libexif 0.6.16 - en to sr translation catalogue (594 entries)

en:  (35 equivalent: %d mm)
sr:  (35 одговара: %d mm)

en: %2.2f meters
sr: %2.2f метара

en: %i bytes unknown data
sr: %i бајтова непознатих података

en: %i bytes unknown data:
sr: %i бајтова непознатих података:

en: (Editor)
sr: (Уредник)

en: (Photographer)
sr: (Фотограф)

en: 2 MPixel Basic
sr: 2 MPixel основно

en: 2 MPixel Fine
sr: 2 MPixel одлично

en: 2 MPixel Normal
sr: 2 MPixel нормално

en: 2304x1728 or 2592x1944
sr: 2304x1728 или 2592x1944

en: 2560x1920 or 2304x1728
sr: 2560x1920 или 2304x1728

en: 2816x2212 or 2816x2112
sr: 2816x2212 или 2816x2112

en: 2nd-curtain sync used
sr: Коришћена друга застава синхронизације

en: 2x2 matrix (clockwise)
sr: 2x2 матрица (у смеру кретања сата)

en: 3008x2008 or 3040x2024
sr: 3008x2008 или 3040x2024

en: A character string giving the title of the image. It may be a comment such as "1988 company picnic" or the like. Two-bytes character codes cannot be used. When a 2-bytes code is necessary, the Exif Private tag <UserComment> is to be used.
sr: Стринг слова којим се задаје наслов слике. То може бити примедба као што је "1988 излет фирме" или било шта. Не могу да се користе слова од 2 бајта. Ако је потребно да се они користе, куца се у Exif Private етикети <UserComment>.

en: A general indication of the kind of data contained in this subfile.
sr: Општа назнака врсте података која се налази у овом подфајлу.

en: A pointer to the Exif IFD. Interoperability, Exif IFD has the same structure as that of the IFD specified in TIFF. ordinarily, however, it does not contain image data as in the case of TIFF.
sr: Показивач на Exif IFD. Интеропеабилности ради, Exif IFD имају исту структуру као код IFD-а наведеног у TIFF-у, али не садржи податке слике  као у случају TIFF-а.

en: A pointer to the GPS Info IFD. The Interoperability structure of the GPS Info IFD, like that of Exif IFD, has no image data.
sr: Показивач на GPS Info IFD. Интероперабилна структура GPS Info IFD-а као код Exif IFD али не садржи податке слике.

en: A tag for manufacturers of Exif writers to record any desired information. The contents are up to the manufacturer.
sr: Етикета за призвођача Exif у којој смешта жељене информације. Садржај зависи од произвођача.

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTime> tag.
sr: Етикета која памти делиће секунде за етикету <DateTime>.

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTimeDigitized> tag.
sr: Етикета која памти делиће секунде за етикету <DateTimeDigitized>.

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTimeOriginal> tag.
sr: Етикета која памти делиће секунде за етикету <DateTimeOriginal>.

en: A transfer function for the image, described in tabular style. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in the color space information tag (<ColorSpace>).
sr: Функција преноса за слику, описана у табуларном стилу. Обично ова ознака ниеј неопходна, обзиром да је палета боја означена помоћу <ColorSpace>.

en: AE lock
sr: Закључавање АЕ

en: AE lock + Exposure compensation
sr: Закључавање АЕ + Надомешћивање осветљења

en: AF Point Selected
sr: AF тачка је изабрана

en: AF Position: Bottom
sr: AF положај: доле

en: AF Position: Center
sr: AF положај: средиште

en: AF Position: Far Left
sr: AF положај: Скроз лево

en: AF Position: Far Right
sr: AF положај: Скроз десно

en: AF Position: Left
sr: AF положај: лево

en: AF Position: Lower-left
sr: AF положај: доње лево

en: AF Position: Lower-right
sr: AF положај: Доње десно

en: AF Position: Right
sr: AF положај: десно

en: AF Position: Top
sr: AF положај: горе

en: AF Position: Upper-left
sr: AF положај: горе лево

en: AF Position: Upper-right
sr: AF положај: горе десно

en: AF non D Lens
sr: AF не D сочива

en: AF-D G Lens
sr: AF-D G сочива

en: AF-D VR Lens
sr: AF-D VR сочива

en: AF-D or AF-S Lens
sr: AF-D или AF-S сочива

en: AI focus AF
sr: AI жижа AF

en: AI servo AF
sr: AI серво AF

en: Action
sr: Акција

en: Adapter
sr: Исправљач

en: Add, correct and remove entries to get EXIF data that follows the specification.
sr: Додај, исправи или уклони уносе не би ли добио EXIF податке у складу са техничким подацима.

en: All
sr: Све

en: Altitude
sr: Висина

en: Altitude reference
sr: Референца висине

en: Aperture
sr: Отвор

en: Aperture priority
sr: Предност отвора

en: Artist
sr: Уметник

en: Auto
sr: Аутоматски

en: Auto + Red-eye reduction
sr: Аутоматски + Исправка црвених очију

en: Auto AF Point
sr: Аутоматска AF тачка

en: Auto AF point selection
sr: Аутоматско AF бирање тачке

en: Auto ISO
sr: Аутоматско ISO

en: Auto bracket
sr: Аутоматска потпора

en: Auto exposure
sr: Аутоматско осветљење

en: Auto high
sr: Аутоматски високо

en: Auto white balance
sr: Аутоматска равнотежа беле

en: Auto, Did not fire
sr: Аутоматски, није окинуо

en: Auto, Did not fire, Red-eye reduction
sr: Аутоматски, није окинуо, умањење црвених очију

en: Auto, Fired
sr: Аутоматски, окинуо

en: Auto, Fired, Red-eye reduction
sr: Аутоматски, окинуо, умањење црвених очију

en: Auto-selected
sr: Аутоматски изабрано

en: Automatic
sr: Аутоматско

en: Autumn
sr: Јесен

en: Av-priority
sr: Приоритет Ав

en: Average
sr: Просечно

en: Battery Level
sr: Стање батерије

en: Beach
sr: Плажа

en: Best
sr: Најбоље

en: Better
sr: Боље

en: Bits per Sample
sr: Битова по узорку

en: Black & White
sr: Црно - бело

en: Black & white
sr: Црно-бело

en: Bottom
sr: Доле

en: Bottom to top
sr: Одоздо нагоре

en: Bottom-center
sr: Доле - средина

en: Bottom-left
sr: Доле - лево

en: Bottom-right
sr: Доле - десно

en: Bracketing
sr: Подупирање

en: Bright+
sr: Светло+

en: Bright-
sr: Светло-

en: Brightness
sr: Светлина

en: Byte at position %i: 0x%02x
sr: Бајт на позицији %i: 0x%02x

en: CCD Sensitivity
sr: CCD осетљивост

en: CFA Pattern
sr: CFA шаблон

en: Camera ID
sr: ID фото-апарата

en: Candlelight
sr: Светлост свеће

en: Canon EF 180mm Macro f/3.5L or Sigma 180mm EX HSM Macro f/3.5
sr: Canon EF 180mm Macro f/3.5L или Sigma 180mm EX HSM Macro f/3.5

en: Canon EF 28-70mm f/2.8L or Sigma 24-70mm EX f/2.8
sr: Canon EF 28-70mm f/2.8L или Sigma 24-70mm EX f/2.8

en: Capture Editor Data
sr: Capture Editor подаци

en: Capture Editor Version
sr: Capture Editor верзија

en: Center
sr: У средини

en: Center + Right
sr: У средишту + Десно

en: Center-Weight
sr: Централна тежина

en: Center-Weighted Average
sr: Просек централне тежине

en: Center-weighted average
sr: Просечна тежина центра

en: Centimeter
sr: Центиметар

en: Close
sr: Близу

en: Close view
sr: Погледа изблиза

en: Cloudy
sr: Облачно

en: Cloudy weather
sr: Облачно време

en: Color
sr: Боја

en: Color Space
sr: Палета боја

en: Color sequential area sensor
sr: Сензор секвенцијалног простора боја

en: Color sequential linear sensor
sr: Сензор линеарног простора боја

en: Colors
sr: Боје

en: Compact
sr: Збијено

en: Compressed Bits per Pixel
sr: Сажети бити по пикселу

en: Compression
sr: Сажимање

en: Continuous
sr: Непрекидно

en: Continuous, high
sr: Непрекидно, високо

en: Continuous, low
sr: Непрекидно, ниско

en: Continuous, speed priority
sr: Непрекидно, предност брзини

en: Contrast
sr: Супротност

en: Contrast Setting
sr: Подешавање контраста

en: Contrast+
sr: Контраст+

en: Contrast-
sr: Контраст-

en: Converter
sr: Претварач

en: Cool white fluorescent
sr: Хладно бело флуросцентно

en: Copyright information. In this standard the tag is used to indicate both the photographer and editor copyrights. It is the copyright notice of the person or organization claiming rights to the image. The Interoperability copyright statement including date and rights should be written in this field; e.g., "Copyright, John Smith, 19xx. All rights reserved.". In this standard the field records both the photographer and editor copyrights, with each recorded in a separate part of the statement. When there is a clear distinction between the photographer and editor copyrights, these are to be written in the order of photographer followed by editor copyright, separated by NULL (in this case, since the statement also ends with a NULL, there are two NULL codes) (see example 1). When only the photographer is given, it is terminated by one NULL code (see example 2). When only the editor copyright is given, the photographer copyright part consists of one space followed by a terminating NULL code, then the editor copyright is given (see example 3). When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Информације о ауторским правима. У овом стандарду, ознака се користи да назначи ауторска права фотографа и уређивача. Ради се о обавештењу о особи или организацији која држи ауторска права. Интероперабилни изказ ауторских права са датумом и правима би требало да буде написан у овом пољу; нпр. „Ауторска права, Пера Перић, 20xx год. Сва права задржана.“ У овом стандарду, поље такође назначава ауторска права и фотографа и уређивача. Када се те две особе и њихова ауторска права разликују, најпре се наводи фотограф, па уређивач, раздвојени NULL карактером (у овом случају, обзиром да се поље завршава тим карактером, биће их два) (погледајте пример 1). Када се наводи само фотограф, завршава се NULL карактером (погледајте пример 2). Када се наводи само уређивач, онда се део намењен за фотографа састоји од белине иза које се налази NULL карактер, па затим иде део о ауторским правима уређивача (погледајте пример 3). Када је поље празно, сматра се да ауторска права нису позната.

en: Corrupt data
sr: Оштећени подаци

en: Creative
sr: Стваралчко

en: Creative program (biased toward depth of field)
sr: Стваралачки програм (склоно дубини поља)

en: Creative program (biased toward fast shutter speed)
sr: Стваралачки програм (склоно брзом затварању)

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Custom 1
sr: Прилагођено 1

en: Custom 2
sr: Прилагођено 2

en: Custom Rendered
sr: Прилагођено рендеровање

en: Custom process
sr: Прилагођени поступак

en: Dark Pet
sr: Таман љубимац

en: Date and Time
sr: Датум и време

en: Date and Time (digitized)
sr: Дазум и време (дигитилизовано)

en: Date and Time (original)
sr: Датум и време (првобитно)

en: Day white fluorescent
sr: Дневно бело флуросцентно

en: Daylight
sr: Дневно светло

en: Daylight fluorescent
sr: Дневно флуросцентно

en: Daywhite Fluorescent
sr: Дневнобела флуросцентна

en: Debugging information
sr: Дебаг информација

en: Debugging information is available.
sr: Није доступна информација о дебаговању.

en: Default
sr: Подразумевано

en: Defined by Adobe Corporation to enable TIFF Trees within a TIFF file.
sr: Одређено од стране Adobe корпорације за омогићавање TIFF Trees у оквиру TIFF фајла.

en: Deflate/ZIP compression
sr: Испумпати/ЗИП сажимање

en: Digital Filter
sr: Дигитални филтер

en: Digital Filter?
sr: Дигитални филтер?

en: Digital Zoom
sr: Дигитално увећање

en: Digital Zoom Ratio
sr: Однос дигитално увећања

en: Digital macro
sr: Дигитални макро

en: Distance of photographed object in millimeters.
sr: Удаљеност усликаног предмета у милиметрима.

en: Distant view
sr: Удаљен поглед

en: Document Name
sr: Име документа

en: EOS high-end
sr: EOS високог квалитета

en: EOS mid-range
sr: EOS средњи опсег

en: EXIF header not found.
sr: EXIF заглавље није пронађено.

en: EXIF marker not found.
sr: Нисам пронашао EXIF ознаку.

en: East or West Longitude
sr: Источна или западна геогр. дужина

en: Easy shooting
sr: Лако сликање

en: Economy
sr: Економично

en: Evaluative
sr: Процена

en: Exif Version
sr: Exif верзија

en: Exif Version %d.%d
sr: Exif верзија %d.%d

en: Exposure Bias
sr: Нагиб осветљења

en: Exposure Mode
sr: Мод осветљења

en: Exposure Time
sr: Време осветљења

en: Exposure compensation
sr: Надомешћивање осветљења

en: Exposure time, given in seconds (sec).
sr: Време осветљења у секундама (sec).

en: External
sr: Спољашње

en: External flash
sr: Спољни блиц

en: FNumber
sr: ФБрој

en: FP sync enabled
sr: Омогућена синхронизација FP

en: FP sync used
sr: Коришћена FP синхронизација

en: Far range
sr: Далек опсег

en: Fast shutter
sr: Брза бленда

en: File Source
sr: Извор фајла

en: Fill
sr: Попуни

en: Fill Order
sr: Редослед фајлова

en: Fine
sr: Одлично

en: Fine weather
sr: Лепо време

en: Fireworks
sr: Ватромет

en: Firmware Version
sr: Firmware верзије

en: Fisheye On
sr: Рибље око укључено

en: Fixed
sr: Учвршћено

en: Fixed Center
sr: Непокретна средина

en: Flash
sr: Блиц

en: Flash Energy
sr: Стање енергије блица

en: Flash Mode
sr: Мод блица

en: Flash Setting
sr: Подешавање блица

en: Flash did not fire
sr: Блиц није бљеснуо

en: Flash is external
sr: Блиц је спољашњи

en: Flash is on Camera
sr: Укључен је блиц на апарату

en: Flash off
sr: Искључен блиц

en: Flash on
sr: Укључен блиц

en: FlashPix Version 1.0
sr: FlashPix верзија 1.0

en: FlashPix Version 1.01
sr: FlashPix верзија 1.01

en: Fluorescence
sr: Флуросцентно

en: Fluorescent
sr: Флурасцентно

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Focal Length In 35mm Film
sr: Жижна даљина на 35mm филму

en: Focal Plane y-Resolution
sr: Жижна даљина проста  y-резолуција

en: Focus
sr: Жижа

en: Focus Mode
sr: Жижни мод

en: Foliage
sr: ЛИшће

en: Follow specification
sr: Усклади са техничким подацима

en: Food
sr: Храна

en: For each strip, the byte offset of that strip. It is recommended that this be selected so the number of strip bytes does not exceed 64 Kbytes. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted. See also <RowsPerStrip> and <StripByteCounts>.
sr: За сваку траку, бајтска штампа те траке. Препоручљиво је да се унесе вредност мања од 64 килобајта. Код JPEG сажетих података, ознака није неопходна и изостављена је. Погледајте и <RowsPerStrip> и <StripByteCounts>

en: Full
sr: Потпуно

en: Full auto
sr: Потпуна аутоматика

en: GPS tag version
sr: Етикета GPS верзије

en: Gain Control
sr: Задобиј контролу

en: Gamma
sr: Гама

en: Good
sr: Добро

en: Grayscale
sr: Бело-сиво

en: Green Mode
sr: Зелени мод

en: Hard
sr: Тешко

en: High
sr: Високо

en: High gain down
sr: Смањи високе прагове

en: High gain up
sr: Високи скок

en: High saturation
sr: Велика засићеност

en: Hue Adjustment
sr: Подешањавање нијансе

en: ISO Setting
sr: Подешавање ISO

en: ISO Speed Ratings
sr: Стопа ISO брзине

en: ISO studio tungsten
sr: ISO студио волфрам

en: ISOSpeed
sr: ISO брзина

en: Ignore unknown tags
sr: Занемари непозанте ознаке.

en: Ignore unknown tags when loading EXIF data.
sr: Занемари непозанте ознаке док учитаваш EXIF податке.

en: Illustrations
sr: Цртежи

en: Image Adjustment
sr: Подешавање слике

en: Image Boundary
sr: Границе слике

en: Image Description
sr: Опис слике

en: Image Length
sr: Дужина слике

en: Image Resources Block
sr: Блок ресурса слике

en: Image Sharpening
sr: Изоштравање слике

en: Image Size
sr: Величина слике

en: Image Unique ID
sr: Јединствени ID слике

en: Image Width
sr: Ширина слике

en: Incandescence
sr: Усијаност

en: Inch
sr: Инч

en: Indicates the ISO Speed and ISO Latitude of the camera or input device as specified in ISO 12232.
sr: Означава ISO брзину и ISO обим апарата или улазног уређаја као што је прецизирано у ISO 12232.

en: Indicates the altitude based on the reference in GPSAltitudeRef. Altitude is expressed as one RATIONAL value. The reference unit is meters.
sr: Означава висину у односу на упућивач у GPSAltitudeRef. Висина се изражава као рационални број. Јединица су метри.

en: Indicates the altitude used as the reference altitude. If the reference is sea level and the altitude is above sea level, 0 is given. If the altitude is below sea level, a value of 1 is given and the altitude is indicated as an absolute value in the GSPAltitude tag. The reference unit is meters. Note that this tag is BYTE type, unlike other reference tags.
sr: Означава висину у односу на обележивач висине. Ако се мери у односу на ниво мора, и висина је изнад нивоа мора, поставља се 0. Ако је висина испод нивоа мора, поставља се 1 и на висину се гледа као на апсолутну вредност у етикети GSPAltitude. Јединица су метри. Ова етикета је типа BYTE, за разлику од других етикета упућивача.

en: Indicates the color filter array (CFA) geometric pattern of the image sensor when a one-chip color area sensor is used. It does not apply to all sensing methods.
sr: Назначава геометријски шаблон низа филтера боја (CFA) сензора слике када се користи сензор опсега боја на једном чипу. Нема утицаја на све методе сензора.

en: Indicates the exposure index selected on the camera or input device at the time the image is captured.
sr: Означава вредност осветљења на апарату или улазном уређају када је усликано.

en: Indicates the identification of the Interoperability rule. Use "R98" for stating ExifR98 Rules. Four bytes used including the termination code (NULL). see the separate volume of Recommended Exif Interoperability Rules (ExifR98) for other tags used for ExifR98.
sr: Назначасва идентификацију интероперабилног правила. Користите "R98" за назначавање ExifR98 правила. Користе се четири бајта укључујући и терминациони код (NULL). Погледајте засебно поглавље за препоручена правила интероперабилности Exif стандарда (ExifR98) за остале ознаке.

en: Indicates the image sensor type on the camera or input device.
sr: Означава тип сензора на апарату или улазном уређају.

en: Indicates the image source. If a DSC recorded the image, the tag value of this tag always be set to 3, indicating that the image was recorded on a DSC.
sr: Означава извор фотографије. Ако је DSC усликао фотографију, вредност етикете мора увек бити 3, означавајући да је фотографија усликана на DSC.

en: Indicates the latitude. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is dd/1,mmmm/100,0/1.
sr: Означава геогр. ширину. Она се мери у степенима, минутима и секундама и записује у рационалним бројевима. Ако су изражени и степени, минути и секунде, користи се облик dd/1,mm/1,ss/1. Ако је изражено само у степенима и минутима, и минути су, рецимо, изражени у две децимале, облик је dd/1,mmmm/100,0/1.

en: Indicates the location of the main subject in the scene. The value of this tag represents the pixel at the center of the main subject relative to the left edge, prior to rotation processing as per the <Rotation> tag. The first value indicates the X column number and the second indicates the Y row number.
sr: Означава положај главног субјекта у призору. Вредност етикете представља пиксел на средини од главног субјекта релативно од леве ивице, пре процеса окретања у етикети 'Окретање'. Прва вредност означава број X колоне, а друга   Y

en: Indicates the longitude. The longitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is ddd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is ddd/1,mmmm/100,0/1.
sr: Означава геогр. дужину. Она се мери у степенима, минутима и секундама и записује у рационалним бројевима. Ако су изражени и степени, минути и секунде, користи се облик dd/1,mm/1,ss/1. Ако је изражено само у степенима и минутима, и минути су, рецимо, изражени у две децимале, облик је dd/1,mmmm/100,0/1.

en: Indicates the spectral sensitivity of each channel of the camera used. The tag value is an ASCII string compatible with the standard developed by the ASTM Technical Committee.
sr: Означава спектралну осетљивост сваког канала који је апарат користио. Вредност етикете је ASCII стринг које је у складу са стандардном који је развио ASTM технчки комитет.

en: Indicates the strobe energy at the time the image is captured, as measured in Beam Candle Power Seconds (BCPS).
sr: Означава вредност строба (блица) када је слика направљена и мери се Beam Candle Power Seconds (BCPS).

en: Indicates the type of scene. If a DSC recorded the image, this tag value must always be set to 1, indicating that the image was directly photographed.
sr: Означава врсту призора. Ако је DSC усликао фотографију, вредност етикете мора увек бити 1, означавајући да је фотографија непосредно усликана.

en: Indicates the unit for measuring <FocalPlaneXResolution> and <FocalPlaneYResolution>. This value is the same as the <ResolutionUnit>.
sr: Означава јединицу мере за <FocalPlaneXResolution> и <FocalPlaneYResolution>. Ова вредност је иста као код <ResolutionUnit>.

en: Indicates the value of coefficient gamma.
sr: Показује вредност коефицијента гаме.

en: Indicates the version of <GPSInfoIFD>. The version is given as 2.0.0.0. This tag is mandatory when <GPSInfo> tag is present. (Note: The <GPSVersionID> tag is given in bytes, unlike the <ExifVersion> tag. When the version is 2.0.0.0, the tag value is 02000000.H).
sr: Означава верзију од <GPSInfoIFD>. Ово је верзија 2.0.0.0. Ова етикета је обавезна кад је присутна етикета <GPSInfo>. (Примедба: Етикета <GPSVersionID> се изражава у бајтовима, за разлику од етикете <ExifVersion>.Ако је верзија 2.0.0.0, вредност етикете је 02000000.H).

en: Indicates whether pixel components are recorded in a chunky or planar format. In JPEG compressed files a JPEG marker is used instead of this tag. If this field does not exist, the TIFF default of 1 (chunky) is assumed.
sr: Назначава да ли ће компоненте тачака бити записане у равном или раштрканом облику. У JPEG компресованим фајловима биће коришћен JPEG маркер уместо ове ознаке. Ако ово поље не постоји, користи се TIFF вредности 1 (раштркано).

en: Indicates whether the latitude is north or south latitude. The ASCII value 'N' indicates north latitude, and 'S' is south latitude.
sr: Означава северну или јужну геогр. ширину. ASCII слово 'N' означава северну, a 'S' јужну ширину..

en: Indicates whether the longitude is east or west longitude. ASCII 'E' indicates east longitude, and 'W' is west longitude.
sr: Означава источну или западну геогр. дужину.  ASCII слово 'E' је за источну, a 'W' за западну дужину.

en: Indoor
sr: у соби

en: Infinite
sr: бесконачно

en: Infinity
sr: Бесконачно

en: Info
sr: Информације

en: Information specific to compressed data. The channels of each component are arranged in order from the 1st component to the 4th. For uncompressed data the data arrangement is given in the <PhotometricInterpretation> tag. However, since <PhotometricInterpretation> can only express the order of Y, Cb and Cr, this tag is provided for cases when compressed data uses components other than Y, Cb, and Cr and to enable support of other sequences.
sr: Информације специфичне за компресоване податке. Канали сваке компоненте су уређени од прве компоненте до четврте. За некомпресоване податке, уређивање је дато у ознаци <PhotometricInterpretation>. У сваком случају, обзиром да <PhotometricInterpretation> може једнино да изрази редослед Y, Cb и Cr, ова ознака је обезбеђена када компресовани подаци користе компоненте другације од Y, Cb, и Cr и да би се обезбедила подршка за друге секвенце.

en: Information specific to compressed data. The compression mode used for a compressed image is indicated in unit bits per pixel.
sr: Информације везане за сажете податке. Мод за сажимање који се користи за сажимање слика се мери у јединици битови по пикселу.

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid width of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file.
sr: Информације специфичне за компресоване податке. Када се записује компресовани фајл, исправна ширина смислене слике мора бити записана у овој ознаци, без обзира на то да ли постоје поравњавајући подаци или маркер рестарта. Ова ознака не би требало да се налази у некомпресованом фајлу.

en: Internal
sr: Унутрашње

en: Internal error (unknown value %i %i)
sr: Унутрашња грешка (непозната вредност %i %i)

en: Internal error (unknown value %i)
sr: Унутрашња грешка (непозната вредност %i)

en: Invalid format '%s', expected '%s'.
sr: Неисправан формат '%s', очекивао сам '%s'.

en: Invalid number of components (%i, expected %i or %i).
sr: Неисправан број елемената (%i, очекивао сам %i или %i).

en: Invalid number of components (%i, expected %i).
sr: Неисправан број елемената (%i, очекивао сам %i).

en: Invalid size of entry (%i, expected %li x %i).
sr: Неисправна величина уноса (%i, тражи се %li x %i).

en: JPEG Interchange Format
sr: JPEG формат

en: JPEG Interchange Format Length
sr: JPEG формат дужине

en: JPEG compression
sr: JPEG сажимање

en: Kids & pets
sr: Деца и љубимци

en: LZW compression
sr: LZW сажимање

en: Landscape
sr: Пејзаж

en: Landscape mode (for landscape photos with the background in focus)
sr: Пејзажни мод (за пејзажне фотографије код којих је позадина у жижи)

en: Large
sr: Велико

en: Latitude
sr: Географска ширина

en: Left
sr: Лево

en: Left + Center
sr: Лево + У средишти

en: Left + Right
sr: Лево + Десно

en: Left to right
sr: Лево на десно

en: Lens
sr: Сочива

en: Light Pet
sr: Светао љубимац

en: Light Source
sr: Извор светла

en: Long shutter
sr: Дуга бленда

en: Longitude
sr: Географска дужина

en: Low
sr: Ниско

en: Low gain down
sr: Смањи ниске прагове

en: Low gain up
sr: Повећај ниске прагове

en: Low saturation
sr: Мала засићеност

en: Lower-left
sr: Доње - лево

en: Lower-right
sr: Доле- десно

en: Macro
sr: Макро

en: Macro mode
sr: Макро мод

en: Maker Note
sr: Белешка аутора

en: Manual
sr: Ручно

en: Manual AF point selection
sr: Ручно бирање AF

en: Manual exposure
sr: Ручно осветљење

en: Manual focus
sr: Ручно подесива жижа

en: Manual temperature (Kelvin)
sr: Ручна температура (Келвин)

en: Manual white balance
sr: Ручно уравнотеживање беле

en: Manual: Unknown
sr: Ручно: непознато

en: Manufacturer
sr: Произвођач

en: Measured EV
sr: Мерљиво EV

en: Medium
sr: Средње

en: Medium 1
sr: Средње 1

en: Medium 2
sr: Средње 2

en: Medium 3
sr: Средње 3

en: Medium Pet
sr: Љубимац средње величине

en: Metering Mode
sr: Мод мерења

en: Mid-left
sr: Средина - лево

en: Mid-right
sr: Средина - десно

en: Middle range
sr: Средњи опсег

en: Model
sr: Модел

en: Monochrome
sr: Монохромо

en: Movie
sr: Филм

en: Multi Spot
sr: Мулти тачка

en: Multi-exposure
sr: Вишеструко осветљење

en: Multiple
sr: Вишеструко

en: Museum
sr: Музеј

en: My color data
sr: Моји подаци о боји

en: My colors
sr: Моје боје

en: Natural Skin Tone
sr: Природна боја коже

en: Neutral
sr: Неутрлно

en: Night
sr: Ноћ

en: Night Scene
sr: Ноћни призор

en: Night scene
sr: Ноћно окружење

en: Night snapshot
sr: Ноћни снимак

en: Night-scene
sr: Ноћни призор

en: No
sr: Не

en: No AE
sr: Без АЕ

en: No Fisheye
sr: Без рибљег ока

en: No manual focus selection
sr: Није изабрано ручно подешавање жиже

en: Noisereduction
sr: Уклањање шума

en: None
sr: Ништа

en: None (MF)
sr: Ништа (MF)

en: Normal
sr: Нормално

en: Normal AE
sr: Нормална AE

en: Normal mono
sr: Нормални моно

en: Normal process
sr: Нормални поступак

en: Normal program
sr: Нормални програм

en: North or South Latitude
sr: Северна или јужна географска дужина

en: Not defined
sr: Неодређено

en: Not enough memory
sr: Нема довољно меморије

en: Not known
sr: Непознато

en: Object Distance
sr: Удаљеност предмета

en: Off
sr: Искључено

en: On
sr: Укључено

en: On (shot 1)
sr: Укључено (сликање 1)

en: On (shot 2)
sr: Укључено (сликање 2)

en: On (shot 3)
sr: Укључено (сликање 3)

en: On + Red-eye reduction
sr: Укључено + Исправка црвених очију

en: On, Red-eye reduction
sr: Укључено, уклањање црвених очију

en: On, Slow-sync
sr: Укључено, споро усклађивање

en: On, Slow-sync, Red-eye reduction
sr: Укључено, споро усклађивање, уклањање црвених очију

en: On, Soft
sr: Укључено, мекано

en: On, Wireless
sr: Укључено, бежично

en: On, shot only
sr: Укључено, само сликање

en: One-chip color area sensor
sr: Једночипни сензор области боје

en: One-shot AF
sr: Аутоматски фокус за један снимак

en: One-touch
sr: Један додир

en: Optimize Image
sr: Оптимизовати слику

en: Orientation
sr: Положај

en: Other
sr: Друго

en: PC set 1
sr: PC скуп 1

en: PC set 2
sr: PC скуп 2

en: PC set 3
sr: PC скуп 3

en: PackBits compression
sr: PackBits сажимање

en: Palette
sr: Палета

en: Pan focus
sr: Пан жижа

en: Panorama
sr: Панорама

en: Partial
sr: Делимично

en: Pattern
sr: Шаблон

en: Photometric Interpretation
sr: Фотометријско представљање

en: PictureMode
sr: Мод слике

en: Planar Configuration
sr: Распоред Планара

en: Portrait
sr: Портрет

en: Portrait mode (for closeup photos with the background out of focus)
sr: Поптретни мод (за сликање изблиза код којих позадина није у жижи)

en: Preset
sr: Преподешено

en: Primary Chromaticities
sr: Главна нијансираност

en: Program
sr: Програм

en: Program AE
sr: Програм AE

en: Quality
sr: Квалитет

en: Quality Level
sr: Ниво квалитета

en: Red Correction %f, Blue Correction %f
sr: Исправка црвене %f, исправка плаве %f

en: Red-eye Reduction
sr: Ублажавање црвених очију

en: Red-eye reduction
sr: Исправка црвених очију

en: Reference Black/White
sr: Референтни ниво црно/беле

en: Resolution Unit
sr: Јединица резолуције

en: Reversed mono
sr: Обрнути моно

en: Right
sr: Десно

en: Right to left
sr: Десно на лево

en: Rotate 180
sr: Окрени 180

en: Rotate 270 CW
sr: Окрени 270 у смеру сата

en: Rotate 90 CW
sr: Окрени 90 у смеру сата

en: Rotated by software
sr: Окренуће програм

en: Rows per Strip
sr: Редова по траци

en: SXGA Basic
sr: SXGA основно

en: SXGA Fine
sr: SXGA одлично

en: SXGA Normal
sr: SXGA нормално

en: Samples per Pixel
sr: Узорака по пикселу

en: Saturation
sr: Засићеност

en: Scene Type
sr: Врста призора

en: Self Portrait
sr: Ауто портрет

en: Self-timer
sr: Одбројавач

en: Sepia
sr: Сепиа

en: Shade
sr: Сенка

en: Sharpness
sr: Оштрина

en: Sharpness Setting
sr: Подешавање оштрине

en: Shot ISO
sr: ISO снимак

en: Shutter
sr: Затварач

en: Shutter priority
sr: Предност затварача

en: Shutter speed
sr: Брзина затварача

en: Shutter speed. The unit is the APEX (Additive System of Photographic Exposure) setting.
sr: Брзина затварача. Јединица је у  APEX (Additive System of Photographic Exposure) подешавању.

en: Single
sr: Једна

en: Size of data too small to allow for EXIF data.
sr: Подаци су премали да бих дозволио EXIF податке.

en: Slow shutter
sr: Споро бленда

en: Slow synchro
sr: Споро усклађивање

en: Small
sr: Мало

en: Smooth
sr: Глатко

en: Snow
sr: Снег

en: Soft
sr: Меко

en: Software
sr: Софтвер

en: Spatial Frequency Response
sr: Просторни одговор учестаности

en: Spectral Sensitivity
sr: Спектрална осетљивост

en: SpeedLight
sr: Брзина светлости

en: Sport
sr: Спорт

en: Sports
sr: Спорт

en: Spot
sr: Место

en: Standard
sr: Стандардно

en: Standard light A
sr: Стандардно светло А

en: Standard light B
sr: Стандардно светло В

en: Standard light C
sr: Стандардно светло С

en: Still image
sr: Мирна слика

en: Strip Byte Count
sr: Број бајтова на траци

en: Strip Offsets
sr: Штампане траке

en: Subject Area
sr: Област субјекта

en: Subject Distance
sr: Удаљеност субјекта

en: Subject Distance Range
sr: Опсег удаљености субјекта

en: Subject Location
sr: Положај субјеката

en: Sunny
sr: Сунчано

en: Sunset or Candlelight
sr: Залазак сунца или светлост свеће

en: Super macro
sr: Супер макро

en: Superfine
sr: Супер фино

en: Surf & Snow
sr: Сурфовање или снег

en: TIFF/EP Standard ID
sr: TIFF/EP стандардни ID

en: Tag '%s' was of format '%s' (which is against specification) and has been changed to format '%s'.
sr: Етикета '%s' је облика '%s' (што је противно спецификацији) и промењено је у облик '%s'.

en: Tag 'UserComment' had invalid format '%s'. Format has been set to 'undefined'.
sr: Етикета 'Коментар корисника' има неисправан облик '%s'. Облик је обележен као "неодређен".

en: Tag 'UserComment' has been expanded to at least 8 bytes in order to follow the specification.
sr: Етикета 'Коментар корисника' је проширено на најмање 8 бајтова не би испоштовали спецификацију.

en: Tag UserComment does not comply with standard but contains data.
sr: Заставица КорисничкиКоментар се не уклапа са стандардом, већ садржи податке.

en: Text
sr: Текст

en: The F number.
sr: F број.

en: The FlashPix format version supported by a FPXR file.
sr: Верзија FlashPix формата подржана од FPXR фајла.

en: The actual focal length of the lens, in mm. Conversion is not made to the focal length of a 35 mm film camera.
sr: Стварна жижна даљина сочива у mm. Нема претварања за жижну даљину 35 mm филмске камере.

en: The class of the program used by the camera to set exposure when the picture is taken.
sr: Програмска класа коју апарат користи да подеси осветљење када слика.

en: The color space information tag is always recorded as the color space specifier. Normally sRGB (=1) is used to define the color space based on the PC monitor conditions and environment. If a color space other than sRGB is used, Uncalibrated (=FFFF.H) is set. Image data recorded as Uncalibrated can be treated as sRGB when it is converted to FlashPix.
sr: Ознака информације палете боја је увек сачувана као наводник палете боја. Нормално се sRGB (=1) користи да дефинише палету боја засновану на стању и окружењу „PC“ рачунара. Ако се користи палета боја другачија од sRGB, поставља се Uncalibrated (=FFFF.H) - некалибрисан. Подаци слике сачуване као Uncalibrated могу се третирати као sRGB када се конвертују у FlashPix.

en: The compression scheme used for the image data. When a primary image is JPEG compressed, this designation is not necessary and is omitted. When thumbnails use JPEG compression, this tag value is set to 6.
sr: Шема сажимања која се користи за податке слике. Ако је главна слика JPEG сажета, ознака није неопходна и изостављена је. Када сличице за преглед користе JPEG сажимање, вредност етикете је 6.

en: The data provided does not follow the specification.
sr: Прослеђени подаци нису у складу са техничким подацима.

en: The data supplied does not seem to contain EXIF data.
sr: Прослеђени подаци не садрже EXIF податке.

en: The date and time of image creation. In this standard (EXIF-2.1) it is the date and time the file was changed.
sr: Време и датум сликања фотографије. У овом стандарду (EXIF-2.1) то је датум и време измене фајла.

en: The date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
sr: Датум и време прављења првобитне фотографије. За дигиталне фото-апарате памте се датум и време сликања.

en: The distance to the subject, given in meters.
sr: Удаљеност субјекта у метрима.

en: The exposure bias. The units is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
sr: Претпоставка осветљења. Јединица је вредност APEX-а. Обично је у опсегу -99.99 to 99.99.

en: The file '%s' could not be opened.
sr: Не може да се отвори фајл  '%s'.

en: The image orientation viewed in terms of rows and columns.
sr: Положај слике у смислу редова и колона.

en: The kind of light source.
sr: Врста извора

en: The lens aperture. The unit is the APEX value.
sr: Отвор сочива. Јединица је у APEX вредности.

en: The manufacturer of the recording equipment. This is the manufacturer of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Произвођач опреме за сликање. То је произвођач DSC, скенера, видео дигитајзер или друге опреме која се користи за стварање слика. Ако је поље празно, сматра се да је непознато.

en: The metering mode.
sr: Мод за мерење.

en: The model name or model number of the equipment. This is the model name or number of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Име модела или број модела опреме. То је име модела или број DSC, скенера, видео дигитајзер или друге опреме која се користи за стварање слика. Ако је поље празно, сматра се да је непознато.

en: The number of bits per image component. In this standard each component of the image is 8 bits, so the value for this tag is 8. See also <SamplesPerPixel>. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Број бита по саставном делу слике. У овом станарду сваки део слике има 8 бита, тако да је вредност етикете 8. Погледајте <SamplesPerPixel>. Код JPEG сажимања, JPEG обелиживач се користи уместо ове етикете.

en: The number of bytes of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data. JPEG thumbnails are not divided but are recorded as a continuous JPEG bitstream from SOI to EOI. Appn and COM markers should not be recorded. Compressed thumbnails must be recorded in no more than 64 Kbytes, including all other data to be recorded in APP1.
sr: Број батова JPEG компресованог умањеног приказа слике. Ово се не користи као примарни податак JPEG слике. JPEG умањени прикази се не деле, али су записани као континуални JPEG токови битова почев од SOI до EOI. Appn и COM маркери не треба да се записују. Компресовани умањени прикази слика морају бити записани у не више од 64 килобајтова, укључујући и све постале податке који се записују у APP1.

en: The number of columns of image data, equal to the number of pixels per row. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Број колона у подацима слике, једнак броју пиксела по реду. У JPEG сажетим подацима, JPEG етикета се користи уместо ове етикете.

en: The number of components per pixel. Since this standard applies to RGB and YCbCr images, the value set for this tag is 3. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Број саставних делова по пикселу. Пошто се стандард односи на RGB и YCbCr слике, вредност етикете је 3. Код JPEG сажетих података, JPEG обележивач се користи уместо ове етикете.

en: The number of pixels per <ResolutionUnit> in the <ImageLength> direction. The same value as <XResolution> is designated.
sr: Број пиксела по <ResolutionUnit> у <ImageWidth> правцу. Поставља се иста вредност као у <XResolution>.

en: The number of pixels per <ResolutionUnit> in the <ImageWidth> direction. When the image resolution is unknown, 72 [dpi] is designated.
sr: Број пиксела по <ResolutionUnit> у <ImageWidth> правцу. Ако је непозната резолуција, 72 [dpi] је постављено.

en: The number of rows of image data. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Број редова података слике. У JPEG сажетим подацима, JPEG етикета се користи уместо ове етикете.

en: The number of rows per strip. This is the number of rows in the image of one strip when an image is divided into strips. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted. See also <StripOffsets> and <StripByteCounts>.
sr: Број редова по траци. Број редова у слици која је издељена на траке. Код JPEG сажетих података, ознака није неопходна и изостављена је. Погледајте и <StripOffsets> и <StripByteCounts>

en: The offset to the start byte (SOI) of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data.
sr: Распон према стартном бајту (SOI) JPEG компресованог умањеног приказа слике. Ово се не користи као примарни податак JPEG слике.

en: The pixel composition. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Састав пиксела. Код JPEG сажетих података, JPEG обележивач се користи уместо ове етикете.

en: The position of chrominance components in relation to the luminance component. This field is designated only for JPEG compressed data or uncompressed YCbCr data. The TIFF default is 1 (centered); but when Y:Cb:Cr = 4:2:2 it is recommended in this standard that 2 (co-sited) be used to record data, in order to improve the image quality when viewed on TV systems. When this field does not exist, the reader shall assume the TIFF default. In the case of Y:Cb:Cr = 4:2:0, the TIFF default (centered) is recommended. If the reader does not have the capability of supporting both kinds of <YCbCrPositioning>, it shall follow the TIFF default regardless of the value in this field. It is preferable that readers be able to support both centered and co-sited positioning.
sr: Позиција компоненти боја у релацији са компонентама осветљења. Ово поље је дизајнирано само за JPEG компресоване податке или некомпресоване YCbCr податке. Подразумевано за TIFF је 1 (центрирано), али када је Y:Cb:Cr = 4:2:2 препоручљиво је у овом стандарду да 2 (co-sited) буде коришћено за запис података, како би се побољшао квалитет слике када се гледа на ТВ системима. Када ово поље не постоји, читалац ће користити подразумевано за TIFF. У случају када је Y:Cb:Cr = 4:2:0, препоручен је подразумевано за TIFF (центрирано). Ако читач нема подршку за обе врсте <YCbCrPositioning>, требало би да прати подразумевано за TIFF без обзира на вредност у овом пољу. Препоручљиво је да читачи буту способни и за центрирано и за co-sited позиционирање.

en: The reference black point value and reference white point value. No defaults are given in TIFF, but the values below are given as defaults here. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics Interoperability these conditions.
sr: Референтна вредност црнила и референтна вредност белила. За TIFF се ништа не подразумева, али следеће вредности су дате као подразумеване. Палета боја је декларисана у информационој ознаци за палету боја, а подразумеване вредности су оне које дају оптималне карактеристике слике.

en: The sampling ratio of chrominance components in relation to the luminance component. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Однос узорака делова хромирања у односу на јачину осветљења. Код JPEG сажетих података, JPEG обележивач се користи уместо ове етикете.

en: The smallest F number of the lens. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of 00.00 to 99.99, but it is not limited to this range.
sr: Најмањи број F сочива. Јединица је вредност APEX-а. Обично је у опсегу 00.00 to 99.99, али није ограничена у овом опсегу.

en: The system cannot provide enough memory.
sr: Систем не може да обезбеди довољно меморије.

en: The tag '%s' contains an invalid number of components (%i, expected %i).
sr: Етикета  '%s садржи неисправан број елемената (%i, уместо %i).

en: The tag '%s' contains data of an invalid format ('%s', expected '%s').
sr: Етикета '%s' садржи податке у неисправном облику ( '%s', а тражи се '%s').

en: The total number of bytes in each strip. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
sr: Укупан број бајтова за сваку траку. Код JPEG сажетих података, ознака није неопходна и изостављена је.

en: The unit for measuring <XResolution> and <YResolution>. The same unit is used for both <XResolution> and <YResolution>. If the image resolution is unknown, 2 (inches) is designated.
sr: Јединица за мерење <XResolution> и <YResolution>. Иста јединица се користи за <XResolution> и <YResolution>. Ако је непозната резолуција слике, поставља се 2 (инча).

en: The value of brightness. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
sr: Вредност светлине. Јединица је вредност APEX-а. Обично је у опсегу -99.99 to 99.99.

en: The version of this standard supported. Nonexistence of this field is taken to mean nonconformance to the standard.
sr: Верзија овог стандарда је подржана. Непостојање овог поља је одступање од прилагођености овом стандарду.

en: This tag indicates an identifier assigned uniquely to each image. It is recorded as an ASCII string equivalent to hexadecimal notation and 128-bit fixed length.
sr: Етикета јединствено обележава сваку фотографију. Памти се као ASCII стринг који је једнак хексадецималној бележењу и сталне је дужине од 128 битова.

en: This tag indicates the digital zoom ratio when the image was shot. If the numerator of the recorded value is 0, this indicates that digital zoom was not used.
sr: Ова етикета означава вредност дигиталног увећања када је сликано. Вредност 0 означава да дигитално увећање није коришћено.

en: This tag indicates the direction of contrast processing applied by the camera when the image was shot.
sr: Етикета означава смер обраде контраста који је апарат применио када је усликао.

en: This tag indicates the direction of saturation processing applied by the camera when the image was shot.
sr: Етикета означава смер обраде засићења који је апарат применио када је усликао.

en: This tag indicates the direction of sharpness processing applied by the camera when the image was shot.
sr: Етикета означава смер обраде оштрине која је апарат применио када је усликао.

en: This tag indicates the distance to the subject.
sr: Ова етикета означава удаљеност субјекта.

en: This tag indicates the location and area of the main subject in the overall scene.
sr: Ова етикета означава положај и место главног субјекта на свеобухватној слици.

en: This tag indicates the type of scene that was shot. It can also be used to record the mode in which the image was shot. Note that this differs from the scene type <SceneType> tag.
sr: Ова етикета означава врсту призора која је усликана. Може се користити да запамти мод у којем је сликано. Приметите да се разликује од етикете типа слике <SceneType>.

en: This tag indicates the white balance mode set when the image was shot.
sr: Ова етикета означава вредност мода равнотеже беле када је усликано.

en: This tag is recorded when an image is taken using a strobe light (flash).
sr: Ова етикета се попуни када се фотографише уз помоћ електронског блица (строба).

en: This tag records the name and version of the software or firmware of the camera or image input device used to generate the image. The detailed format is not specified, but it is recommended that the example shown below be followed. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Ова етикета памти име и верзију софтвера или фирмвера фото-апарата или улазног уређаја који је направио слику. Облик уноса није прецизиран, али је препоручљиво да буде слично примеру који је приказан доле. Ако се поље остави празно, сматра се да је непознато.

en: This tag records the name of the camera owner, photographer or image creator. The detailed format is not specified, but it is recommended that the information be written as in the example below for ease of Interoperability. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Ова етикета памти име власника апарата, фотографа или оног који је направио слику. Облик уноса није прецизиран, али је препоручљиво да информација буде унета као што је пример који је приказан доле. Ако се поље остави празно, сматра се да је непознато.

en: Three-chip color area sensor
sr: Трочипни сензор области боје

en: Time Zone
sr: Временска зона

en: Top
sr: Горе

en: Top to bottom
sr: Одозго надоле

en: Top-center
sr: Горе - средина

en: Top-left
sr: Горе - лево

en: Top-right
sr: Горе - десно

en: Transfer Function
sr: Функција преноса

en: Transfer Range
sr: Домет преноса

en: Trilinear sensor
sr: Пространи сензор

en: Tungsten
sr: Волфрам

en: Tungsten incandescent light
sr: Волфрамско ужарено светло

en: Tv-priority
sr: Приоритет Тв

en: Two-chip color area sensor
sr: Двочипни сензор области боје

en: Uncalibrated
sr: Неподешено

en: Uncompressed
sr: Несабијено

en: Undefined
sr: Неодређено

en: Underwater
sr: Под водом

en: Unexpected number of components (%li, expected 2, 3, or 4).
sr: Неочекиван број елемена (%li, тражи се 2, 3, или 4).

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown AF Position
sr: Непознат положај AF

en: Unknown Exif Version
sr: Непозната верзија Exif

en: Unknown FlashPix Version
sr: Непозната верзија FlashPix

en: Unknown encoding.
sr: Непознато шифровање.

en: Unknown value %hi
sr: Непозната вредност %hi

en: Unsupported JIS string
sr: Неподржан JIS стринг

en: Unsupported UNICODE string
sr: Неподржан UNICODE стринг

en: Upper-left
sr: Горе - лево

en: Upper-right
sr: Горе - десно

en: User Comment
sr: Белешка корисника

en: User Selected
sr: Одабрано од стране корисника

en: VGA Basic
sr: VGA основно

en: VGA Fine
sr: VGA одлично

en: VGA Normal
sr: VGA нормално

en: Very close
sr: Веома близу

en: Vivid
sr: Живописно

en: W. strobe
sr: W. строб (електронски блиц)

en: W/o strobe
sr: W/o електронски блиц

en: When loading and resaving Exif data, save the maker note unmodified. Be aware that the maker note can get corrupted.
sr: Приликом учитавања и резервисања Exif података, немојте да мењате белешке аутора. Али оне ипак могу да се оштете.

en: White Balance
sr: Равнотежа беле

en: White Balance Setting
sr: Подешавање равнотеже беле

en: White Fluorescent
sr: Бела флуросцентна

en: White Point
sr: Бела тачка

en: White fluorescent
sr: Бело флуросцентно

en: Within distance %i of (x,y) = (%i,%i)
sr: У оквиру раздаљине %i of (x,y) = (%i,%i)

en: Within rectangle (width %i, height %i) around (x,y) = (%i,%i)
sr: У оквиру правоугаоника (ширина %i, висина %i) око (x,y) = (%i,%i)

en: XML Packet
sr: XML скуп

en: XMP Metadata
sr: XMP метаподаци

en: XP Author
sr: XP аутор

en: XP Comment
sr: XP примедба

en: XP Keywords
sr: XP кључне речи

en: XP Subject
sr: XP субјекат

en: XP Title
sr: XP наслов

en: YCbCr Coefficients
sr: YCbCr коефицијенти

en: YCbCr Positioning
sr: YCbCr положај

en: Yes
sr: Да

en: Zoom
sr: Увећање

en: [None]
sr: [Ништа]

en: avg
sr: просечно

en: bottom - left
sr: доле - лево

en: bottom - right
sr: доле - десно

en: bottom to top
sr: Одоздо на горе

en: centered
sr: у средишту

en: chunky format
sr: здепаст формат

en: co-sited
sr: садржан

en: fast
sr: брзо

en: flash
sr: блиц

en: left - bottom
sr: лево - доле

en: left - top
sr: лево - горе

en: left to right
sr: слева на десно

en: no flash
sr: без блица

en: normal
sr: нормално

en: panorama
sr: панорама

en: planar format
sr: пљоснати формат

en: reserved
sr: заузето

en: right - bottom
sr: десно - доле

en: right - top
sr: десно - горе

en: right to left
sr: сдесна на лево

en: top - left
sr: горе - лево

en: top - right
sr: горе - десно

en: top to bottom
sr: одозго на доле

en: unknown
sr: непознато

en: x-Resolution
sr: x-резолуција

en: y-Resolution
sr: y-резолуција
