GNU gettext 0.10.37 - en to nb translation catalogue (54 entries)

en: Unknown system error
nb: Ukjent systemfeil

en: error while writing "%s" file
nb: feil under skriving av filen «%s»

en: memory exhausted
nb: minnet oppbrukt

en: Written by %s.
nb: Skrevet av %s.

en: error while opening "%s" for reading
nb: feil under åpning av «%s» for lesing

en: too many arguments
nb: for mange argumenter

en: %s and %s are mutually exclusive
nb: %s og %s utelukker hverandre

en: impossible selection criteria specified (%d < n < %d)
nb: umulig utvalgskriterie angitt (%d < n < %d)

en: no input files given
nb: ingen innfiler angitt

en: exactly 2 input files required
nb: trenger nøyaktig to innfiler

en: this message is used but not defined...
nb: denne meldingen er brukt, men ikke definert...

en: ...but this definition is similar
nb: ... men denne definisjonen ligner

en: this message is used but not defined in %s
nb: denne meldingen er brukt, men ikke definert i %s

en: warning: this message is not used
nb: advarsel: denne meldingen er ikke brukt

en: found %d fatal error | found %d fatal errors
nb[0]: fant %d fatale feil
nb[1]: fant %d fatale feil

en: at least two files must be specified
nb: minst to filer må angis

en: no input file given
nb: ingen innfil angitt

en: %d translated message | %d translated messages
nb[0]: %d oversatt melding
nb[1]: %d oversatte meldinger

en: , %d fuzzy translation | , %d fuzzy translations
nb[0]: , %d antatt oversettelse
nb[1]: , %d antatte oversettelser

en: , %d untranslated message | , %d untranslated messages
nb[0]: , %d uoversatt melding
nb[1]: , %d uoversatte meldinger

en: domain name "%s" not suitable as file name
nb: domenenavnet «%s» passer ikke som filnavn

en: domain name "%s" not suitable as file name: will use prefix
nb: domenenavnet «%s» passer ikke som filnavn: bruker prefiks

en: %s: warning: source file contains fuzzy translation
nb: %s: advarselL: kildefil har antatte oversettelser

en: error while reading "%s"
nb: feil under lesing av «%s»

en: %sRead %ld old + %ld reference, merged %ld, fuzzied %ld, missing %ld, obsolete %ld.
nb: %sLeste %ld gamle + %ld referanser, flettet %ld, antok %ld, mangler %ld, foreldete %ld.

en:  done.
nb:  ferdig.

en: Charset "%s" is not a portable encoding name.
    Message conversion to user's charset might not work.
nb: Tegnsettet "%s" er ikke et portabelt innkodingsnavn.
    Meldingskonvertering til brukerens tegnsett kan ikke virke.

en: Charset "%s" is not supported. %s relies on iconv(),
    and iconv() does not support "%s".
nb: Tegnsettet "%s" er ikke støttet. %s er avhengig av iconv(),
    og iconv() støtter ikke "%s".

en: Installing GNU libiconv and then reinstalling GNU gettext
    would fix this problem.
nb: Installasjon av GNU libiconv og deretter reinstallasjon av GNU gettext
    vil rette dette problemet.

en: Continuing anyway, expect parse errors.
nb: Fortsetter likevel, forvent parsefeil.

en: Continuing anyway.
nb: Fortsetter likevel.

en: Charset "%s" is not supported. %s relies on iconv().
    This version was built without iconv().
nb: Tegnsettet "%s" er ikke støttet. %s er avhengig av iconv().
    Denne versjonen ble blygget uten iconv().

en: Charset missing in header.
    Message conversion to user's charset will not work.
nb: Tegnsettet mangler i headeren.
    Meldingskonvertering til brukerens tegnsett kan ikke virke.

en: inconsistent use of #~
nb: inkonsistent bruk av #~

en: first plural form has nonzero index
nb: første flertallsform har en ikke-null indeks

en: plural form has wrong index
nb: flertallsform har feil indeks

en: too many errors, aborting
nb: for mange feil, avbryter

en: invalid multibyte sequence
nb: ulovlig multibytesekvens

en: keyword "%s" unknown
nb: nøkkelord «%s» ukjent

en: invalid control sequence
nb: ulovlig kontrollsekvens

en: end-of-file within string
nb: slutt-på-fil inne i streng

en: end-of-line within string
nb: slutt-på-linje inne i streng

en: this file may not contain domain directives
nb: denne filen kan ikke inneholde domene-direktiver

en: duplicate message definition
nb: duplisert definisjon av melding

en: file "%s" contains a not NUL terminated string
nb: filen «%s» inneholder en ikke-NUL-terminert streng

en: file "%s" is not in GNU .mo format
nb: filen «%s» er ikke i GNU .mo-format

en: cannot create output file "%s"
nb: kan ikke opprette utfilen «%s»

en: standard output
nb: standard ut

en: error while opening "%s" for writing
nb: feil under åpning av «%s» for skriving

en: %s:%d: warning: unterminated character constant
nb: %s:%d: advarsel: uavsluttet tegnkonstant

en: %s:%d: warning: unterminated string literal
nb: %s:%d: advarsel: uavsluttet strengliteral

en: --join-existing cannot be used when output is written to stdout
nb: --join-existing kan ikke brukes når utdata blir skrevet til standard ut

en: xgettext cannot work without keywords to look for
nb: xgettext kan ikke arbeide uten å finne nøkkelord

en: standard input
nb: standard inn
