GNU gettext-runtime 0.18 - en to hr translation catalogue (37 entries)

en: write error
hr: greška pisanja

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: %s: option '%s' is ambiguous
hr: %s: opcija „%s” je višeznačna

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „--%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „%c%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '--%s' requires an argument
hr: %s: opcija „--%s” zahtijeva argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „--%s”

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „%c%s”

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: neispravna opcija -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%c”

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija „-W %s” je višeznačna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „-W %s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '-W %s' requires an argument
hr: %s: opcija „-W %s” zahtijeva argument

en: memory exhausted
hr: memorija iscrpljena

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Licenca GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili novija <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga smijete mijenjati i dijeliti.
    NEMA JAMSTAVA, do krajnje mjere dozvoljene zakonom.

en: Written by %s.
hr: Napisao %s.

en: too many arguments
hr: previše argumenata

en: missing arguments
hr: nedostaju argumenti

en: Usage: %s [OPTION] [SHELL-FORMAT]
hr: Uporaba: %s [OPCIJA] [OBLIK-LJUSKE]

en: Substitutes the values of environment variables.
hr: Zamjenjuje vrijednosti varijabli okoline.

en: Operation mode:
hr: Način rada:

en:   -v, --variables             output the variables occurring in SHELL-FORMAT
hr:   -v, --variables             ispiši varijable koje se nalaze u OBLIK-LJUSKE

en: Informative output:
hr: Informativni izlaz:

en:   -h, --help                  display this help and exit
hr:   -h, --help                  prikaži ovu pomoć i izađi

en:   -V, --version               output version information and exit
hr:   -V, --version               ispiši informacije o inačici i izađi

en: In normal operation mode, standard input is copied to standard output,
    with references to environment variables of the form $VARIABLE or ${VARIABLE}
    being replaced with the corresponding values.  If a SHELL-FORMAT is given,
    only those environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT are
    substituted; otherwise all environment variables references occurring in
    standard input are substituted.
hr: U normalnom načinu rada, standardni ulaz se kopira na standardni izlaz,
    gdje se reference na varijable okoline oblika $VARIABLE ili ${VARIABLE}
    zamjenjuju odgovarajućim vrijednostima. Ako je zadan OBLIK-LJUSKE, samo
    se one varijable okoline referencirane u OBLIK-LJUSKE zamjenjuju, inače
    se zamjenjuju reference na sve varijable okoline koje se pojavljuju na
    standardnom ulazu.

en: When --variables is used, standard input is ignored, and the output consists
    of the environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT, one per line.
hr: Kada se koristi --variables, standardni ulaz se zanemaruje, a izlaz sadrži
    varijable okoline referencirane u OBLIK-LJUSKE, jedna po retku.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
hr: Prijavite greške na <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
    Prijavite greške prijevoda na <lokalizacija@linux.hr>.

en: error while reading "%s"
hr: greška pri čitanju „%s”

en: standard input
hr: standardni ulaz

en: Usage: %s [OPTION] [[TEXTDOMAIN] MSGID]
    or:    %s [OPTION] -s [MSGID]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA] [[TEKSTDOMENA] ID-PORUKE]
    ili:     %s [OPCIJA] -s [ID-PORUKE]...

en: Display native language translation of a textual message.
hr: Prikaži prijevod tekstualne poruke na materinji jezik.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -n                        suppress trailing newline
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN] MSGID        retrieve translated message corresponding
                                to MSGID from TEXTDOMAIN
hr:   -d, --domain=TEKSTDOMENA  dohvati prevedene poruke iz TEKSTDOMENA
      -e                        omogući proširivanje nekih izlaznih nizova
      -E                        (zanemareno zbog kompatibilnosti)
      -h, --help                prikaži ovu pomoć i izađi
      -n                        izostavi završnu oznaku novog retka
      -V, --version             prikaži informacije o inačici i izađi
      [TEKSTDOMENA] [ID-PORUKE] dohvati prevedene poruke koje odgovaraju
                                ID-PORUKE iz TEKSTDOMENA

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
hr: Uporaba: %s [OPCIJA] [TEXTDOMAIN] ID-PORUKE ID-MNOŽINE BROJ

en: Display native language translation of a textual message whose grammatical
    form depends on a number.
hr: Prikaži prijevod tekstualne poruke čiji gramatički oblik ovisi o broju na
    materinji jezik.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN]              retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      MSGID MSGID-PLURAL        translate MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      COUNT                     choose singular/plural form based on this value
hr:   -d, --domain=TEKSTDOMENA  dohvati prevedenu poruku iz TEKSTDOMENA
      -e                        omogući proširivanje nekih izlaznih nizova
      -E                        (zanemareno zbog kompatibilnosti)
      -h, --help                prikaži ovu pomoć i izađi
      -V, --version             prikaži informacije o inačici i izađi
      [TEKSTDOMENA]             dohvati prevedenu poruku iz TEKSTDOMENA
      ID-PORUKE ID-MNOŽINE      prevedi ID-PORUKE (jednina) / ID-MNOŽINE (množina)
      BROJ                      odaberi oblik jednine/množine ovisno o ovoj
                                vrijednosti

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    Standard search directory: %s
hr: Ako parametar TEKSTDOMENA nije naveden, domena se određuje iz varijable
    okoline TEXTDOMAIN. Ako katalog poruka nije pronađen u uobičajenom
    direktoriju, druga lokacija se može navesti varijablom okoline TEXTDOMAINDIR.
    Uobičajeni direktorij za pretragu: %s
