s
uk: %s: невідомий сигнал %s

en: %s: can't find process "%s"
uk: %s: не вдається знайти процес "%s"

en: %s: unknown signal %s; valid signals:
uk: %s: невідомий сигнал %s; правильні сигнали:

en: usage: %s [ -s signal | -p ] [ -a ] pid ...
uk: використання: %s [ -s сигнал | -p ] [ -a ] pid ...

en:        %s -l [ signal ]
uk:        %s -l [ сигнал ]

en: logger: unknown facility name: %s.
uk: logger: невідома назва можливості: %s.

en: logger: unknown priority name: %s.
uk: logger: невідома назва пріоритету: %s.

en: usage: logger [-is] [-f file] [-p pri] [-t tag] [-u socket] [ message ... ]
uk: використання: logger [-is] [-f файл] [-p пріор] [-t тег] [-u сокет] [ повідомлення ... ]

en: usage: look [-dfa] [-t char] string [file]
uk: використання: look [-dfa] [-t символ] рядок [файл]

en: Could not open %s
uk: не вдається відкрити %s

en: Got %d bytes from %s
uk: Отримано %d байт з %s

en: %s: out of memory
uk: %s: недостатньо пам'яті

en: %s: renaming %s to %s failed: %s
uk: %s: помилка перейменування %s на %s: %s

en: call: %s from to files...
uk: виклик: %s звідки куди файли...

en: Warning: `%s' is a link.
    Use `%s [options] %s' if you really want to use it.
    Script not started.
uk: Попередження: `%s' - це посилання.
    Використовуйте `%s [параметри] %s', якщо ви дійсно бажаєте його використовувати.
    Сценарій не запущено.

en: usage: script [-a] [-f] [-q] [-t] [file]
uk: використання: script [-a] [-f] [-q] [-t] [файл]

en: Script started, file is %s
uk: Сценарій запущено, файл - %s

en: Script started on %s
uk: Сценарій запущено на %s

en: 
    Script done on %s
uk: 
    Сценарій завершено на %s

en: Script done, file is %s
uk: Сценарій завершено, файл %s

en: openpty failed
uk: помилка openpty

en: Out of pty's
uk: Скінчились pty-пристрої

en: %s: Argument error, usage
uk: %s: Помилка у параметрах, використання

en:   [ -term terminal_name ]
uk:   [ -term назва_терміналу ]

en:   [ -tabs [ tab1 tab2 tab3 ... ] ]      (tabn = 1-160)
uk:   [ -tabs [ табул1 табул2 табул3 ... ] ]     (табулn = 1-160)

en:   [ -clrtabs [ tab1 tab2 tab3 ... ] ]   (tabn = 1-160)
uk:   [ -clrtabs [ табул1 табул2 табул3 ... ] ]  (табулn = 1-160)

en:   [ -file dumpfilename ]
uk:   [ -file назва_файлу_дампу ]

en:   [ -bfreq freqnumber ]
uk:   [ -bfreq частота_звуку ]

en: cannot (un)set powersave mode
uk: не вдається встановити/зняти режим енергозбереження

en: klogctl error: %s
uk: помилка klogctl %s

en: Error writing screendump
uk: Помилка запису знімку екрану

en: %s: $TERM is not defined.
uk: %s: не визначено $TERM.

en: whereis [ -sbmu ] [ -SBM dir ... -f ] name...
uk: whereis [ -sbmu ] [ -SBM каталог ... -f ] назва...

en: write: can't find your tty's name
uk: write: не вдається  знайти назву вашого tty

en: write: you have write permission turned off.
uk: write: у вас немає прав запису.

en: write: %s is not logged in on %s.
uk: write: %s не ввійшов у систему на %s.

en: write: %s has messages disabled on %s
uk: write: для %s вивід повідомлень вимкнено на %s

en: usage: write user [tty]
uk: використання: write користувач [tty]

en: write: %s is not logged in
uk: write: %s не ввійшов у систему

en: write: %s has messages disabled
uk: write: для %s вивід повідомлень вимкнено

en: write: %s is logged in more than once; writing to %s
uk: write: %s ввійшов у систему більше одного разу; надсилається на %s

en: Message from %s@%s (as %s) on %s at %s ...
uk: Повідомлення від %s@%s (як %s) до %s у %s ...

en: Message from %s@%s on %s at %s ...
uk: Повідомлення від %s@%s до %s у %s ...

en: warning: error reading %s: %s
uk: Попередження: помилка читання %s: %s

en: warning: can't open %s: %s
uk: Попередження: не вдається відкрити %s: %s

en: mount: could not open %s - using %s instead
uk: mount: не вдається відкрити %s - натомість використовується %s

en: can't create lock file %s: %s (use -n flag to override)
uk: не вдається створити файл блокування %s: %s (для перевизначення використовуйте -n)

en: can't link lock file %s: %s (use -n flag to override)
uk: не вдається створити посилання на файл блокування %s: %s (для перевизначення використовуйте -n)

en: can't open lock file %s: %s (use -n flag to override)
uk: не вдається відкрити файл блокування %s: %s (для перевизначення використовуйте -n)

en: Can't lock lock file %s: %s
uk: не вдається заблокувати файл блокування %s: %s

en: can't lock lock file %s: %s
uk: не вдається заблокувати файл блокування %s: %s

en: timed out
uk: вийшов час очікування

en: Cannot create link %s
    Perhaps there is a stale lock file?
uk: не вдається створити посилання %s
    Можливо є застарілий файл файл блокування?

en: cannot open %s (%s) - mtab not updated
uk: не вдається відкрити %s (%s) - mtab не оновлено

en: error writing %s: %s
uk: помилка запису %s: %s

en: error changing mode of %s: %s
uk: помилка зімни режиму доступу до %s: %s

en: can't rename %s to %s: %s
uk: не вдається перейменувати %s у %s: %s

en: , offset %d
uk: , зсув %d

en: , encryption type %d
uk: , тип шифрування %d

en: loop: can't get info on device %s: %s
uk: loop: не вдається отримати інформацію про пристрій %s: %s

en: loop: can't open device %s: %s
uk: loop: не вдається відкрити пристрій %s: %s

en: %s: could not find any free loop device
uk: %s: не вдається знайти жодний вільний loop-пристрій

en: %s: Could not find any loop device. Maybe this kernel does not know
           about the loop device? (If so, recompile or `modprobe loop'.)
uk: %s: Не вдається знайти жоден loop-пристрій. Можливо це ядро не 
           підтримує роботу з loop-пристроями (Якщо це так - перекомпілюйте
           його або виконайте `modprobe loop').

en: Couldn't lock into memory, exiting.
uk: не вдається заблокувати у пам'яті, завершення.

en: del_loop(%s): success
uk: del_loop(%s): успішно завершено

en: loop: can't delete device %s: %s
uk: loop: не вдається видалити пристрій %s: %s

en: This mount was compiled without loop support. Please recompile.
uk: Програма mount була скомпільована без підтримки loop-пристроїв. Перекомпілюйте її

en: No loop support was available at compile time. Please recompile.
uk: При компіляції не було ввімкнено підтримку loop-пристроїв. Перекомпілюйте.

en: mount: according to mtab, %s is already mounted on %s
uk: mount: згідно mtab, %s вже підключений у %s

en: mount: according to mtab, %s is mounted on %s
uk: mount: згідно mtab, %s підключений у %s

en: mount: can't open %s for writing: %s
uk: mount: не вдається відкрити %s для запису: %s

en: mount: error writing %s: %s
uk: mount: помилка запису %s: %s

en: mount: error changing mode of %s: %s
uk: mount: помилка зміни прав доступу до %s: %s

en: mount: cannot fork: %s
uk: mount: помилка створення процесу: %s

en: Trying %s
uk: Випробовується %s

en: mount: you didn't specify a filesystem type for %s
uk: mount: ви не вказали тип файлової системи для %s

en:        I will try all types mentioned in %s or %s
uk:        будуть випробувані всі типи вказані у %s або %s

en:        and it looks like this is swapspace
uk:        та він схожий розділ підкачки

en:        I will try type %s
uk:        буде випробувано тип %s

en: %s looks like swapspace - not mounted
uk: %s схожий на розділ підкачки - не підключатиметься

en: mount failed
uk: помилка підключення

en: mount: only root can mount %s on %s
uk: mount: лише адміністратор(root) може підключати %s у %s

en: mount: loop device specified twice
uk: mount: loop-пристрій вказано двічі

en: mount: type specified twice
uk: mount: тип вказано двічі

en: mount: skipping the setup of a loop device
uk: mount: пропускається встановлення loop-пристрою

en: mount: going to use the loop device %s
uk: mount: буде використовуватись loop-пристрій %s

en: mount: failed setting up loop device
uk: mount: помилка встановлення loop-пристрою

en: mount: setup loop device successfully
uk: mount: встановлення loop-пристрою успішно завершено

en: mount: no %s found - creating it..
uk: mount: не знайдено %s - створюється..

en: mount: can't open %s: %s
uk: mount: не вдається відкрити %s: %s

en: mount: argument to -p or --pass-fd must be a number
uk: mount: аргумент для -p або --pass-fd повинен бути числом

en: mount: cannot open %s for setting speed
uk: mount: помилка відкривання %s для встановлення швидкості

en: mount: cannot set speed: %s
uk: mount: помилка встановлення швидкості: %s

en: mount: I could not determine the filesystem type, and none was specified
uk: mount: не вдається визначити тип файлової системи, та тип явно не вказаний

en: mount: you must specify the filesystem type
uk: mount: необхідно вказати тип файлової системи

en: mount: mount failed
uk: mount: помилка підключення

en: mount: mount point %s is not a directory
uk: mount: точка монтування %s не є каталогом

en: mount: permission denied
uk: mount: доступ заборонено

en: mount: must be superuser to use mount
uk: mount: для використання mount необхідно мати права адміністратора

en: mount: %s is busy
uk: mount: %s зайнятий

en: mount: proc already mounted
uk: mount: proc вже підключено

en: mount: %s already mounted or %s busy
uk: mount: %s вже підключено або %s зайнятий

en: mount: mount point %s does not exist
uk: mount: точка монтування %s не існує

en: mount: mount point %s is a symbolic link to nowhere
uk: mount: точка монтування %s є символічним посиланням, яке вказує нікуди

en: mount: special device %s does not exist
uk: mount: спеціальний пристрій %s не існує

en: mount: special device %s does not exist
           (a path prefix is not a directory)
uk: mount: спеціальний пристрій %s не існує
           (префікс шляху не є каталогом)

en: mount: %s not mounted already, or bad option
uk: mount: %s ще не підключений, або неправильний параметр

en:        (could this be the IDE device where you in fact use
           ide-scsi so that sr0 or sda or so is needed?)
uk:        (може це пристрій IDE, для якого ви фактично використовуєте
           ide-scsi, тому потрібні sr0, або sda чи щось подібне?)

en:        (aren't you trying to mount an extended partition,
           instead of some logical partition inside?)
uk:        (чи не намагаєтесь ви aren't you trying to mount an extended partition,
           instead of some logical partition inside?)

en:        In some cases useful info is found in syslog - try
           dmesg | tail  or so
uk:        У деяких випадках корисну інформацію можні знайти у системному журналі
           спробуйте - dmesg | tail  чи щось подібне

en: mount table full
uk: таблиця монтування переповнена

en: mount: %s: can't read superblock
uk: mount: %s: не вдається прочитати суперблок

en: mount: %s: unknown device
uk: mount: %s: невідомий пристрій

en: mount: unknown filesystem type '%s'
uk: mount: невідомий тип файлової системи '%s'

en: mount: probably you meant %s
uk: mount: можливо ви мали на увазі %s

en: mount: maybe you meant 'iso9660'?
uk: mount: можливо ви мали на увазі 'iso9660'?

en: mount: maybe you meant 'vfat'?
uk: mount: можливо ви мали на увазі iso9660 ?

en: mount: %s has wrong device number or fs type %s not supported
uk: mount: %s має неправильний номер пристрою або файлова система типу %s не підтримується

en: mount: %s is not a block device, and stat fails?
uk: mount: %s не є блочним пристроєм, та stat зазнав невдачі?

en: mount: %s is not a block device (maybe try `-o loop'?)
uk: mount: %s не є блочним пристроєм (можливо, спробуйте `-o loop'?)

en: mount: %s is not a block device
uk: mount: %s не є блочним пристроєм

en: mount: %s is not a valid block device
uk: mount: %s не є правильним блочним пристроєм

en: block device
uk: блочний пристрій

en: mount: cannot mount %s%s read-only
uk: mount: не вдається підключити %s%s лише для читання

en: mount: %s%s is write-protected but explicit `-w' flag given
uk: mount: %s%s захищений від запису, але було вказано ключ `-w'

en: mount: %s%s is write-protected, mounting read-only
uk: mount: %s%s захищений від запису, монтується лише для читання

en: mount: no type was given - I'll assume nfs because of the colon
uk: mount: не вказано тип - вважається nfs, через наявність двокрапки

en: mount: no type was given - I'll assume cifs because of the // prefix
uk: mount: не вказано тип - вважається cifs, через наявність префіксу //

en: mount: %s already mounted on %s
uk: mount: %s вже підключений у %s

en: mount: only root can do that
uk: mount: це може робити лише адміністратор(root)

en: nothing was mounted
uk: нічого не було підключено

en: mount: no such partition found
uk: mount: не знайдено такого розділу

en: mount: can't find %s in %s or %s
uk: mount: не вдається знайти %s у %s або %s

en: [mntent]: warning: no final newline at the end of %s
uk: [mntent]: Попередження: відсутній символ нового рядка наприкінці %s

en: [mntent]: line %d in %s is bad%s
uk: [mntent]: рядок %d у %s неправильний%s

en: ; rest of file ignored
uk: ; залишок файлу ігнорується

en: bug in xstrndup call
uk: помилка при виклику xstrndup

en: not enough memory
uk: недостатньо пам'яті

en: %s on %s
uk: %s на %s

en: umount: compiled without support for -f
uk: umount: зібрано без підтримки -f

en: umount: cannot fork: %s
uk: umount: не вдається запустити дочірній процес: %s

en: umount: %s: invalid block device
uk: umount: %s: неправильний блочний пристрій

en: umount: %s: not mounted
uk: umount: %s: не підключений

en: umount: %s: can't write superblock
uk: umount: %s: не вдається записати суперблок

en: umount: %s: not found
uk: umount: %s: не існує

en: umount: %s: must be superuser to umount
uk: umount: %s: для використання umount необхідно мати права адміністратора

en: umount: %s: block devices not permitted on fs
uk: umount: %s: блочні пристрої не дозволено на файловій системі

en: no umount2, trying umount...
uk: немає umount2, пробується umount...

en: umount: %s busy - remounted read-only
uk: umount: %s зайнятий - перепідключено у режим лише-для-читання

en: umount: could not remount %s read-only
uk: umount: не вдається перепідключити %s у режим лише-для-читання

en: %s umounted
uk: %s відключено

en: umount: cannot find list of filesystems to unmount
uk: umount: не вдається знайти перелік файлових систем для відключення

en: Cannot umount ""
uk: Не вдається відключити ""

en: Trying to umount %s
uk: Спроба відключити %s

en: Could not find %s in mtab
uk: не вдається знайти %s у mtab

en: umount: %s is not mounted (according to mtab)
uk: umount: %s не є підключеним (згідно mtab)

en: umount: it seems %s is mounted multiple times
uk: umount: здається %s підключений декілька разів

en: umount: %s is not in the fstab (and you are not root)
uk: umount: %s відсутній у fstab (та ви не адміністратор)

en: umount: %s mount disagrees with the fstab
uk: umount: підключений %s відрізняється від fstab

en: umount: only %s can unmount %s from %s
uk: umount: лише %s може відключити %s від %s

en: umount: only root can do that
uk: umount: це може робити лише адміністратор(root)

en: You must be root to set the Ctrl-Alt-Del behaviour.
uk: Для визначення поведінки Ctrl-Alt-Del необхідно мати права адміністратора.

en: Usage: ctrlaltdel hard|soft
uk: Використання: ctrlaltdel hard|soft

en: File %s, For threshold value %lu, Maximum characters in fifo were %d,
    and the maximum transfer rate in characters/second was %f
uk: Файл %s, для граничного значення %lu, максимальна кількість символів у fifo була %d,
    та максимальна швидкість передачі у символах/секунду була %f

en: File %s, For threshold value %lu and timrout value %lu, Maximum characters in fifo were %d,
    and the maximum transfer rate in characters/second was %f
uk: Файл %s, для граничного значення %lu та значення таймауту %lu, максимальна кількість символів у fifo була %d,
    та максимальна швидкість передачі у символах/секунду була %f

en: Invalid interval value: %s
uk: Неправильне значення інтервалу: %s

en: Invalid set value: %s
uk: Неправильне встановлене значення: %s

en: Invalid default value: %s
uk: Неправильне типове значення: %s

en: Invalid set time value: %s
uk: Неправильне значення встановленого часу: %s

en: Invalid default time value: %s
uk: Неправильне значення типового часу: %s

en: Usage: %s [-q [-i interval]] ([-s value]|[-S value]) ([-t value]|[-T value]) [-g|-G] file [file...]
uk: Використання: %s [-q [-i інтервал]] ([-s значення]|[-S значення]) ([-t значення]|[-T значення]) [-g|-G] файл [файл...]

en: Can't open %s: %s
uk: не вдається відкрити %s: %s

en: Can't set %s to threshold %d: %s
uk: не вдається встановити %s у граничне значення %d: %s

en: Can't set %s to time threshold %d: %s
uk: не вдається встановити %s у граничне значення часу %d: %s

en: Can't get threshold for %s: %s
uk: не вдається отримати граничне значення для %s: %s

en: Can't get timeout for %s: %s
uk: не вдається отримати таймаут для %s: %s

en: %s: %ld current threshold and %ld current timeout
uk: %s: %ld - поточна межа, та %ld - поточний таймаут

en: %s: %ld default threshold and %ld default timeout
uk: %s: %ld - типова межа, та %ld - типовий таймаут

en: Can't set signal handler
uk: не вдається встановити обробник сигналу

en: gettimeofday failed
uk: помилка у gettimeofday

en: Can't issue CYGETMON on %s: %s
uk: не вдається дати CYGETMON на %s: %s

en: %s: %lu ints, %lu/%lu chars; fifo: %lu thresh, %lu tmout, %lu max, %lu now
uk: %s: %lu переривань, %lu/%lu симв.; fifo: %lu межа, %lu таймаут, %lu макс, %lu зараз

en:    %f int/sec; %f rec, %f send (char/sec)
uk:    %f перерв/сек; %f отрим, %f відпр (симв/сек)

en: %s: %lu ints, %lu chars; fifo: %lu thresh, %lu tmout, %lu max, %lu now
uk: %s: %lu переривань, %lu симв; fifo: %lu межа, %lu таймаут, %lu макс, %lu зараз

en:    %f int/sec; %f rec (char/sec)
uk:    %f перерв/сек; %f отрим (симв/сек)

en: invalid id: %s
uk: неправильний ідентифікатор: %s

en: cannot remove id %s (%s)
uk: не вдається видалити ідентифікатор %s (%s)

en: deprecated usage: %s {shm | msg | sem} id ...
uk: небажане використання: %s {shm | msg | sem} id ...

en: unknown resource type: %s
uk: невідомий тип ресурсу: %s

en: resource(s) deleted
uk: ресурс(и) видалений

en: usage: %s [ [-q msqid] [-m shmid] [-s semid]
              [-Q msgkey] [-M shmkey] [-S semkey] ... ]
uk: Використання: %s [ [-q msqid] [-m shmid] [-s semid]
              [-Q msgkey] [-M shmkey] [-S semkey] ... ]

en: %s: illegal option -- %c
uk: %s: неправильний параметр -- %c

en: %s: illegal key (%s)
uk: %s: неправильний ключ (%s)

en: permission denied for key
uk: доступ заборонено для ключа

en: already removed key
uk: ключ вже видалено

en: invalid key
uk: неправильний ключ

en: unknown error in key
uk: невідома помилка у ключі

en: permission denied for id
uk: доступ заборонено для ідентифікатора

en: invalid id
uk: неправильний ідентифікатор

en: already removed id
uk: ідентифікатор вже видалений

en: unknown error in id
uk: невідома помилка у ідентифікаторі

en: %s: unknown argument: %s
uk: %s: невідомий аргумент: %s

en: usage : %s -asmq -tclup
uk: використання : %s -asmq -tclup

en: 	%s [-s -m -q] -i id
uk: 	%s [-s -m -q] -i ідентифікатор

en: 	%s -h for help.
uk: 	%s -h виводить довідку.

en: %s provides information on ipc facilities for which you have read access.
uk: %s надає інформацію про ipc ресурси, для яких у вас є доступ для читання.

en: Resource Specification:
    	-m : shared_mem
    	-q : messages
uk: Специфікація ресурсу:
    	-m : спільна_пам'ять
    	-q : повідомлення

en: 	-s : semaphores
    	-a : all (default)
uk: 	-s : семафори
    	-a : усе (типово)

en: Output Format:
    	-t : time
    	-p : pid
    	-c : creator
uk: Формат виводу:
    	-t : час
    	-p : pid
    	-c : власник

en: 	-l : limits
    	-u : summary
uk: 	-l : обмеження
    	-u : зведення

en: -i id [-s -q -m] : details on resource identified by id
uk: -i id [-s -q -m] : подробиці про ресурс з ідентифікатором id

en: kernel not configured for shared memory
uk: підтримку спільної пам'яті не налаштовано у ядрі

en: ------ Shared Memory Limits --------
uk: ------ Обмеження спільної пам'яті --------

en: max number of segments = %lu
uk: максимальна кількість сегментів = %lu

en: max seg size (kbytes) = %lu
uk: максимальний розмір сегмента (кілобайт) = %lu

en: min seg size (bytes) = %lu
uk: мінімальний розмір сегменту (байт) = %lu

en: ------ Shared Memory Status --------
uk: ------ Стан спільної пам'яті --------

en: segments allocated %d
uk: виділених сегментів %d

en: pages allocated %ld
uk: виділених сторінок %ld

en: pages resident  %ld
uk: резидентних сторінок %ld

en: pages swapped   %ld
uk: вивантажених сторінок %ld

en: Swap performance: %ld attempts	 %ld successes
uk: Швидкодія підкачки: %ld спроб	 %ld вдалих

en: ------ Shared Memory Segment Creators/Owners --------
uk: ------ Автори/Власники сегментів спільної пам'яті --------

en: perms
uk: права

en: ------ Shared Memory Attach/Detach/Change Times --------
uk: ------ Час приєднання/від'єднання/зміни спільної пам'яті --------

en: owner
uk: власник

en: attached
uk: приєднано

en: detached
uk: від'єднано

en: changed
uk: змінено

en: ------ Shared Memory Creator/Last-op --------
uk: ------ Автор/останній-оп спільної пам'яті --------

en: ------ Shared Memory Segments --------
uk: ------ Сегменти спільної пам'яті --------

en: key
uk: ключ

en: bytes
uk: байт

en: nattch
uk: кільк.підкл

en: status
uk: стан

en: Not set
uk: Не встан.

en: dest
uk: зруйн

en: locked
uk: блоковано

en: kernel not configured for semaphores
uk: підтримку семафорів не налаштовано у ядрі

en: ------ Semaphore Limits --------
uk: ------ Обмеження семафорів --------

en: max number of arrays = %d
uk: максимальна кількість масивів = %d

en: max semaphores per array = %d
uk: максимум семафорів на масив = %d

en: max semaphores system wide = %d
uk: максимум семафорів у системі = %d

en: max ops per semop call = %d
uk: максимум операцій за semop виклик = %d

en: semaphore max value = %d
uk: максимальне значення семафору = %d

en: ------ Semaphore Status --------
uk: ------ Стан семафору --------

en: used arrays = %d
uk: використано масивів = %d

en: allocated semaphores = %d
uk: виділено семафорів = %d

en: ------ Semaphore Arrays Creators/Owners --------
uk: ------ Автори/Власники масивів семафорів --------

en: last-op
uk: остан-оп

en: last-changed
uk: остан-змін

en: ------ Semaphore Arrays --------
uk: ------ Масиви семафорів --------

en: nsems
uk: кільк.сем

en: kernel not configured for message queues
uk: підтримку черг повідомлень не налаштовано у ядрі

en: ------ Messages: Limits --------
uk: ------ Повідомлення: обмеження --------

en: max queues system wide = %d
uk: максимум черг у системі = %d

en: max size of message (bytes) = %d
uk: максимальний розмір повідомлення (байт) = %d

en: default max size of queue (bytes) = %d
uk: типовий максимальний розмір черги (байт) = %d

en: ------ Messages: Status --------
uk: ------ Повідомлення: стан --------

en: allocated queues = %d
uk: виділено черг = %d

en: used headers = %d
uk: використано заголовків = %d

en: used space = %d bytes
uk: використано простору = %d байт

en: ------ Message Queues: Creators/Owners --------
uk: ------ Черги повідомлень: Автори/Власники --------

en: ------ Message Queues Send/Recv/Change Times --------
uk: ------ Час відправлення/отримання/зміни черг повідомлень--------

en: send
uk: відправлено

en: recv
uk: отримано

en: change
uk: змінено

en: ------ Message Queues PIDs --------
uk: ------ PID черг повідомлень --------

en: ------ Message Queues --------
uk: ------ Черги повідомлень --------

en: used-bytes
uk: використано-байт

en: messages
uk: повідомлень

en: 
    Shared memory Segment shmid=%d
uk: 
    Сегмент спільної пам'яті shmid=%d

en: mode=%#o	access_perms=%#o
uk: режим=%#o	права_доступу=%#o

en: bytes=%ld	lpid=%d	cpid=%d	nattch=%ld
uk: байт=%ld	lpid=%d	cpid=%d	nattch=%ld

en: att_time=%-26.24s
uk: час_приєдн=%-26.24s

en: det_time=%-26.24s
uk: час_від'єдн=%-26.24s

en: change_time=%-26.24s
uk: час_змін=%-26.24s

en: 
    Message Queue msqid=%d
uk: 
    Черга повідомлень msqid=%d

en: send_time=%-26.24s
uk: час_надсил=%-26.24s

en: rcv_time=%-26.24s
uk: час_отрим=%-26.24s

en: 
    Semaphore Array semid=%d
uk: 
    Масив семафорів semid=%d

en: mode=%#o, access_perms=%#o
uk: режим=%#o, права_дост=%#o

en: nsems = %ld
uk: кільк.сем = %ld

en: semnum
uk: ном.сем

en: value
uk: значення

en: usage: rdev [ -rv ] [ -o OFFSET ] [ IMAGE [ VALUE [ OFFSET ] ] ]
uk: використання: rdev [ -rv ] [ -o OFFSET ] [ IMAGE [ VALUE [ OFFSET ] ] ]

en:   rdev /dev/fd0  (or rdev /linux, etc.) displays the current ROOT device
uk:   rdev /dev/fd0  (або rdev /linux, тощо.) відображає поточний ROOT пристрій

en:   rdev /dev/fd0 /dev/hda2         sets ROOT to /dev/hda2
uk:   rdev /dev/fd0 /dev/hda2         встановлює ROOT у /dev/hda2

en:   rdev -R /dev/fd0 1              set the ROOTFLAGS (readonly status)
uk:   rdev -R /dev/fd0 1              встановлює ROOTFLAGS (стан лише-для-читання)

en:   rdev -r /dev/fd0 627            set the RAMDISK size
uk:   rdev -r /dev/fd0 627            встановлює розмір RAMDISK

en:   rdev -v /dev/fd0 1              set the bootup VIDEOMODE
uk:   rdev -v /dev/fd0 1              встановлює VIDEOMODE при завантаженні

en:   rdev -o N ...                   use the byte offset N
uk:   rdev -o N ...                   зсув у байтах N

en:   rootflags ...                   same as rdev -R
uk:   rootflags ...                   те ж саме, що rdev -R

en:   ramsize ...                     same as rdev -r
uk:   ramsize ...                     те ж саме, що rdev -r

en:   vidmode ...                     same as rdev -v
uk:   vidmode ...                     те ж саме, що rdev -v

en: Note: video modes are: -3=Ask, -2=Extended, -1=NormalVga, 1=key1, 2=key2,...
uk: Зауваження: відео режими: -3=Питати, -2=РозширенийVGA, -1=ЗвичайнийVga, 1=key1, 2=key2,...

en:       use -R 1 to mount root readonly, -R 0 for read/write.
uk:       використовуйте -R 1 для підключення лише-для-читання, -R 0 для читання/запису.

en: missing comma
uk: відсутня кома

en: out of memory
uk: недостатньо пам'яті

en: %s: Usage: "%s [options]
    	 -m <mapfile>  (defaults: "%s" and
    				  "%s")
    	 -p <pro-file> (default: "%s")
    	 -M <mult>     set the profiling multiplier to <mult>
    	 -i            print only info about the sampling step
    	 -v            print verbose data
    	 -a            print all symbols, even if count is 0
    	 -b            print individual histogram-bin counts
    	 -s            print individual counters within functions
    	 -r            reset all the counters (root only)
    	 -n            disable byte order auto-detection
    	 -V            print version and exit
uk: %s: Використання: "%s [параметри]
    	 -m <map_файл>  (типово: "%s" та 
    				  "%s")
    	 -p <pro_файл> (типово: "%s")
    	 -M <множн>    встановити множник профілювання у <множн>
    	 -i            вивести лише інформацію про крок профілювання
    	 -v            виводити розширену інформацію
    	 -a            виводити всі символи, навіть якщо їх число ненульове
    	 -b            вивести гістограму з індивідуальними стовпчиками лічильників
    	 -s            вивести індивідуальні лічильники функцій
    	 -r            скинути всі лічильники (лише root)
    	 -n            вимкнути автоматичне визначення порядку байтів
    	 -V            вивести версію та вийти

en: Sampling_step: %i
uk: Крок_профілювання: %i

en: %s: %s(%i): wrong map line
uk: %s: %s(%i): неправильний рядок мапи

en: %s: can't find "_stext" in %s
uk: %s: не вдається знайти "_stext" у %s

en: %s: profile address out of range. Wrong map file?
uk: %s: адреса профілю поза діапазоном. Неправильний файл мапи?

en: total
uk: загалом

en: renice: %s: unknown user
uk: renice: %s: невідомий користувач

en: renice: %s: bad value
uk: renice: %s: неправильне значення

en: %d: old priority %d, new priority %d
uk: %d: старий пріоритет %d, новий пріоритет %d

en: usage: %s program [arg ...]
uk: використання: %s програма [аргументи ...]

en: Usage: %s <device> [ -i <IRQ> | -t <TIME> | -c <CHARS> | -w <WAIT> | 
              -a [on|off] | -o [on|off] | -C [on|off] | -q [on|off] | -s | 
              -T [on|off] ]
uk: Використання: %s <пристрій> [ -i <IRQ> | -t <ЧАС> | -c <СИМВОЛИ> | -w <ПАУЗА> | 
              -a [on|off] | -o [on|off] | -C [on|off] | -q [on|off] | -s | 
              -T [on|off] ]

en: malloc error
uk: помилка malloc

en: %s: bad value
uk: %s: неправильне значення

en: %s: %s not an lp device.
uk: %s: %s не є lp пристроєм.

en: %s status is %d
uk: %s стан - %d

en: , busy
uk: , зайнятий

en: , ready
uk: , готовий

en: , out of paper
uk: , скінчився папір

en: , error
uk: , помилка

en: LPGETIRQ error
uk: помилка LPGETIRQ

en: %s using IRQ %d
uk: %s використовує IRQ %d

en: %s using polling
uk: %s використовує опитування стану

en: col: bad -l argument %s.
uk: col: неправильний -l аргумент %s.

en: usage: col [-bfpx] [-l nline]
uk: використання: col [-bfpx] [-l кільк.рядків]

en: col: write error.
uk: col: помилка запису.

en: col: warning: can't back up %s.
uk: col: попередження: помилка резервного копіювання %s.

en: past first line
uk: повз перший рядок

en: -- line already flushed
uk: -- рядок вже скинуто у потік

en: usage: %s [ - ] [ -2 ] [ file ... ]
uk: використання: %s [ - ] [ -2 ] [ файл ... ]

en: line too long
uk: рядок надто довгий

en: usage: column [-tx] [-c columns] [file ...]
uk: використання: column [-tx] [-c стовпчиків] [файл ...]

en: hexdump: bad length value.
uk: hexdump: неправильне значення довжини.

en: hexdump: bad skip value.
uk: hexdump: неправильне значення зсуву.

en: hexdump: [-bcCdovx] [-e fmt] [-f fmt_file] [-n length] [-s skip] [file ...]
uk: hexdump: [-bcCdovx] [-e формат] [-f файл_формату] [-n довжина] [-s зсув] [файл ...]

en: usage: %s [-dflpcsu] [+linenum | +/pattern] name1 name2 ...
uk: використання: %s [-dflpcsu] [+linenum | +/pattern] назва1 назва2 ...

en: %s: unknown option "-%c"
uk: %s: невідомий параметр "-%c"

en: 
    *** %s: directory ***
uk: 
    *** %s: каталог ***

en: 
    ******** %s: Not a text file ********
uk: 
    ******** %s: не є текстовим файлом ********

en: [Use q or Q to quit]
uk: [Використовуйте q чи Q щоб вийти]

en: --More--
uk: --Далі--

en: (Next file: %s)
uk: (Наступний файл: %s)

en: [Press space to continue, 'q' to quit.]
uk: [Натисніть пробіл, щоб продовжити, або 'q', щоб вийти.]

en: ...back %d pages
uk: ...назад %d сторінок

en: ...back 1 page
uk: ...назад 1 сторінку

en: ...skipping one line
uk: ...пропускається один рядок

en: ...skipping %d lines
uk: ...пропускається %d рядків

en: 
    ***Back***
uk: 
    ***Назад***

en: 
    Most commands optionally preceded by integer argument k.  Defaults in brackets.
    Star (*) indicates argument becomes new default.
uk: 
    Більшість команд можуть мати необов'язковий числовий параметр k.  Типові значення у кутових дужках.
    Зірочка (*) означає, що параметр стає новим типовим значенням.

en: <space>                 Display next k lines of text [current screen size]
    z                       Display next k lines of text [current screen size]*
    <return>                Display next k lines of text [1]*
    d or ctrl-D             Scroll k lines [current scroll size, initially 11]*
    q or Q or <interrupt>   Exit from more
    s                       Skip forward k lines of text [1]
    f                       Skip forward k screenfuls of text [1]
    b or ctrl-B             Skip backwards k screenfuls of text [1]
    '                       Go to place where previous search started
    =                       Display current line number
    /<regular expression>   Search for kth occurrence of regular expression [1]
    n                       Search for kth occurrence of last r.e [1]
    !<cmd> or :!<cmd>       Execute <cmd> in a subshell
    v                       Start up /usr/bin/vi at current line
    ctrl-L                  Redraw screen
    :n                      Go to kth next file [1]
    :p                      Go to kth previous file [1]
    :f                      Display current file name and line number
    .                       Repeat previous command
uk: <space>                 Вивід наступних k рядків тексту [поточний розмір екрану]
    z                       Вивід наступних k рядків тексту [поточний розмір екрану]*
    <enter>                 Вивід наступних k рядків тексту [1]*
    d або ctrl-D            Прокрутити k рядків [поточний розмір прокрутки, спочатку 11]*
    q або Q або <interrupt> Вийти з more
    s                       Перейти вперед на k рядків тексту [1]
    f                       Перейти вперед на k екранів тексту [1]
    b або ctrl-B            Перейти назад на k екранів тексту [1]
    '                       Перейти у місце початку попереднього пошуку
    =                       Відобразити поточний номер рядка
    /<регулярний вираз>     Знайти k-й випадок співпадання з регулярним виразом [1]
    n                       Знайти k-й випадок співпадання з останнім рег.виразом [1]
    !<кмнд> або :!<кмнд>    Виконати <кмнд> у оболонці
    v                       Запустити /usr/bin/vi з поточного рядка
    ctrl-L                  Оновити вміст екрану
    :n                      Перейти на k-й рядок файлу [1]
    :p                      Перейти на k-й попередній файл [1]
    :f                      Відобразити назву поточного файлу та номер рядка
    .                       Повторити попередню команду

en: [Press 'h' for instructions.]
uk: [Натисніть 'h' щоб переглянути довідку.]

en: "%s" line %d
uk: "%s" рядок %d

en: [Not a file] line %d
uk: [Не файл] рядок %d

en:   Overflow
uk:   Переповнення

en: ...skipping
uk: ...перехід

en: Regular expression botch
uk: Невдалий регулярний вираз

en: 
    Pattern not found
uk: 
    Шаблон не знайдено

en: Pattern not found
uk: Шаблон не знайдено

en: can't fork
uk: не вдається створити процес

en: 
    ...Skipping
uk: 
    ...Перехід

en: ...Skipping to file
uk: ...Перехід до файлу

en: ...Skipping back to file
uk: ...Перехід назад до файлу

en: Line too long
uk: Рядок надто довгий

en: No previous command to substitute for
uk: Немає попередньої команди для заміни

en: od: od(1) has been deprecated for hexdump(1).
uk: od: використовувати od(1) небажано, користуйтесь hexdump(1).

en: od: hexdump(1) compatibility doesn't support the -%c option%s
uk: od: у режимі сумісності з hexdump(1) параметр -%c не підтримується%s

en: ; see strings(1).
uk: ; дивіться strings(1).

en: hexdump: can't read %s.
uk: hexdump: не вдається прочитати %s.

en: hexdump: line too long.
uk: hexdump: рядок надто довгий.

en: hexdump: byte count with multiple conversion characters.
uk: hexdump: кількість байт з декількома символами перетворення.

en: hexdump: bad byte count for conversion character %s.
uk: hexdump: неправильна кількість байт для символу перетворення %s.

en: hexdump: %%s requires a precision or a byte count.
uk: hexdump: %%s потребує вказування точності або кількості байт.

en: hexdump: bad format {%s}
uk: hexdump: неправильний формат {%s}

en: hexdump: bad conversion character %%%s.
uk: hexdump: неправильний символ перетворення %%%s.

en: %s: Usage: %s [-number] [-p string] [-cefnrs] [+line] [+/pattern/] [files]
uk: %s: Використання: %s [-number] [-p рядок] [-cefnrs] [+line] [+/pattern/] [файли]

en: %s: option requires an argument -- %s
uk: %s: параметр потребує вказування аргументу -- %s

en: %s: illegal option -- %s
uk: %s: неправильний параметр -- %s

en: ...skipping forward
uk: ...перехід вперед

en: ...skipping backward
uk: ...перехід назад

en: No next file
uk: Немає наступного файлу

en: No previous file
uk: Немає попереднього файлу

en: %s: Read error from %s file
uk: %s: Помилка читання з файлу %s

en: %s: Unexpected EOF in %s file
uk: %s: Неочікуваний кінець файла у файлі %s

en: %s: Unknown error in %s file
uk: %s: Невідома помилка у файлі %s

en: %s: Cannot create tempfile
uk: %s: не вдається створити тимчасовий файл

en: RE error:
uk: Помилка РВ:

en: (EOF)
uk: (Кінець файлу)

en: No remembered search string
uk: Немає збереженого у пам'яті рядку пошуку

en: Cannot open
uk: не вдається відкрити

en: saved
uk: збережено

en: : !command not allowed in rflag mode.
uk: : команда ! не допустима у режимі rflag.

en: fork() failed, try again later
uk: помилка виконання fork(), спробуйте пізніше ще раз

en: (Next file:
uk: (Наступний файл:

en: usage: rev [file ...]
uk: використання: rev [файл ...]

en: usage: %s [ -i ] [ -tTerm ] file...
uk: використання: %s [ -i ] [ -tТермінал ] файл...

en: trouble reading terminfo
uk: проблема при читанні terminfo

en: Unknown escape sequence in input: %o, %o
uk: Невідома escape-послідовність на вході: %o, %o

en: Unable to allocate buffer.
uk: не вдається виділити буфер.

en: Input line too long.
uk: Вхідний рядок надто довгий.

en: Out of memory when growing buffer.
uk: Недостатньо пам'яті для збільшення буфера.
